• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    BAT: tak ale jak psal uz PES... nedelas prece fullbackup kazdej den/tyden... ten udelas jednou za mesic max a pak uz jen inkrementaly...
    BAT
    BAT --- ---
    PES: ano, to jsou.

    DRAGON: Tak pardon, asi nejake nedorozumeni.
    Odpovidal jsem na tvou otazku ("jako ze vam jde v dnesni dobe o to kolik neco (krome her) zabira na disku?").
    Ty to neresis, jini lide to resi. I ja to resim, protoze mam na mesicni zalohy jen 6 TB, takze kdyz na kazde masine usetrim na dennich zalohach 20 GB, je to hodne znat.
    A tech uvedenych 45 nebo 5 neni prehnany, ale je to vyjmecny pripad, vetsina zaloh je kolem 10 GB (takze rozdil mezi 45 a 10).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAT: vubec nerozumim reci tvyho kmene. Bavime se tady o Edge. Co jeste vic chces aby se napocitalo? Jasne ze pokud budes instalovat Creative Suite celej, plus dalsich milion veci, tak v takhle vzacnym nastaveni to asi roli hrat muze, ale jinak teda me osobne prijde, ze tohle uz nekolik let neresime, ne? V okamziku, kdy mas 512GB nebo 1TB+ disky, ze kterejch jede system, tak na beznym setupu tohle neresis. 45 nebo 5 je opravdu prehnany.
    PES
    PES --- ---
    BAT: Na to jsou ideální inkrementální zálohy a s deduplikací...
    BAT
    BAT --- ---
    DRAGON: Nekoho ano. One se to pri zalohovani docela nascita, je velkej rozdil jestli ma kazda zaloha 45 GB, nebo jen 5.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jako ze vam jde v dnesni dobe o to kolik neco (krome her) zabira na disku? to jako vazne? :)
    BAT
    BAT --- ---
    JIMX: Ne, neuvolni se 1 MB na disku, pokud se to smaze, uvolni se temer 2 GB.
    Neni to dlouho co jsem to tu psal.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    JIMX: to nebyl PES kdo hoo tak zaryte chtel vystipat ze systemu ne? (i kdy ztam neslouzi jen jako browser :))
    PES
    PES --- ---
    JIMX: možná tak VLK, protože já z Win, když už je používám, EDGE nepáčím pryč... a na úpravy systému mám jen pár preferenčních souborů pro powershell script Win10-Initial-Setup-Script (i když je škoda, že už se nevyvíjí :-( )
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: PES se nažere (zmizí ikonka edge) a MS zůstane celý (uvolní se tak 1MB na disku max tipuju)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: za reklamy dik, ale edge si nechám, je prima
    PES
    PES --- ---
    Tak se nakonec dočkáme v EU u toho EDGE i možné odinstalace (oficiální) ;-)
    Ve Windows odinstalujete Edge, mizí i reklamy na Edge. Poděkujte Evropské unii – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/ve-windows-odinstalujete-edge-mizi-i-reklamy-na-edge-podekujte-evropske-unii/sc-3-a-226613/default.aspx
    L4MA
    L4MA --- ---
    JIMX: clovek si chce jen neco naformatovat, a misto toho vysune cd vypalovacku, k vzteku. :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: nastesti formatovat vyzaduje afirmaci :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Koukám, že stále nikomu v MS nepřišlo blbý dávat v kontextové nabídce disku položky "vysunout" a "formátovat" vedle sebe ... i ve Win11 to stále je :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KLEINZACH: Pamatuju, jak se vždycky windows zapotřebovali přeinstalovat zčista jasna po nějakých měsícoletech.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DELVIT: Míval jsem na to appku SpotBright, ale přijde mi že už to nefunguje, autor to jednou updatoval pro novou adresu a pak už vůbec - mám pár tisíc fotek takhle :)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    GIOMIKY: byl jsem chvili dev/maintainer (nez prisly deti) a delal jsem urcite verzi ktera behala minimalne na 8kach, myslim ze i 10kach, takze by mely existovat verze bb cca z roku 2014/15
    tvl to je let a porad si rikam ze 'se k tomu vratim' a porad nic.. :/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JIMX: díky! Koukám, že tam jsou tam i reklamy co se natahují :).
    JIMX
    JIMX --- ---
    DELVIT: C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam