• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
    rozbalit záhlaví
    DAW
    DAW --- ---
    EUCHENIE: jako zevnitř?
    ( a dal ti aspoň volňásek? :p )
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    EUCHENIE: posléze jsem se dověděla, že je příznivcem swingers a zařizuje nový swingers klub.))
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAW: jeden známej ve všem viděl vaginy.. no dobře, někdy i penis.))
    DAW
    DAW --- ---
    EUCHENIE: to věřim.. já jsem se lek už jenom jak jsem ty karty viděl ;) .. to bych snad ani nechtěl vědět, co by ze mě lezlo, kdybych s nima byl konfrontovanej v reálu ;)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAW: no reference od lidí, co je používaj v praxi, jsou super. Lidi na sebe prozraděj věci, až se toho leknou :))
    DAW
    DAW --- ---
    EUCHENIE: tyjo.. vono to fakt funguje ;)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    DAW: že jsi cíťa.)
    DAW
    DAW --- ---
    EUCHENIE: A co to znamená, když ve všech těch kartách vidím záběry z endoskopického vyšetření rozličných tělních dutin a dělá se mi z nich trochu špatně od žaludku?
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    jsou-li tu terapeuti, mohly by je zajímat ryze abstraktní karty pro projektivní metody které lze navíc vyzkoušet a do 14 dní vrátit, žeano.)
    JUSTIF
    JUSTIF --- ---
    DAW: Takurčitě. :D spíš to ale postnu sem: [ EROTICKÉ POVÍDKY......vlastní autorská tvorba ]
    DAW
    DAW --- ---
    JUSTIF: Nebo se můžeš svěřit nám na nyxu ;) Už tady dlouho nikdo nic zajímavýho nepsal ;)
    JUSTIF
    JUSTIF --- ---
    NARVAH: Díky, teď jsem si o psychodynamické terapii něco přečetl a vypadá to slibně. Díky.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    Pokud chceš pouze "přeprogramovat", je KBT vhodné, pokud se chceš více zabývat svým vnitřním životem a příčinou své snížené kontroly nad sexualním chováním, můžeš zkusit některý z psychodynamických směrů. Případně můžeš mít také zvýšený sexuální pud - pak je možnost navštívit i psychiatra/sexuologa - pokud tě to v životě obtěžuje. Na podobné téma je prima film Shame: http://www.csfd.cz/film/288253-stud/ Třeba v něm nalezneš inspiraci.
    LITROP
    LITROP --- ---
    GIA_: Ahoj mam kamaradku Irku ma ted praxi v Praze preptam se jak je na tom s casem
    GIA_
    GIA_ --- ---
    Ahoj,
    nemáte pls tip na anglicky mluvícího terapeuta, který se zabývá vztahy mezi partnery?
    Díkys
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: hlavně to ani nebude chtít dělat, nejdřív soma a pak psyché...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TRISMEGISTOS: no ale právě na to potřebuješ neurologa a psychologa co dělá s neurologickými pacienty. Bez zkušenosti a přístrojů to prostě nerozlišíš. A sebelepší terapeut s běžně neurotickou klientelou prostě nebude umět určit co má smysl opravovat a co je holt organické poškození a je třeba se s tím naučit žít.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: jasný.... akreditace MZ ČR od konce roku 2012 tuším, před rokem opakovaně získána... od podzimu 2014 i evropská akreditace. Ale zatím jediná tělově orientovaná psychoterapie co to má u nás... ti boysenovci a další zatím myslím nemají ani tuzemskou...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DARJEEL: super. To jsem ráda. Informaci jsem nějak prošvihla, jak jsem se přestala zajímat o další kariéru v oboru.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: biosyntéza má akreditaci jak MZČR tak i EAPI... to druhé nemá v čr skoro nikdo...
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    podle mě je absolvování akreditovaného výcviku teprve začátek.. ne záruka, že je terapeut kvalitní.. k tomu si myslím, že je delší cesta než pst výcvik.. navíc s tím, jak se u nás roztrhl s výcviky pytel je to s jejich kvalitou na pováženou
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NIKAO: u těch co mají smlouvu s pokladnou je zcela zřejmé, že mají výcvik a praxi v rámci atestace. Ale v žádném případě to neříká, že ti co smlouvu nemají jsou neschopní. Naopak terapeuti s dobrou pověstí se většinou časem na opruz s pojišťovnou vykašlou, protože se mnohem lépe uživí za přímé platby.

    Klíčové je, jestli terapeut má regulérní psychoterapeutický výcvik. Tj. 500 hodin a razítko dalšího institutu pro vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví. Ale - třeba terapie orientovaná na tělo, tuším ještě registraci nedostala a rozhodně to nesnižuje kvalitu jejich výcviku.
    TRISMEGISTOS: hledej psychology na nějakém neurologickém oddělení fakultuní nemocnice.

    Rogerian na něco, co velmi pravděpodobně má fyzilologický podklad, je rogeriánský přístup je téměř jistě volovina. A teda ta logoterapie taky vypadá mnohem lépe ve Franklových knihách, než pak v reálu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam