• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LARKmalý radosti podle Amélie z Montmartru

    Házení žábek do vody, zanořování ruky do pytle se zrním, pomalé poklepávání lžičkou na krustu oblíbeného crème brûlée.
    Jaké jsou vaše malé radosti, které vás uklidňují a prosvětlí vám den?
    rozbalit záhlaví
    MARI
    MARI --- ---
    HELA: ano, taky si ujizdim na otrhavani uschlych kvitku a listku... :)
    HELA
    HELA --- ---
    Obírat uschlé květy na svojí balkónové zahrádce - na jaře z petrklíčů, v létě ze surfinií (alias "gramofónků", jak jim říká přítelova mamka:)) Nějak mě to děsně uklidňuje. A navíc je ta kytka pak hezčí :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    Když dělám pannacottu a pomalu přitom rozpouštím želatinu ve smetaně, voní to vanilkou a postupně se ztrácejí ty průsvitné želatinové ostrůvky. O fous přízemnější radodt pak je tu pannacottu zbaštit;)
    STENNY
    STENNY --- ---
    Když rozbíju vejce na omeletu a tři ze čtyř jsou dvoužloutková.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    asi už nikdy mě nepřestanou bavit dvě věci: v noci čumět na perseidy a ve dne hledat čtyřlístky
    EETEE
    EETEE --- ---
    Včera jsem sklidila naše první brambory, sice byly jen asi 2-6 cm velké, ale ta radost byla obrovská a ta chuť úplně nejlepší! :-) A vykukovaly z toho záhonku úplně čisté, jen omýt a šup do hrnce!

    Vůbec se raduju ze sklizně, žlutá cherry rajčátka, mrkvičky, cukety, salátové okurky přímo obří, saláty, rostoucí papričky...radost pohledět a hlavně si pochutnat.
    AZA_
    AZA_ --- ---
    číst si na záchodě
    KAERI
    KAERI --- ---
    Včera jsem s holkama na písku postavila velký hrad. A ještě tam je.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    Vídat na digitálních hodinách v koupelně časy hezky urovnané jako např. 23:23 / 00:00 / 11:11 / 01:23 ...
    Do jedné práce jsem musela vyrazit na vlak přesně v datum svých narozenin (na digitálkách) a každý den jsem si ta čísla musela prohlídnout. Vždy mě potěší být v koupelně V TEN SPRÁVNÝ ČAS ;c)
    MARILLMARA
    MARILLMARA --- ---
    Sedět na balkóně, pít raní kávu v 1 odpoledne a na pár minut si úplně uvědomit, jak moc velké štěstí mám.
    MARTA_KLOFACOVA
    MARTA_KLOFACOVA --- ---
    Kdyz v cekarne na magnetickou rezozanci ctu knizku a zrovna se dostanu k casti, kde hlavni hrdinka sedi v cekarne na magnetickou rezonanci :)
    HELA
    HELA --- ---
    Dneska ráno jsem na balkóně našla první zralou jahodu! :)
    JOHN_KRYSPIN
    JOHN_KRYSPIN --- ---
    Behat rano v neznamem meste, kde jeste nikdo neni vzhuru a ulicky jsou prazdne...
    HELA
    HELA --- ---
    Hrozně ráda se dívám do různých odstínů zeleně - teď v létě to podél trasy tramvaje z Barrandova je jako malba na téma "zelená" a je to děsně uklidňující (a na podzim to tam hraje zas jinými, taky krásnými barvami), i moje kytky a bylinky na balkóně jsou v tomhle ohledu úžasné :)
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    Mátovej sorbet.
    MARTA_KLOFACOVA
    MARTA_KLOFACOVA --- ---
    KRMELEC: Presne, seznamovaci historky jsou super a kdyz to ty dva vypravej tak se casto tak nejak rozneznej, protoze si pripomenou ten zacatek a tu prvotni zamilovanost :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    nevědět, co je za den, a mít ten čas
    aspoň na chvíli ^^
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    Dnes jsem si potvrdila, že jsem vážně divná osoba... Dopoledne počasí pro většinu lidí prostě hnusné, liják, vítr, pro mě ale radost se alespoň dívat z okna. Vylezu za dům na to moje minipolíčko pro kopr do omáčky k obědu, holinky se mi boří do hlíny, z pláštěnky stékají proudy vody, ale moje srdce se raduje a tetelí blahem. Neocením "pěkné počasí", ale miluju (a potřebuju) pořádný déšť, vichr, podzimní plískanice, mlhy, pošmourno.
    KAERI
    KAERI --- ---
    Dnes jsem byla s dcerou na poliklinice a vedoucí technicko-provozního úseku (whatever it is) měla stejné jméno i příjmení jako já za svobodna. Bylo to jako kdyby na mě ta cedule mrkla.

    A na balkoně mi dozrály první měsíční jahody a voní to tam jako na palouku v lese.
    _JULIE_
    _JULIE_ --- ---
    ILIEN: nepomohla...a to je na tom právě to hezké:)
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    _JULIE_: To je fakt neuvěřitelný, nečekala bych, že by něco takových jetel mohl zvládnout.... jsem tě podezírala, žes mu trochu pomohla třeba rostlinýma hormonama :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam