• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MILIS
    MILIS --- ---
    PES: díky za info
    PES
    PES --- ---
    MILIS: úprava StuckRects3 už nefunguje...

    UPDATED 8/10/2023: Windows 11 has a redesigned Taskbar with a center alignment for the Start menu and app buttons, a new notification area, new effects and animations, and more. Although it introduces many welcome improvements, it also removes some legacy capabilities, such as the ability to move the Taskbar around.
    MILIS
    MILIS --- ---
    windows 11 neumožňuje umístění hlavního panelu jinde, než dole... našel jsem tip, jak to v registrech předělat, ale změna se neprojevila. víte někdo o řešení? ..nebo všichni jedete s lištou dole?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CHEWBACCA: Nic neinstaluj, nic nepreinstalovavej, stahni instalacky freedownloaderem, vyhledej na web microsoftu. Vařím z vody, ale většinu souborů mají ke stažení i na webu.
    CHEWBACCA
    CHEWBACCA --- ---
    zdravím, neřešil někdo problém s win 10 se stahováním aplikací kolem xboxu? píše to chybu viz screen. už jsem udělal asi vše co říká internet, udělal jsem i čistou instalačku win, ale stale to píše chybu. prosím o radu. díky

    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    PES: Super, moc díky.
    PES
    PES --- ---
    MICKEY_MOUSE: prostě hledáš nástroj na vytvoření a zpětné obnovení CELÉHO IMAGE DISKU... to ten Veeam Agent i ve Free verzi umí. Akorát to místo uložení (ve verzi, kterou mám zrovna po ruce) si můžeš vybrat
    - lokální (disk v PC či na USB portu)
    - sdílené (místo v LAN jako NAS či tak)
    - Veeam Backup (musel bys mít Veeam Server)
    - Microsoft OneDrive (to by se ti mohlo líbit, pokud tam máš dost místa)

    Aktuálně to v popisu má, že na zálohování do Cloudů to nejde ve free a je třeba koupit licenci...

    Pro tyhle harakiri ovšem ideální je externí disk v rychlejším USB3.x anebo vlastní NAS na LAN připojený pokud možno 1Gbps (opět kvůli času přenosu). Navíc na těch vlastních médiích tam těch Image můžeš nacpat několik (dodnes mám kvůli archaickým věcem takhle image WinXP, Win7Pro, Win10P včetně nainstalovaných vývojových prostředí Visual Studia apod., které můžu takhle můžu vytáhnout na jednu mašinu a v případě potřeby upravit a sestavit build pár hodně starých věcí pro zákazníky z průmyslu, i když posléze bylo jednodušší udělat si to jako virtuály ;-) ).

    Předtím to uměly/umí i diskové klonovací nástroje, ale tam to byl jen "vedlejší efekt" a nedělalo se to s nimi tak pohodlně (např. AOMEI Backupper, Paragon, apod.). Takže si to už laskavě vyzkoušej (třeba na nějakém jiném stroji "nanečisto").

    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Já našel tohleto: https://www.ubackup.com/free-backup-software.html Ale není mi z popisu stále jasné, jestli to zálohuje jen Windows a jejich nastavení, anebo komplet vše, co je na počítači nainstalovan a nastavené.

    Jinak já nepotřebuji free řešení, já za to rád zaplatím. Jen chci mít jistotu, že to skutečně udělá to, co chci. O to mi jde. Např. o Backup/Restore, který je přímo ve Win 11 (a zálohuje na OneDrive), jsem si dlouho myslel, že to je co hledám a už jsem si šel zaplatit OneDrive, ale pak jsem si někde na webu Microsoftu konečně všiml zmínky, že to zálohuje jen Windows + programy nainstalované z Windows Store. Čili nic pro mě.

    Pro mě je prostě potíž se vyznat v informacích, které různé backupovací programy uvádějí. Vím přesně, co chci (přesnou kopii všeho včetně registrů atd.), abych namísto instalování jen nahrál zálohu na počítač z cloudu. Ale co kdo myslí pod backup, Complete Backup apod., to obvykle jednoznačně nevyčtu. Možná to, co chci, má nějaký odborný název (např. image, iso nebo tak, ale to nevím, takže se v tom plácám).
    GURBON
    GURBON --- ---
    PES: tim si myslim, ze zazalohujes jen virtualy, ale ne fyzickej stroj
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: co VeeamOne Community Edition - ta uměla kde co a byla do cca 10 strojů gratis...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    GURBON: jj pak mi to doslo
    GURBON
    GURBON --- ---
    KLEINZACH: na to uz potrebujes imho VBR
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    KLEINZACH: (aha, tak v ty free verzi vypada ze to neni)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    myslim ze veeamagent (nevim ktera verze) to umi i do cloudu: do backup infrastruktury se jednoduse prida treba s3/azure/... storage
    GURBON
    GURBON --- ---
    MICKEY_MOUSE: Kdyby to nemusel byt nutne cloud, ale treba server v praci/doma nebo NASka, tak to ten Veeam agent umí taky. Pochybuju, ze najdes neco, co by slo z cloudu kdekoli, ale jestli najdes, urcite to sem postni.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    PES: Rád bych cloudové řešení. Abych kromě počítače nic nepotřeboval, max třeba nějaké malé startovací USB s trochou dat, ze kterého se to nabootuje, napojí na cloud a vše proběhne z cloudu.
    PES
    PES --- ---
    MICKEY_MOUSE: třeba Veeam Agent for Windows tohle umí (vytvořit image a pak ho obnovit - lze si vytvořit Boot CD/DVD resp. BootFlash na míru, aby to najelo do obnovy, mělo všechny ovladače, pak jen zvolit zdroj obnovy - tj. externí disk na USB či podobném rozhraní či NAS v síti a nechat pracovat na obnově.

    Samo to umí i průběžně dělat zálohy (primární funkce) při práci.

    Samo na tvorbu image a obnovu zpět jsou také použitelné ve většině případů i ty diskové klonovací nástroje (co jich je třeba na Hiren'sBootCD apod.)
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím,
    chci se zeptat, jestli je možné provést kompletní zálohu aktuální instalace Windows 11 včetně všech nainstalovaných aplikací, jejich nastavení a dat tak, že v případě potřeby to jednoduše celé restornu zpátky na notebook a nemusím nic složitě instalovat, nastavovat… Potřebuji jednou za čas obnovit notebook a rád bych jen někde kliknul, odešel na oběd a po návratu vše připravené. Data mám všechna v cloudu, takže ta čerstvá instalace je stále stejná, je ale pruda pokaždé vše instalovat, nastavovat, registrovat, zadávat hesla…

    Vím, že přímo ve Win 11 je nějaká možnost Backup/Restore na OneDrive. Možná to je přesně co hledám, ale googlením si nejsem jistý, jestli správně chápu tu službu, anebo to je jen záloha dat. Pokud to je ono a jinak to nejde, zaplatím si klidně Onedrive, jen si potřbuji být jistý že to je přesně co hledám. Jsem zvyklý používat Google Drive, tak kdyby existovalo řešení podporující Google Disk, budu ještě raději ale nutné to není.

    Poradíte? Díky.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    GURBON: Právě jsem se zkusil podrbat levou rukou za pravým uchem a bylo to naprosto fajn.
    GURBON
    GURBON --- ---
    ROBIN_SNNS: "nemohu rozjet" znamena co? Ze to nevidis v Mista v siti?
    Kdyz das WIN+R a tam \\xxx.xxx.xxx.xxx ( IP toho kam chces koukat) nic se neotevre? V Totalu lze dolu napsat: CD \\xxx.xxx.xxx.xxx
    Heslo je lepsi nevypinat a mit na obou stranach stejnyho mistniho uzivatele se stejnym heslem. Nemusis se na nej hlasit, jen ho tam mit.
    Obchazet to pres sw 3ti strany, je asi jako drbat se levou rukou za pravym uchem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam