• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    je to tak
    KATIA
    KATIA --- ---
    DARJEEL: tak minimálně v tom základním vzdělání podle mě mají psychologové psychodiagnostiku jako standard, u psychiatrů si tím nejsem jistá, osobně jsem žila v přesvědčení, že primárně testy spíš nepoužívají...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KATIA: jak který, to máš to podobný jako s terapeutickým výcvikem... ale je to v zásadě tak jak píšeš, psychiatr je hlavně lékový expert...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LADYWAVE: No já teda doufám, že se ten trend bude takhle posouvat a psychologové budou pracovat s pacienty, se kterými v současnosti pracují psychiatři. Že se to postupně nějak přeleje a lidi budou víc terapeuticky makat, než zobat klepky :)
    KATIA
    KATIA --- ---
    DARJEEL: tak hlavně pokud vím není psychiatr tak školen pro práci s testy
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KATIA: tak on psychiatr i z danosti má na pacienta mnohem míň času, takže něketré diagnostiky by ani "nestihl" administrovat... nehledě na počet pacientů oproti psychologům...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    jj, při své (skoro roční) praxi na psychiatrickém oddělení jsem náhodou celkem oceňovala, že se psychiatr o takových věcech s psychologem radí, protože ten s těma lidma měl aspoň čas a příležitost mluvit, zažít je na skupinách, individuální rozhovorech atp., takže mi jeho zapojení nebo nějaká konzultace i do takových věcí jako medikace přišel smysluplný.
    VAN_DEN
    VAN_DEN --- ---
    psychiatr si může na základě psychologickýho vyšetření ujasnit, zda medikovat antidepresiva, antipsychotika nebo případně kognitiva. Nebo mu psychol. vyšetření vysvětlí, proč ty antidepresiva na toho člověka nezabíraj a bude překvapenej, že třeba nemá depresivní fázi, ale neurotickej nebo osobnostní dekomp :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LADYWAVE: no formálně dělá psychologické vyšetření, byť k tomu používá diagnostické nástroje. Ve zdravotnictví se diagnoza fakt rovná kódu z manuálu a to nelékaři nepřísluší, protože prostě zkoumá zbylé oblasti člověka.
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    KATIA: no fajn, ale když se chodí ptát na to jaké má předepsat léky, tak to na místě není...:) sem to dostatečně nevysvětlila...spolupráce je samozřejmě na místě, jen mám někdy dojem, že klin.psych.dělá práci za psychiatry...
    KATIA
    KATIA --- ---
    LADYWAVE: já si naopak myslím, že psychiatr a klinický psycholog mají k dispozici jiné nástroje a měli by intenzivně spolupracovat. čili pokud se psychiatr chodí ptát klinického psychologa, tak je to zcela na místě.
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    KATIA: je to pravda, klinický psycholog, musí udělat diagn.pokud je o to požádán, tedy pokud má doporučenku na vyšetření. Nakolik je v tom potom precizní, to je druhá věc. Ale každý klin. psycholog by měl mít i když o to není explic. požádán nějakou hypotézu o tom, s čím má tu čest, od toho se potom také vyvíjí další psychoterapetická práce...nebo tak to alespon bylo když jsem chvíli pracovala na klin.pracovišti. U psychiatrů nevím, ale z mé zkušenosti si s tím opravdu moc hlavu nelámou. Často se i chodí ptát psychologů...což mi přijde už docela trapné...
    KATIA
    KATIA --- ---
    SEBIEN: můj dojem teda je ten, že opravdu klinický psycholog běžně využívá těch diagnostických nástrojů více než psychiatr, který se častěji spoléhá pouze na rozhovor a na větších pracovištích na diagnostiku odesílá... v klinice nejsem, ale takhle to vím třeba od kamarádek, co kliniku dělaly v léčebnách
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Ale ať zůstaneme tématicky...

    Jaký význam (praktický význam pro terapii, či teorii terapie) má dasein pojetí, které odmítá koncept osobnosti? Lze to nějak rozumně vysvětlit i takhle na internetu nebo je třeba se začíst do tématu?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    LADYWAVE: aha, takže ne klacek, ale motyku! :)))

    Ano ano, to Já integrované do života je právě ona esence, o které jsem psal Zuzce :)
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    DARJEEL: spíše čaj o páté bych prosila:)) inu ale i tak stále hovoříš o já s malým J :)) jelikož ve skutečnosti jsme to bezbřehé pole :))
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: mimochodem detekuji skepsi vůči tomuto zajímavému terapeutickému přístupu, detekuji správně nebo je jen pátek odpoledne a my jsme stále v práci? :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU:o)

    Záleží na dobré pulzaci a přístupu k esenci přece... od Reichových zlatých let přece jen uteklo dost vody a pár generací bodyterapeutů,... No ale řekni, mít dobrý orgasmus je přece základ! .-)
    LADYWAVE: no iluze je pojetí identity a pojetí sebe jako separované entity, já. Ale to, že jsme polovědomá výslednice sil, procesuální mnohovrstevnatá zhuštěnost v bezbřehém poli mi příjde více než reálné :-) Nebo je potřeba úder holí, takhle při pátku? :D
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LADYWAVE: no vzhledem k tomu, že maja je komplet celý svět, tak to zahrnuje i libovolný psychologický pojem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam