• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    STALK
    STALK --- ---
    MORPHLER: Nechci bejt škarohlíd ale mě to příjde skoro stejná motivační samomluva jako z těch dámskejch časopisů... 41letý nesamostatný sociofobní lesbický ztrápený ženě s nadváhou z vesnice citovat texty písniček a řikat "žijeme v Evropské unii, můžeme žít a pracovat všude, že?" ... tomu asi nerozumim
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    https://psychologie.cz/zivotni-zmena/ a neco z ceskeho rybnicku, taky velmi dobre...
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    https://www.psychotherapynetworker.org/magazine/article/1077/how-psychotherapy-lost-its-magick moc hezky clanek od Scotta Millera a Marka Hubbleho. dobre zamysleni vyhazejici z vyzkumu i nejake tipy do praxe...
    TRIPAJED
    TRIPAJED --- ---
    Ahoj sháním dobrého psychoterapeuta z Prahy, který umí pomoci od sociální fobie.
    Klidně placeného.
    Raději muže.
    Má tu někdo zkušenosti ? Poraďte prosím...
    STALK
    STALK --- ---
    JELLYBEAN: co kaleidoskop? http://www.kaleidoskop-os.cz/terapeuticka-komunita-kaleidoskop/ - poruchy osobnosti - nevim jak moc by to bylo pro tebe - resp. podle jakejch kritérií přesně klienty vybíraj, ale když tam zavoláš určitě se dozvíš.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    JELLYBEAN: pak bych se ptala, co to je za problémy. Jestli odpočinutí si od nich může pomoct je vyřešit. Jestli to po návratu stejně nebude zase stejný, protože je potřeba ty problémy řešit na místě, v přirozeným prostředí....
    JELLYBEAN
    JELLYBEAN --- ---
    SEBIEN: proběhlo, proběhla i hospitalizace.... od te doby občasne recidivy problému - jde mi o nejaky dlouhodobejsi (třeba 1-3 měsiční) intenzivní program s pobytem mimo domov.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    JELLYBEAN: co denní stacionáře? pokud by teda stačila péče přes den a na noc domů...
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    Kamarádka ve výcviku nabízí, ideálně Praha, Dobříš, Příbram

    SHAGA
    SHAGA --- ---
    PAVLINKA: to je slovo!
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    SHAGA: podepis.)
    SHAGA
    SHAGA --- ---
    DARJEEL: Smysl mi to dává, ale víš jak - z oboru nejsem, takže mi může dávat smysl i nesmysl, proto jsem se přišel zeptat místních autorit. Vlastně jsem nechtěl přemejšlet a chtěl jsem slyšet jo, tohle podepiš nebo ne, tohle nepodepisuj.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    a dává Ti smysl co tam Růžička píše? Že psychoterapie vázaná na zdravotnictví je nesmyslná, že psychoterapie není jenom o léčení těžké psychopatologie, že má své místo i v sociálních službách apod.? Že v zahraničí je to samostatný obor, který není ocáskem psychiatrie a že svázání psychoterapie se zdravotnictvím brání jejímu rozvoji... a že psychoterapeutické minimum v rámci ipvz je low-end...
    SHAGA
    SHAGA --- ---
    DARJEEL: Moje otázka zní: mám to podepsat nebo ne? Prd se vyznám v tom, jestli je kritizovanej jev kritizováníhodnej nebo ne...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SHAGA: dobrý, že? To je další krok k x let trvající "debatě" ohledně psychoterapie ve zdravotnictví i mimo ní...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NI_: zalezi co povazujes za pokrok ;)
    Ne, vazne, dost zalezi na druhu potize -> u izolovane fobie i treba nekolik malo u uzkosti rozhodne vic.
    Obecne cim vaznejsi potiz, tim vic sezeni... a dle druhu problemu je take otazka indikace kbt vs jiny druh terapie...
    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    ESTEL:
    ZUZKAOU:
    Před časem jsem zde řešila změnu terapeutky a hlavně tedy to, jak to snesu. Zatím mám za sebou dvě sezení u té nové a vlastně ta změna není tak špatná. Bylo pro mě tedy hodně těžké rozloučit se s bývalou psycholožkou, obrečela jsem to a pořád je mi to trochu líto, a nemohu po dvou sezeních soudit, jaké to bude tady, ale zdá se, že mi pomůže trochu jiná perspektiva. A mám to tam výrazně dál, což se ukázalo jako docela fajn věc, protože se mi běžně stávalo, že jsem 10 minut po skončeném sezení v práci řešila něco náročného, případně jsem 10 minut před začátkem sezení vybíhala z domu (bylo to přesně na půli krátké cesty z domu do práce). Takhle se mi to stihne uležet a uklidním se. Uvidím, jak to půjde dál, rozhodně míním pokračovat, bude to spíš na roky než měsíce.
    EL_PUMPOO
    EL_PUMPOO --- ---
    ja mam pocit, ze by mi chybelo i jedno zmeskane sezeni... :) mam za sebou dva roky a nedovedu si predstavit, ze bych tam rok nebyla... za rok se toho udeje strasne moc..
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Pul roku chodit na vycvik a pak rok chybet? Hm, asi bych nastoupil az po te ceste...
    My meli ve vycviku (nebyl to gt) povolenou absenci 10% a jinak jsme museli nahrazovat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam