• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    HUGH_BOYLAN: netrap se tim - kdyz se zamyslim, dovedu si predstavit zmrsenou konfiguraci vicero partišen na disku, ktere by se windows nelibily a buchvi co by se pak delo ... jen me prekvapilo ze s tim nekdo takto blbnul ...
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    FERRYH: Nejsem expert.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: myslím že v GUI mám právě legální normální politikama povolenou možnost dát tam jenom konkrétní pozadí místo Spotlightu a pak bych to vyřešil takto (a bylo by to normální uživatelské nastavení, které můžu udělat a nebořím nějaké politiky organizace)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    (kdyby mě vyhodili kvůli hloupýmu obrázku to by byl docela průser)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    LOPIK: rozhodně nechci dělat nic, co je v organizaci nelegální a na securitu se tam dbá hodně, pokud mě to bude iritovat a jako userovi mi to legálně umožní dát místo Spotlightu fixní obrázek, vyřeším to takto
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    LOPIK: ok nebudu do toho vrtat
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DANIELSOFT: Ty obrázky se postupně stahují, mám už jich pár tisíc :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Gpedit.msc - někde mezi cloudovýma službama to tam asi bude..
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    DANIELSOFT: https://admx.help/?Category=Windows_10_2016&Policy=Microsoft.Policies.CloudContent%3A%3AConfigureWindowsSpotlight

    Tady píšou jak to nastavit ze strany organizace, ty můžeš přes gpesit.msc na PC spotlight asi jen zapnout nebo vypnout a při vypnutým by tě to mělo nechat obrázky měnit..

    Každopádně obojí nedoporučuju i když máš admina - za 1. se ti to vrátí jak se přihlásíš k doméně (což se dá teda "rozbít") a za druhý to může být v každý firmě, kde berou trochu vážně zabezpečení důvod k vyhazovu nebo ukončení spolupráce..
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ahoj, mám v práci na Windows (desítky, které mi dneska updatovali na jedenáctky, ale v obou se to chová stejně) takový problém, který je natolik first world, že se s ním stydím jít na pracovní technická fóra:

    prostě jde o lock screen: je tam nastavená nějaká ta věc, která pravidelně mění obrázek této obrazovky: teď jsem vygooglil, že se to jmenuje Spotlight

    občas tam nastaví nějaký obrázek, který se mi nelíbí, vygooglil jsem, že se tam má kliknout na nějaké tlačítko, jenže to tlačítko tam není: tak jsem vygooglil, že systémová politika organizace může Spotlight přiohnout a něco vypnout či upravit

    zdá se, že se tam stále střídá relativně malá množina obrázků: jediné co chci je občas tu změnu vynutit (něco jako "nechci, dál") klidně v Power Shellu

    jediné co můžu je to celé vypnout (to zatím nechci) a pak jsem narazil na nějaký skript, který obrázek ze Spotlightu vykopíruje někam jako soubor, to mi zatím přišlo jako kanón na vrabce (napadá mě řešení, že prostě vykopíruju ty, které se mi líbí a pak nastavím, aby přepínal mezi nimi ne v rámci Spotlight, ale nějaké custom slide show

    sedím teď doma u Linuxu, tak to lovím z paměti
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    HUGH_BOYLAN: a diskove oddily nejak takto prodluzovaly ten boottime? to je snad jeste divnejsi... :O)
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    HUGH_BOYLAN: Díky všem za rady, nakonec to bylo v tom, že chlapec, který vyměňoval HDD za SDD tam ze záhadného důvodu podělal diskové oddíly. Boot time 28 s. Konec reportu.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Právě mne potkalo BSOD na Win10 jak blesk z čistého nebe. Máte někdo zkušenosti s chybovou hláškou: "Attempted Switch from DPC"?
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: dík
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: tak se podívej ještě po parametrech příkazu DIR, když chceš výpis bez grafiky, ale roztřídění oddělení na podadresáře pak vyžaduje další zpracování

    DIR: /b /s /a:-d
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    PES: Ještě jsem se k tomu nedostal, není čas. Stojí mi to doma a kamarád (70 letej dědouš) to nepotřebuje urgent. Během týdne se k tomu snad dostanu a dám vědět, kdybych zas skončil ve slepé uličce.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    LOPIK: okay

    LOPIK: a co když tam ŽŽŽ samozřejmě nechci? Dát vždy to tree /a ?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Ještě můžeš použít dir - jestli ti jde jen o ty knihy, tak to bude možná lepší:

    "dir /s *.pdf *.epub" ti vyjede všechny pdfka a epub soubory v aktuálním a vnořených adresářích..
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    PUSCHPULL: Takhle se to má chovat - to "ŽŽŽ" má být "──", nahradí to pomlčkou
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    a s tím /F
    už tam jsou zase ŽŽŽ
    :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam