• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: to jsem ještě nezkoušel, nebyl čas ... ale kdyby se to nelepšilo, tak něco zkusím

    PES: antivir mám jenom windows defender

    DELVIT: dělám pravidelně

    KRYSPIN: je to Lenovo notebook a mám tam nějakou Lenovo utilitu, která si sama dělá právě i update driverů včetně update biosu, takže bych měl mít všechno poslední možné
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    KRYSPIN: jo a byla to HP stanice.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    JIMX: u jedné stanice mi právě toto udělal poslední Windows update. Bohužel jsem neměl čas to řešit a dotyčný stejnak chtěl čistou instalaci, tak vše vyřešila čistá instalace a hlavně před tím update BIOSu na poslední verzi (to hrálo hlavní roli). Testy HW byli ok.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JIMX: co nějaký windows update?
    PES
    PES --- ---
    JIMX: ...jo a ještě mne napadlo, že jednou mi podobné (kromě vady v RAM) udělal externí antivir!
    PES
    PES --- ---
    JIMX: a klasika - diag. interní (BIOS) NTB + MemTest + Test disku neřekne nic?
    JIMX
    JIMX --- ---
    NAVARA: je to NB, ke kterému je připojena myš Logitech a většinou byl asi i monitor přes HDMI
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JIMX: Dělá to i s minimem periferií (klávesnice, myš)?
    JIMX
    JIMX --- ---
    Poslední dobou mi nějak často začaly padat W10 do BSOD a absolutně netuším proč ... v BlueScreenVieweru vidím toto; dá se z toho něco vykoukat? Díky

    BAT
    BAT --- ---
    LOPIK: Zalezi jak s tim kdo zachazi, staci rozumne nastavit, nejaky firewall, a pak uz jen na tom nespoustet viry.
    Zrovna ty sedmicky na jednom kompu porad mam, a neni s nimi zadny problem.
    Moje zkusenost je, ze zivnotnost OS diktuje SW, ktery potrebujes pouzivat, ne zaplaty.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Co jsem si ještě všimnul je, že se nahrávají velmi pomalu ikonky programu, když otevřu cest v windows exploreru... divné.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON: ještě jsem zapomněl odpovědět, jsou na jednom hypervisoru, stejá síť i doména.
    GURBON
    GURBON --- ---
    LOPIK: To kam klient cumi je v souboru PhDir.ini na strane klienta. Bejt tam nejakej nesmysl, nespusti se to imho vubec. Vlastnost to urcite neni.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MICKK: Ten server zatím do netu vidí
    MICKK
    MICKK --- ---
    DELVIT: vidí ten server do internetu? Není ten exac podepsaný a on čeká na timeout crl ze serveru?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON:Díky za tipy. Zkusím ty FW a to Sql Studio.

    LOPIK: Určitě to není vlastnost, protože Stormware, což je výrobce, říká, že je to podporované a mají toho takhle nainstalované určitě tisíce
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    GURBON: Spíš bych kouknul na sledování prostředků - tam je vidět i síťovej provoz, ale může to být klidně "vlastnost", nemusí to být na tohle psaný, může si to něco ošahávat s neplatnýma cestama atd.. V logách toho asi moc nebude..
    GURBON
    GURBON --- ---
    DELVIT: Dal bych prolez log systemu a aplikaci, jestli tam neco netimeoutuje. Rozhodne to neni normalni chovani.
    GURBON
    GURBON --- ---
    DELVIT: jo ted uz mi to dava smysl :)
    Ty servery jsou na jednom hypervizoru ve stejne siti?
    Vypnout FW na obou stranach jsi zkousel?
    Kdyz si na tom terminalu nainstalujes SQL studio, dostanes se do toho SQL rychle?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DELVIT: síťovou instalaci na tom terminálu.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON: Jde mě o to, že když spustím instalaci na klientovi, t.j. na terminálu, tak pak následné spuštění trvá neúměrně dlouho, což by nemělo. Plný klient na DB naskočí hned.
    PES
    PES --- ---
    GURBON: Ciglerům prostě ta "serverová/hlavní" část v síťovém provozu prostě nějak šíleně debilně nefungovala, zatímco tentýž sdílený přístup v rámci lokálního stroje jedoucího de-facto několik paralelních relací běžel úplně v klidu
    Netrasoval jsem to (nebylo proč), ale podezříval jsem nějakou hrubou neefektivitu, která se oproti lokálu projevila nejspíš čekáním na případné mnohem delší timeouty v LAN než když to bylo v rámci jednoho stroje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam