• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Nedaří se mi rozjet sdílení souborů přes LAN mezi win10 pro na desktopu a notebookem s win11 Home. V síti je router (t-mobile optika) a klasický 4-portový switch. Mám povolené vyhledávání sítě, sdílení souborů na privátní i všech sítích. Chránění heslem vypnuto na obou. Složky nasdíleny.
    Můžete mi prosím doporučit něco na způsob hamachi co by mi umožnilo obejít sdílení windows a bylo zpřístupnilo sdílené složky i v souborovém manažeru (total commander/altap salamander)?
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    HOWKING: mas kliku. mne se todle stalo parkrat taky a nezbylo nez to jet fyzicky restartnout.. v mym pripade to dela windoze update.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ktere jsou vsechny krasne a super a paradni ale kdyz nebezi RPC serice tak taky uplne k prdu :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tak se omlouvám pánové za zbytečný humbuk. Příště budu trpělivější. (Aspoň jsem si osvěžil všechny možnosti vzdáleného restartu :D)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MAWERICK: Normálně zatím všechny i majoritní updaty prošly do 10 minut.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tak už jsem se připojil. Tyve. Tak hodinu aktualizace ještě netrvala. A je to 13gen i7 SSD s zápisem 8GB/s
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    HOWKING: a jak dloouho se to updatuje normalne? pokud je to nejaka plecka tak by to asi i mohlo jeste updatovat
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    No už asi hodinu.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    KRYSPIN: taky y mohlo... je ootazka jak dloho to v tomhle stavu je...
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    HOWKING: spíš to visí na aktualizaci. Takto to vypadá před restartem aktualizujicího PC.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    HOWKING: Tipnul bych to že zdechnul RPC service... To na dálku nevyresis pokud to nemá nějakou formu iLO nebo pokud to není virtual a nemáš přístup k hypervisoru...
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    K vzdálené ploše RDP se jako by připojí - vidím jak probíhá konfigurace připojení a pak mě vyhodí.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Doprdele!!!
    Po té co jsem aktualizoval se nemůžu připojit k vzdálené ploše. Než pojedu přes půl republiky, je nějaká možnost jak ten počítač vzdáleně restartovat?
    (shutdown, Restart-Computer, PSExec už jsem vyzkoušel - hlásí nedostupnost počítače - ten ale odpovídá na ping)
    Já tuším, že to visí na nějaké zkurvené obrazovce co otravuje s Microsoft Accountem, nebo něčím podobným.
    Napadá vás ještě něco?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    HUGH_BOYLAN: netrap se tim - kdyz se zamyslim, dovedu si predstavit zmrsenou konfiguraci vicero partišen na disku, ktere by se windows nelibily a buchvi co by se pak delo ... jen me prekvapilo ze s tim nekdo takto blbnul ...
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    FERRYH: Nejsem expert.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: myslím že v GUI mám právě legální normální politikama povolenou možnost dát tam jenom konkrétní pozadí místo Spotlightu a pak bych to vyřešil takto (a bylo by to normální uživatelské nastavení, které můžu udělat a nebořím nějaké politiky organizace)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    (kdyby mě vyhodili kvůli hloupýmu obrázku to by byl docela průser)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    LOPIK: rozhodně nechci dělat nic, co je v organizaci nelegální a na securitu se tam dbá hodně, pokud mě to bude iritovat a jako userovi mi to legálně umožní dát místo Spotlightu fixní obrázek, vyřeším to takto
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    LOPIK: ok nebudu do toho vrtat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam