• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTlow-end audio hardware aneb hifi pro normalni smrtelniky - zesiky, monitory, receivery, ...
    MATT
    MATT --- ---
    BOPA: no a co pichnout nakej USB 2 1/2" disk, pul tera mp3ojek je vcelku dostatecnej archiv... a nebo to nak nakombinovat s nakou diskstation, ale to je zas par tisic navrch..
    BOPA
    BOPA --- ---
    MATT: spokojenej docela dost... Internet rádia fpoho, a pokud mi fungovalo i načítání knihovny, byla to paráda.... Normálně jsem se připojil ke knihovně (nevýhoda, že muselo být puštěné PC, kde daný squeezebox server je nainstalovaný) a pak jsem normálně podle interpretů, nebo alba, nebo žánru vyhledal, co si chci pustit... Díky optice do zesilovače docela obstojný zvuk (samo že to není HIFI), ale kvalita na poslouchání při práci, návštěvěm jako kulisa apod naprosto bezpotíží
    Výtka - pokud nemáš na síťovém úložišti operační systém, kde máš nainstalovaný "squeezebox server" nebo nemáš NAS či snad server, musíš mít puštěné PC... Toto mně fakt sere, ale zatím jsem nevymyslel, jak to obejít - ale to bude zřejmě i tím, že jsem lopata a jednduchý uživatel PC... :-)

    MATT: jinou alternativu jsem ani nehledal :-)
    MATT
    MATT --- ---
    a existuje k tomu naka dealextreme/china/linux levnejsi aleternativa? ;)
    MATT
    MATT --- ---
    BOPA: sice o tom slysim poprve, ale vcelku me ta vecicka zaujala. jak to ma udelany browsovani souboru a obecne ten uzivatelskej interface? vcelku mi prijde, ze blbej firmware dokaze zabit i jinak dobrej prehravac, a casto na tohle prave vyrobci kaslou..

    jses s tim spokojenej a co bys tomu vytknul?


    dik
    BOPA
    BOPA --- ---
    Hoj - filtr nepomohl
    Nemá tady někdo náhodou od Logitechu Squeezbox Touch?? Potřeboval bych nějaký drobný help... Poslední dobou se mi vždy po vypnutí PC, kde jede Squeezbox server, nenakonfiguruje zpátky knihovna hudby, kterou mám na síťovém disku... POkud tady někdo něco podobného řešil, klidně to rozeberu více do podrobností....
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    s 5.1 to samo muzes poresit, je to jen otazka zapojeni (kdyz pominu naroky na kvalitu)
    osobne mam ale radsi dve dobry stereo bedny nez (pod)prumerny 5.1
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    resim zvuk do bytu. v obyvaku 4x4m bych chtel subwoofer a dva stereo repraky. totez ale mono by melo hrat z jedny bedny v kuchyni a jeste z jedny v koupelne. pouzili bybste na to 5.1 bednicky nebo se to da slozit lip? navic kebel do koupelny vede spolu se silovyma kabelama takze by tam asi mel byt uz zesilenej signal aby se potlacil vliv ruseni takze bedny musi byt asi pasivni..
    mate vyzkousenou nejakou osvedcenou sestavu ktera by tohle zvladla?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KARYSLAV: porid misto toho srace smasunga neco, do ceho pichnes rovnou ty bedny, cili dvd/blu ray receiver ... ale jinak si myslim, ze v takovym rozpoctu je lepsi mit slusny stereo nez lousy domaci kino

    samo muzes mit taky separe D/A prevodniky, stereo stavebnicek najdes dost, 6 nalovek asi min

    tady treba jedna blbina na pul cesty http://cgi.ebay.com/AC3-DTS-5-1-Audio-Decoder-USB-Sound-Card-DAC-XBOX-PS3-/120690603597?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c19b8764d nebo totez v blede stribrnem http://cgi.ebay.com/HLLY-HIGH-END-DTS-AC3-5-1-DIGIT-AUDIO-DECODER-DAC-/330385280557?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cec7f4e2d#ht_7582wt_1046
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    Zdarec, poradíte když potřebuju repro+ (dvd/bluray/lan/usb) a chci to do 6 kanálů?

    Rozpočet je tak do desítky.

    Je to na takový relaxační koukání filmů/tv člověka co se z toho zase nedotrhá (máma přítelkyně).

    Jako sehnat za cca 3k samsung Bluray co umí výše uvedený není problém. Problém je že z něj leze jen digitální audio. Jenže ty repráky jsou zase analovový se 6ti vstupama. Digitální už stojí sedm.

    Jde to nějak vyřešit bez zesilovače/receiver? Mě totiž děsí že bych jí jako dodal další 4 ovladače takže kůli puštění televize by potřebovala vlastně 3 :-)

    TO je nahovno.

    Tak jsem to chtěl obejít že by audio zpracovávalo rovnou do repráků ten samsung bluray cosi, ale stejně to jsou 3 ovladače tak jako tak :-)

    Na co se teda vlastně ptám, asi na to jak byste to řešili vy? Televizi už má (neumí lan ani usb), a chtěla 6 kanálů no..
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    pokud nekdo chcete obstojne koncak, tak za 2k si muzete v maxistore koupit "studiovej" alesis ra 150
    OTZ
    OTZ --- ---
    NASA: no zrovna u tohohle cim vic tim lip..jako skoro u vseho:) poslys jestli ti jde hlavne o kvalitni poslech tak si v prodance porid parek novych Adamu ve sleve a jeste ti bohate z tech 15k zbyde. ale jsou teda hlavne na blizko, prostor to moc nevyplni.

    http://www.prodance.cz/inzerce/prodance_vyprodej_03_2011.pdf
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    halt to bude šumět jak bejk...
    NASA
    NASA --- ---
    OTZ: ja prave tem cislum zas tak moc nerozumim :-((
    trosku tusim, ale nemam prehled, kolik je moc a kolik je malo, pripadne co je uplne mimo hodnota

    DEIKSAC: prave mam ted tuhle sekackovou nabidku, tak zjistuju jestli do toho skocit a kolik je za tohle rozumna cena, nebo jestli mam patrat dal. ovsem, kdyz to odlozim, tak to muze bejt odlozeny na hodne dlouho :-)) ted mam prachy a chci je utratit, kdyz nekoupim tohle tak je utratim za neco jinyho :-))
    OTZ
    OTZ --- ---
    Odstup signál/šum 76dB ..neni to trochu malo?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NASA: jo za 15k si můžeš určitě pořídit dobrou muziku, kor pokud budeš hledat second hand věci
    NASA
    NASA --- ---
    DEIKSAC: rozpocet bych pro zacatek videl do 15k, prave nevim, jestli je to treba za tohle dobra cena, nebo jestli je to moc
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    DEIKSAC: já bych těm 36 Hz věřil, ale očekávám něco kolem -10 až -20 dB...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    NASA: a rozpocet? tem 36 Hz bych tak uplne moc neveril v tygle veliksot ale hrat to muze fajn
    NASA
    NASA --- ---
    cau, snad me nevyhodite s dotazem (kdyztak me aspon vyhodte cilene nekam, kde muj dotaz padne na urodnou pudu) :-))

    docela bych si chtel domu poridit nejaky slusnejsi zvuk, ovsem klasicky problem jsou prachy...
    nahodou mi vsak prisla nabidka na nejaky zesik a bedny a tak premyslim, jestli to bude dobra koupe, nebo ne.
    melo by to byt ve slusnem stavu, ale zatim nevim moc cenu. a to je moje otazka: kolik by tak mohla byt rozumna cena?
    + doplnujici otazka - nejaky lepsi navrh? 500 navrch k bezny cene toho zesilovace a mam dvakrat lepsi?

    bylo by to na doma, vicemene na audio, casem i k filmum, ale to moc nehrotim :-))
    a tady predpokladam, ze se tu probiraly kvalitni zvukovky za rozumnou cenu - nejaky favoriti?

    diky predem


    Quadral Dauphin MK II Phonologue E

    Technické údaje
    • 2-pásmové, bass reflex reproduktory
    • 60/100 W, 4 ohm
    • Frekvenční rozsah: 36 – 20 000 Hz
    • svorky do 6 mm2
    • Rozměry: 385x220x285 (ŠxVxH)
    • Na bocích příprava pro zavěšení
    • Vhodné jako studiové monitory, nebo pro kvalitní
    domácí produkci
    • Solidní provedení, skvělé vykreslení basů

    Stereo Hi-Fi zesilovač TECHNICS SU-V620 MKII

    Technické údaje
    • výkon: 2x 100W
    • 6x input selector
    (CD, TAPE1, TAPE2, TUNER, PHONO, AUX)
    • A and/or B speaker (4 or 8 – 16 ohm) - svorky
    • IR remote, remote controller IN
    • Sluchátkový výstup
    • Frekvenční rozsah: 3 - 60 000 Hz
    • Odstup signál/šum > 76dB
    • Bass/Treble tone control
    • Balance control
    • Elektronická ochrana přetížení a aut. reset
    • Napájení: 230V/50Hz/190W
    • Rozměry: 430x125x317 (ŠxVxH)
    • Váha: 6,8 kg
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MATT: že to bude křáp...
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    MATT:
    nevim...ja nahraval desky pres toto do zvukovky
    http://oldradio.cz/gramofon/mc600q.htm sehnal jsem ho za par korun a kvalitativne asi bude vyrazne lepsi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam