• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    ROLAND: rundll32 je jenom utilitka, ktera naloaduje dll a vyhleda v nem konkretni symbol. teoreticky muze byt napadenej, ale taky to muze byt cimkoliv jinym, jak to tak u widli bejva ;) treba tim dll ktery to vola

    nez zacnes stourat do windows internals pouzil bych vylucovaci metodu: cistej disk ze supliku, nainstalit cisty identicky okna a porovnat jak se to choval.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND:
    Otestovat HW (např. HBCD a důkladný test RAM a pak i HW co to půjde).
    Pokud není chyba v HW, tak zálohovat (alespoň data).
    Smazat, čistě nainstalovat, nahrát aktuální a originální ovladače + všechny záplaty Win.
    Pak udělat kompletní záložní image systému pro pozdější obnovu.
    Pak doinstalovat originální a NEcracknutý SW kus po kuse.
    V mezičase si udělat alespoň rozdílovou zálohu po instalaci důležitých SW a testech, že to jede.
    Nakonec opět full image.
    A pak si teprve zkoušet Tweaky a cracky a hacky...

    ;-)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Tak menší posun v tom mém problému s myší.
    Zjistil jsem, že mám asi nějak nakopnuté rundll32. Protože když se pokusím dělat nějaké změny okolo kolečka v systémovém nastavení pro myš, tak mi to windows nastavení přestane odpovídat.
    Náhodou nenapadá prosím někoho řešení? Možné příčiny?
    GURBON
    GURBON --- ---
    PUSCHPULL: To je spravnej pristup, kez by ho melo vic uzivatelu :)
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: Hehehe, takhle to je stále "pidi síť" ;-)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Ethernet (1GB) roztahaný po celém baráku, od sklepa až do podkroví
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: protože mi z TV, Mobilu a Tabletu vše fungovalo (funguje) tak se v tom nechci šťourat.
    Ta domácí siť je relativně velká (Router, 2x PC, NTB podle přítomných osob, 1-4 kusy, mobily, jeden tablet, TV 2x, veřejná IP na ovládání kotle, NASka, ...)
    Jsem pak opatrný na nějaké zásahy, navíc ze sítí mám respekt ...
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: v pohodě... tímhle se nedá ani moc rozbít, stačí ty klíče pak buď vrátit do původního stavu anebo smazat (ty co předtím nebyly) a je to jako dřív...

    Každopádně nejspíš nesedí doména (WORKGROUP) té SMB a pravděpodobně není povoleno zjišťování okolní v síti (a případně není ta síť označena jako privátní - ve Win7 to bylo buď Domácí anebo Firemní)...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: Samozřejmě taky děkuji. Jak jsem psal, jen nerad se pouštím do změn těchto nastavení.
    Něco změním, pak někdy zrestartuji a ono se to bude chovat jinak než vlastně chci a já už se nebudu umět vrátit ...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GURBON: to je vono! :-)
    Takhle mi to stačí. Nechci se moc jebat do věcí, kterým nerozumím.
    Děkuji
    GURBON
    GURBON --- ---
    PUSCHPULL: Prava mys kamkoli na plochu / Novy / Zastupce. Do okna napis to \\JMENOKOMPU a dokonci.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    všechno funguje jak chci, jen když otevřu "Síť" tal tam nevidím scůj stolní PC.
    Ale když dám WIN+R a pak \\JMENOKOMPU tak se otevře přístup ke sdíleným složkám.
    V podstatě by mi stačilo na NTB a PC vytvořit zástupce, který spustí to WIN+R a pak \\JMENOKOMPU
    GURBON
    GURBON --- ---
    PUSCHPULL: muj odhad je, ze mas nekde vypnuty Zjistovani site - Ovladaci panely / Centrum siti a sdileni / zmenit pokrocile nastaveni sdileni / tam u jednoho budes mit v zavorce aktualni profil a tam je prehazovadlo na zapnout/vypnout zjistovani site.
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: máš všechny ty stroje ve stejné SMB doméně? A máš povoleno procházení sítě (Automatic Network Discovery) v Centrum sdílení?

    Pokud je ta konkrétní síť, na které se tohle dělá, zařazena jako Privátní. Tohle je tedy screenshot z Win10...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GURBON: začal jsem doma od nejjednodušší
    WIN+R a pak \\JMENOKOMPU tak se otevře okno se sdíleným,i složkami
    Takže fajn. Prož když otevřu "Síť" tak tam JMENOKOMPU nemám?
    Děkuji za nápovědu
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Zatím samozřejmě nic dělat nebudu. Dokud nebudu vědět co dělám. Metodu pokus omyl asi raději zatím ne....
    Tohle jsou věci, kterým nerozumím. (Nastavování detailů domácí sítě)

    PES: vyzkuším postupně opatrně až budu doma
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: dík za odkaz, pročtu později ...

    PES
    PES --- ---
    PES:
    HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters

    Hodnota SMB1 typ DWORD = 1 (enable) / 0 (disable)
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL:
    How to detect, enable and disable SMBv1, SMBv2, and SMBv3 in Windows | Microsoft Learn
    https://learn.microsoft.com/en-GB/windows-server/storage/file-server/troubleshoot/detect-enable-and-disable-smbv1-v2-v3
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: prosím, kde najdu možnost "Pridat/Odebrat součásti Windows"?
    Noťas mám u sebe ale nějak to nemohu najít.
    Děkuji
    PES
    PES --- ---
    GURBON: jistě, to jsem bral jako samozřejmost (i když já narazil na SMB1.0 only u starších NAS třeba od ZyXEL anebo u starších ovšem stále funkčních multifunkčních tiskáren u funkce Scan2Network/Scan2Disk či jak to mají u Epson, Canon a Brother... a určitě jich bude více...
    GURBON
    GURBON --- ---
    PES: Sluselo by se dodat, ze SMB1.0 s nejvetsi pravdepodobnosti vubec nepotrebuje, pokud neprovozuje nejaky historicky zarizeni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam