• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    STALK
    STALK --- ---
    SHAGA: nejsem od fochu ale dobře to není. (ani to nečtu - nemam na to) - kdyby s ní pracoval nesmí o tom mluvit. Když s ní nepracuje - neměl by o ničem mluvit. Nevim kde je přesně ta hranice ale myslim že etickej kodex chápou dost po svym. Příspěvky "odborníků" do médií jsou tenkej led - a tohle už je hodně hluboko pod nim.
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    SHAGA: (ugh, nejsem "od fochu", ale tedy je mi z toho smutno :(
    SHAGA
    SHAGA --- ---
    Prosím vás, tohle je dobře? A jestli ne, nemohl by se k tomu někdo od fochu ozvat?

    GEGI
    GEGI --- ---
    ahoj, máte tady někdo osobní zkušenost s terapií pbsp? Z pohledu "klienta" myslím. zajímalo by mě pár věcí. Děkuju
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak jsem si poslechla rozhovor právě o Otevřeném dialogu, co je na wave a ten psycholog je rozkošný tím,jak není schopný redaktorce dát jasné a úderné odpovědi - což teda je vlastně plus, žejo.

    Duel Diagnózy F: Otevřený dialog jako jiná cesta léčby schizofrenie | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/duel-diagnozy-f-otevreny-dialog-jako-jina-cesta-lecby-schizofrenie-5194377
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IOM_NUKSO: určitě. Pokud by tě nevzal, tak to nebude tím, že nejsi akutní, ale spíš že má plno.
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    ZUZKAOU: kdyz jsem nasla terapeuta, co si pise, ze dela open dialog, tak jestli to ma jakoby smysl se mu prihlasit, kdyz moje socialni vazby se nebudou podilet a nejsem aktualne akutni.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IOM_NUKSO: on je to spíš přístup k poskytování péče, než konkrétní technika a je propojený s tím, že pracuješ i se sociálními vazbami klienta. Tipuju že týmy které pracují metodou otevřeného dialogu, tak budou normálně fungovat i při poskytování individuálu.

    Na co konkrétně se vlastně ptáš?
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    Chapu to spravne, ze open dialog je zalozen na komunikaci s lidma v okoli daneho cloveka nebo to jde delat i individualne? Ma to nejaky smysl mimo akutni psychozu?
    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    LOJZA: Ono se mi to naštěstí neděje pravidelně, to bych to asi ani nevydržela. Jen mě vlatně překvapilo, že po nějaké době, kdy mi to šlo "jako po másle", se to zase stalo. Zažívala jsem to na začátku, většinou z toho, jak jsem nahlas pojmenovávala ty spousty věcí...
    Určitě to příště otevřeme, mám navíc spoustu času na promýšlení, protože se kvůli dovoleným uvidíme až za tři neděle. Díky za podporu.
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    TETHALKA: Ad přijít ze sezení jako spráskanej pes: IMHO by se ti to nemělo dít moc pravidelně a asi bych s terapeutem otevřel i tuhle rovinu. Zkušený průvodce by ti měl nabídnout způsob, jak načerpat dostatek energie z něčeho nového, pokud “odřezává” staré, ale enegeticky stabilní zdroje. Jinými slovy: pokud rozbíjíte staré nefunkční vzorce, je potřeba něco nového, funkčního, čeho se dá chytit. A vybudovat něco nového obvykle trvá déle, než zbořit ty staré věci. Postupovat by se tedy mělo vědomě a pomalu. Pokud máš ale za sebou 2,5 roku konstruktivní terapie, tak to dáš. Držím pěsti.
    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    STALK: Zní. Já jsem celá taková přísná... Ne, ale tohle je asi zbytek jednoho velkýho tématu, postupně se jím prokousávám. A nechodím z terapie pořád vyřízená, hodně mi dává, a tohle téma navíc není jenom moje, je to rodinné téma, týká se člověka, který je mi hodně blízký. Se mi to tu nechce plně rozebírat :-). Každopádně díky za reakce.
    STALK
    STALK --- ---
    TETHALKA: promiň jestli jsem příkrej ale za mě bejt dva a půl roku v terapii mít témata kam terapeuta nepustíš, vědět o nich, chodit z terapií kvuli tomu zpráskaná (bodejď by ne - to stojí hodně sil) doptávat se na to na netu... - to zní jako přísná stráž.
    STALK
    STALK --- ---
    TETHALKA: to je mi jasný :) traumata jsou traumata, prostě bolej. a otevírat je je těžký a nepříjemný, je jasný že se ti do toho nechchce a je jasný že si najdeš dost důvodů proč to nejde. Ale moje zkušenost je že bez toho se často nehneš. - čim pečlivěji si ty svý strašáky zavíráš a střežíš tim strašidelnější jsou.
    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    STALK: Hm, to jsem nechtěla slyšet :-).
    STALK
    STALK --- ---
    TETHALKA: Znamená to že je to přesně to místo kam by si ho pustit měla ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TETHALKA: no že terapeutovi ještě nevěříš dostatečně, aby si ho zkusila pustit za ty ochrané zdi, které okolo citlivého místa jsou postavené a v dětství tě zachránily?

    jestli jinak terapie funguje, tak přesně tuhle úvahu přednes na příštím sezení a je zcela legitimní společně se dohodnout, že se do tohohle tématu nechceš pouštět. Ale třeba bude schopný reagovat tak, že mu dovolíš nahlídnout...
    TETHALKA
    TETHALKA --- ---
    Ráda bych se zeptala...

    Už jsem asi dva a půl roku v terapii a vlastně se mi dost daří, hodně jsem toho zvládla změnit, zbavila se (doufám, že na dlouho) deprese, překonala různé krize, někam jsem se posunula... Chápu, že na mě někdy musí trochu "tlačit", jinak bych se nepohnula z místa. A teď se nám povedlo zase narazit na můj "trigger point", bolavé místo, se kterým se mi těžko něco dělá, už proto, že to není jenom na mně. Nechci to rozebírat, jen už se mi několikrát stalo, že jsem ze sezení přišla jako spráskanej pes. A teď přemýšlím, do jaké míry je to mojí projekcí (to, co se mi dělo, když jsem byla malá, bych nikomu moc nepřála, a občas se proměním v tu nešťastnou malou holku). Máte taky nějaké místo, kam si prostě nechcete terapeuta pustit? A co to může znamenat?

    Omlouvám se za román...
    JIGGYBIGGIE
    JIGGYBIGGIE --- ---
    Pozvánka na Sympozium rodinné terapie: Rodinná terapie a muži aneb je mužství v krizi?

    SOFT - Sympozium rodinné terapie 2019
    http://soft-zs.cz/akce-softu/39-sympozium-rodinne-terapie-2019

    Milé kolegyně a kolegové,
    rádi bychom Vás pozvali na Sympozium rodinné terapie do Duchovního centra Vranov u Brna, které se koná ve dnech 26. – 28. 9. 2019.
    Tématem sympozia je mužství a jeho případné krize.
    Zkusíme společně hledat odpovědi na tyto a další otázky: Procházejí dnešní muži opravdu celospolečenskou krizí? Pokud ano, kde má tato krize kořeny a jak se projevuje v každodenním životě? O čem muži v terapiích (ne)mluví? Jakými vývojovými krizemi procházejí chlapci na cestě k mužství a jak jim můžeme pomoci jako rodinní terapeuti, čím muži a čím ženy? Jaké to je být rodinným terapeutem – mužem?

    Pozvání na naše sympozium přijala řada odborníků z řad lékařů, psychologů, rodinných terapeutů a akademiků: Martin Jára, Iva Šmídová, Lenka Šulová, Lea Brodová, Vladislav Chvála a Lída Trapková a další
    STALK
    STALK --- ---
    když tak přemejšlim jak to mam tak já se do těch projekcí moc nepouštim. chci mít trochu jinej vztah asi. ale nepochybně je to cesta
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam