• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOL, tak to je vtipný ... teď jsem úplně odebral české klávesnice a nechal tam jenom anglickou a tahle blbá "česká" tam smrdí furt a jde na ní přepnout, ale v nastavení není, abych jí smazal :-(
    JIMX
    JIMX --- ---
    Koukám, že problém s objevující se klávesnicí mají W11 stále ... jak se prosím zbavím klávesnice "Čeština - České", když jí v Nastavení - Čas a jazyk - Jazyk a oblasti - Možnosti nevidím ... tam je správně jenom "České (QWERTY)"?
    CUKI
    CUKI --- ---
    Nejsem si jistý, ale poslední dobou (pravděpodobně po jednom z posledních update win 10) na E7470 mi ntb nepadá do režimu spánku. Prostě se vypne bez jakékoli snahy uložení paměti.

    Než to začnu řešit od píky, nestalo se někomu něco podobného? Nějaký postup? díky
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: jo, email nebo telefon :)
    GURBON
    GURBON --- ---
    PES: Musi, zrovna vcera jsme to tu resili. Drive meli nejaky formular, kde to slo i bez toho, ale ten v lednu zrusili. Ted jsi bez dalsiho mailu / telefonu v haji.
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: nemusí k tomu být k účtu nastavený nějaký další prvek (jiný e-mail, číslo na SMS apod.)?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    AUTOLOKATOR: seznam/email.cz obnovu zapomenutého hesla umožňuje, jenom btw
    PES
    PES --- ---
    AUTOLOKATOR: Jak byla ta reklama?

    Bodovat u tchýně?
    K nezaplacení!
    A na všechno ostatní je tu MasterCard ;-)))
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    PES:
    THEODORT:

    Wow, jste borci! Bodovat u tchýně je k nezaplacení.
    PES
    PES --- ---
    AUTOLOKATOR:
    THEODORT: pro Win10/11 mají NirSoft "lepší" věc

    Password Recovery For Windows Mail App of Windows 10 and Windows 11
    https://www.nirsoft.net/utils/windows_mail_password_recovery.html
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    AUTOLOKATOR: https://www.nirsoft.net/utils/mailpv.html
    Možná tohle, kdysi jsem od nich něco používal a vždy ok...
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Zdravim lidi dobré vůle. Prosím o radu.

    Tchýně, používá email na serveru @email.cz spolu s emailovým klientem, který je součástí Windows. Aplikace se jmenuje prostě Pošta. Microsoft vyhrožuje, že tento rok hodlá ukončit podporu a nahradit nějakou olehčenou verzí Outlooku. Tchýně už ale neví heslo ke schránce. @email.cz běží pod seznamem a když zvolíte obnovu hesla, tak se zobrazí hláška, že tento emailový server už obnovu hesla nepodporuje. Znáte nějaký způsob, jak heslo dostat z klientu Pošta? Googloval jsem, ale kloudných rad po málu.
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    GURBON: tak pro zacatek dobry)
    GURBON
    GURBON --- ---
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    ahoj, mam nove win11 a na liste dole vyhledavaci policko.. presto, ze mam jako vychozi prohlizec nastaven firefox, otevira se mi to v edge a vyhledava to pres bing.. chapu, ze to patri k miscrosoftu.. zajimalo by me, jestli by to nejak neslo prehodit na google a firefox?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PES: Fakt? To jsou sračky, už vím proč nepoužívám windblows, kromě VM :).
    PES
    PES --- ---
    DELVIT: Mně se párkrát podobná věc stala i na obyč. Win10P
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    PES: Jo to lokální soubory na které uživatelé přistupují pomocí VPN a pak sdíleného adresáře. Recycle.bin už jsem promazal a jediné co pomohlo je restart serveru.

    Vyzkouším restartovat službu (LanmanServer) co má na starosti sdílení a uvidíme.

    Soubory by neměly patřit pod OneDrive, ale to ještě prověřím. Dělalo to ale i na serveru, kde žádný čoud neběžel. Jako nechápu co se tam podělalo...
    PES
    PES --- ---
    DELVIT: co to je za soubor(y)? Tedy spíš kde jsou?

    Možnosti (prvotní) jsou "poškozený" Koš ($Recycle.bin) = lze zkusit promazat něčím jako rd /s /q C:\$Recycle.bin (a pak restartovat, lze-li)...

    Další možností je soubor, který podléhá "synchronizaci", tj. něco jako soubor spadající pod synchronizaci skrze OneDrive či podobné služby, kde po smazání je obratem obnoven "synchronizací" z Cloudu.

    Věci jako Roamingové profily uživatelé to asi nebudou a "jiná poškození" systémů jsi přes SFC předběžně vyloučil.

    P.S.: Mně tohle občas udělal antivir, když jsem dlouho nerestartoval, ale to nebylo na WinServeru, nicméně se to tvářilo podobně - smazat se soubor nechal, ale po obnovení obsahu Průzkumníku (F5) se opět objevil... po restartu (a tím pádem po příslušném aplikování čekajících aktualizací) problém zmizel... stejně jako obdobně občas byl problém, že nešel smazat můj vlastní soubor v mé vlastní složce kvůli právům - a po restartu šel smazat bez keců...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DELVIT: Takové věci jako sfc jsem zkoušel:

    Windows Resource Protection did not find any integrity violations.
    
    
    This means that you do not have any missing or corrupted system files.
    
    Windows Resource Protection could not perform the requested operation.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam