• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LARKmalý radosti podle Amélie z Montmartru
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Na pastvině se mi rozvázala tkanička zrovna u balvanu, na který jsem si mohla dát nohu. :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    O 2 roky později a pořád několikrát týdně stojí u okna a mávají.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Usínání po horkém dni za zvuku a vůně nočního deště…
    Ráno jít bosa do mokré trávy na zahradu a cítit tu vůni mokré půdy a květin…
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Pasu ovce v třešňovém sadu, a kdykoliv zafouká vítr, poletují kolem mě okvětní lístky a já jsem princezna pastýřka zakletá v čase a každé ráno se znovu budím ve svůj svatební den a v každém pohledu je naše „ano“ a každý polibek je z pravé lásky.
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    dvacet deka gothaje mezi dva rohliky, cibule, ocet
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    Kultovní lék na špatnou náladu po 20 letech zpět v kinech

    "Kolik let vám bylo, když jste Amélii z Montmartru viděli poprvé? Mně asi 16 a naprosto mě uhranula – začala jsem nosit červený baret a učit se francouzsky. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že jednou budu pracovat na návratu této výjimečné klasiky do kin, nevěřila bych mu. Amélii je ale 20 a velké plátno bude jejím dobrým skutkům a nápadité filmařině znovu pěkně slušet. Diváky báječně vytrhne z trudnomyslné přítomnosti a potěší je, stejně jako créme brulée, kterému špičkou lžičky rozbijete krustičku karamelu. Do kina tentokrát vezmu i moji mámu. Amélie je totiž přesně ten film, ze kterého budeme mít radost obě dvě a dáme si po něm skleničku francouzského vína."
    Hana Kijonka, Aerofilms

    https://www.aerofilms.cz/amelie-z-montmartru/
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    Moje svatební šaty mají kapsy. Kapsy!
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    čůráním do hlubokého sněhu dělat obrazce nebo psát svoje jméno
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    ja uz sem uplne zapomnela, jaky to je, kdyz je celej den cisty nebe. such WOW.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    sykorky na krmitku na terase :) kdybych vedela, ze z toho budu mit doslova infantilni radost pokazdy, kdyz tam nejakou uvidim, udelala bych to uz davno :D
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Večer jsem viděla dva dospěláky, jak se na ulici koulují. Epická bitva!
    KLEER
    KLEER --- ---
    nastavit si cíl a dosáhnout jej - třeba když si velice spontánně uděláte uprostřed procházky sněhovou kouli, mžikem se rozhlídnete po okolí, určíte "tamtu ceduli nalevo za zastávkou" svým terčem - a trefíte!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    malá velká radost u zjištění, že cítím smrad z prádla :-))
    člověk by neřekl, jak taková věc potěší
    HIFI
    HIFI --- ---
    Když jsem si nedávno koupila kávu a trošku mi do kelímku napršelo :-)
    DAPHNEE
    DAPHNEE --- ---
    Sehnala jsem kabát z vlny a kasmiru, který mi sedí, cítím se v něm dobře, nestál raketu a ještě je od českého výrobce. Tahle radost mi ještě nějaký ten pátek vydrží :)
    ADRIENE
    ADRIENE --- ---
    Když mi začne při uspavaní a čtení pohádky dělat blbiny a že chce zpívat. Začne hopsat po posteli, zpívat, předvádět a děsně ho baví jak se směju, pač to se nedá, být vážná, že už se fakt jako musí spinkat :) nachystá si imaginární motyku a začne zpívat "šel zahradník do zahrady" :) pak vykládá a mezitím mě pusinkuje, jednu za druhou.. Já budu uspávat u nás v posteli dokud to půjde :)
    TOULASE
    TOULASE --- ---
    Když babče naservíruju "kachýnku" a vidím jak jí svítěj oči, nic jí nebolí a všechny starosti světa jsou pryč
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Zahradní hody, miluju léto. Trhat třešně a rovnou je jíst. Lusky, jahody, k tomu všechno kvete, prostě dokonalost až po bradu.
    DAPHNEE
    DAPHNEE --- ---
    "nezlob se na mne, já jsem občas hrozný vůl" :) potěšilo že to aspoň přizná :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    když na mě mrňavá skočí a do ucha mi nadšeně huláká "Moje maminka! Moje!"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam