• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LARKmalý radosti podle Amélie z Montmartru
    ANIQUE
    ANIQUE --- ---
    BOUKYNA: Mě vždycky uklidňovalo prozpěvovat si do toho hučení... Přišlo mi, že mě tak nikdo neslyší...
    Pár let na to si pořídím kočku, zjistím, že se bojí vysavače. Pomalu se začínám vysavače taky bát a dávám ho kamarádovi za to, že nám vyrobil postel u stropu.
    Od té doby zametám a musím každý den, jsou tu chlupy a já často dělám věci na zemi. A to je moje radůstka... Vím, že mě to strašně zdržuje, ale zametání nenadělá rámus. Stejně tak melu kafe v ručním mlýnku, vyhodila jsem televizi i mikrovlnku... Ale pračku a počítač nedám:)
    BOUKYNA
    BOUKYNA --- ---
    Zvláštní pocit mi přináší, když vysávám a slyším, jak do vysavače lítají drobky apod. Pro mě to má snad až uklidňující účinek:D
    HELA
    HELA --- ---
    mám taky zážitek do škatulky, podnikli jsme s kamarádem neplánovaně výpravu na střechu, brzo ráno, chtěla jsem jít spát, ale nabídka výlezu do takové výšky mě moc lákala... vyšplhali jsme tam, vysoko a rozhled, a v tu chvíli právě a přesně začalo svítat, sluníčko vylejzalo nad hory, tak jsme tam jen mlčky stáli a koukali, jak se pomalu zvedá nad obzor, dokud není venku celý...

    pak jsme si lehli a spali jsme na střeše:)
    RUSALKA
    RUSALKA --- ---
    ANIQUE: Juuu! :))
    ANIQUE
    ANIQUE --- ---
    GABBIANO: Přítel taky NENÁVIDÍ nakupování, takže jsem měla strach z jedné věci - vybrat látku na svatební oblek. Zašli jsme do obchodu - já s hlavou zaraženou mezi ramena, on s touho otočit se už ve dveřích. Vešli jsme dovnitř, vybrali krásnej kvalitní materiál, zaplatili a šli:D Totální euforie:)
    FELIS
    FELIS --- ---
    vypnout plotnu a jit na prvni boruvky v sezone s plechackem :)
    GAF
    GAF --- ---
    Mžourat do oblohy, kde hodně svítí sluníčko, ale ještě ne do slunce samotného a co nejvíc vnímat to světlo a teplo a nejlépe bez mrknutí.
    RUSALKA
    RUSALKA --- ---
    Juuu, predevcirem jsem se na Vysehrade presvedcila, ze sedet na zidce, koukat na vecerni prahu, ale hlavne pohupovat nohama v provonenem letnim vzduchu, je krasny :).
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    LARK: Včera jsem vyrazila s manželem nakoupit mu trošku slušnější hadry na nadcházející konferenci. On naprosto otrávenej, každé zkoušení bylo boj, každá další věc byla zbytečná, ale měla jsem pak naprosto vítězný pocit, že jsme vůbec něco koupili a že mu to bude slušet.
    ELEMENT_CEZET
    ELEMENT_CEZET --- ---
    TRISSIE: :)...tak to je dobře:)...každej by měl mít svoji:)...a až to vyřešíš s tím vstáváním, tak dej vědět:)...rád se poučím, ani u mě to není žádnej šlágr:)))...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ELEMENT_CEZET: mám takovou krabičku, a je v ní docela plno, neboj :-) jen s tím vstáváním jsem na štíru :-)
    ELEMENT_CEZET
    ELEMENT_CEZET --- ---
    TRISSIE: děkuju za milá slova a palce si vážím:)...a nezáviď;), radši zejtra ráno vstaň se sluncem, přivítej ho, poděkuj mu za to, že svítí a že ho můžeš vidět...nemysli na nic a místo toho nech všechny svoje myšlenky, ať už příjemný nebo nepříjemný jen tak plynout a ten klid se taky dostaví...už několikrát (většinou náhodou a třeba i pro probděný noci) se mi to poslední dobou podařilo a je neuvěřitelný, co to s člověkem udělá pro zbytek dne:)...tak nějak ti dojde, že není vůbec nic důležitějšího než to, že existujeme...ostatní je jen ten zbytek (tedy od slova zbytečný:))...

    ...krabičku, o které mluvíš mám:)...a moc se snažím do ní víc vkládat než z ní brát(šetřím na horší časy:)...ale když je nejhůř, tak z ní vytahuju přesně podobné zážitky:)...je dobré mít takové krabičky:)...tak snad i ty máš něco podobného a přeju ti, aby v ní bylo tak natřískáno, že už se tam nic nevejde:)...a ještě jednou děkuju, potěšilo:)...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ELEMENT_CEZET: já jsem absolutní odpůrce palců tady na nyxu, ale ten tvůj popis mě naprosto dostal... važ si toho, je to poprvé a možná i naposledy, co někomu ten palec nahoru dávám.

    krásná chvíle, závidím... tu stojí za to uložit do krabičky nádherných vzpomínek a vytahovat jen při výjimečných příležitostech.
    ELEMENT_CEZET
    ELEMENT_CEZET --- ---
    ...ráno jsem musel vstát brzy kvůli služební cestě...nevyspalej, naštvanej a úplně bez nálady jsem se vypotácel v půl sedmý z baráku, když mi zazvonil telefon a já zjistil, že se služební cesta nekoná...místo toho, abych puknul vzteky nad zbytečným vstáváním, jsem se usmál na vstávající slunce a namířil si to do jedný útulný kavárničky, kde jsem kdysi dávno pracoval...byl jsem tam jediný zákazník, dal jsem si kafe a něco k snídani...všude byl naprostej klid a ticho, dokonce i obsluha usnula v křesle...dojedl jsem a jen tak seděl, koukal kamsi do pryč a nechal myšlenky rajzovat mojí hlavou, tak jak samy chtějí...čas v tu chvíli neexistoval...

    ...zpět do reality mě přivedl až motýl, který přiletěl otevřeným oknem a přerušil tak sloupec slunečního světla, které zářilo dovnitř a obarvilo tak smítka poletujícího prachu na malinké duhovky...a přesně v tu chvíli někdo vepředu pustil aparaturu a z reproduktorů začal zpívat Luis Armstrong svůj Wonderful world...a musel jsem s velkým Satchmem souhlasit: Svět dokáže být kurva krásný místo:)...a záleží jen na nás jaký si ho uděláme...stačilo se jen vrátit do pelechu a o všechno tohle bych přišel...a to by byla velká škoda:)...
    BOUKYNA
    BOUKYNA --- ---
    Plavat v prázdném bazénu a pozorovat tu klidnou hladinu všude kolem mě a vstřebávat to podivné ticho, které je narušeno pouze od malinkých vlnek od mého těla...:)
    FELIS
    FELIS --- ---
    cizi Mala radost na velkych haldach noveho (provodinskeho) pisku u Machace :)

    ICOUCH
    ICOUCH --- ---
    Já si udělala snové nedělní ráno. Vzbudila jsem se ve čtyry v noci po fakt divnym snu. Převalovala jsem se a nemohla usnout. Rozhodovala jsem se, jestli se pokoušet dál spát a nebo prostě vstát, což normálně vážně nedělám. Zvolila jsem druhou možnost s tím, že vezmu psa a pujdu se podívat na východ slunce. Tátovi, kterej šel zrovna spát jsem popřála dobrou noc, probudila Indouše a vyrazili jsme. Vylezli jsme tady u nás za barákem na pole a čekali. Brodila jsem se metrovou orosenou trávou, takže jsem za chvíli byla na kost promáčená. Při tom co chvíli někde vyskočila srnka, co jsme jí vyrušili od snídaně. Asi v půl šestý konečně to sluníčko vyběhlo a já si řekla, že fakt nemá cenu jít domu, že ještě chvíli počkám a pujdu pro pečivo. V krámu otvíraj v sedm, takže jsem se toulala po okolí. Zašla jsem k řece, kde se vedle ní v žitnym poli rozpouštěl noční opar mlhy. V žitu probleskovaly vlčí máky a byla to nádhera. Vyráchala jsem si zmrzlý nohy v řece, a pak jsem tam na takovym betonku hodinku ležela a hřála se a sušila na sluníčku. Nakonec, v půl sedmý jsem vyrazila přes město do krámu, nakoupila a po cestě domu posnídala ještě teplej croissant. Bylo to tak zvláštní ráno, že za pár let nebudu vědět, jestli to byla skutečnost, nebo jenom sen. :)
    ELEMENT_CEZET
    ELEMENT_CEZET --- ---
    ...dneska jsem nasedl do metra, sednul si a myšlenkama lítal někde daleko...najednou koukám, že na dveřích vagonu sedí zatoulaná můra...chvíli jsem ji jen tak pozoroval, až ji vyrušili nastupující lidi...můra začala poletovat po vagonu až si mi sedla na nohy...v tu chvíli jakoby se celej svět zastavil...nechal jsem ji na sobě sedět a když jsem vystupoval, tak jsem ji vzal s sebou a venku ji pustil......přišlo mi to jako nějaký zjevení:)...
    LARK
    LARK --- ---
    IN_DIE: taky!
    RUSALKA
    RUSALKA --- ---
    Dneska jsem nejake stare pani pomohla s taskou nakupu domu, je neuveritelny, co takova blbost udela..mela radost.
    Ja jsem se celou cestu domu usmivala a jeste to slunicko k tomu! Proste bezva!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam