• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOHNY115MBTI - osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti
    SUNNYRAIN
    SUNNYRAIN --- ---
    YMLADRIS: INTJ, muž - primární [Ni], sekundární [Te] - emoce typicky necloumají INTJ, naopak INTJ umí cloumat emocema. Klasika. Ale pokud přece jen zmiňované téma... V přetížení mi selže sekundární funkce, nestíhám checkovat kvalitu mé [Te], a tady má ona problémová situace příčinu. [Ni] je primární, proto nepotřebuje ani v kritických situacích dotovat, ani nepotřebuje "obelstít". Motivovat. Funguje vždy, zadarmo, nejlíp, i konkurenčně nejlíp. Dobré vědět.

    Nádech a výdech mi pomůže připustit, že [Te] selhávat dokáže, že mi mohou chybět data. Pokud lítáme v problému, evidentně mi data chybí. Jako INTJ se mi neztrácí "hluboká shoda s nejzazším cílem osoby", to nejde vypnout, ani pod tlakem, aby to pak šlo opravit - zapnout nějakou fintou. Kvalita [Te] se ale při přetížení vytrácet smí. Typická finta pak je zahrnout bohatší časoprostor, posbírat (nebo jen připustit) bohatší data. Všimnout si správné pokličky na hrnec. Stará známá empatie. (Jo. V celkovém součtu mi vychází jako nejefektivnější proces.)

    Na instantní řešení životů (situací) nevěřím, lidi spolu v přítomném okamžiku buď jsou, nebo nejsou. Self help knihy za nás život neodžijí, jsou z papíru... Proto posílám k zamyšlení hypotézu - co když nejde o žádné hledání finty? Co když vůbec nejde o motivaci? Co když by odpovědí nebylo "budeme falešně předstírat rádoby civilizované řešení" (a tím si snad nakoupíme kontakt dvou lidí). Co když odpověď zní jinak? "Civilizovaní" nedokážeme být podvodem, falešně. Opravdu jde o skutečné (férové) pochopení nás všech - o co tady jde, co to tady spolu hrajeme za hry - a až z této rovnováhy se pak umíme chovat civilizovaně. Až z toho pochopení víme JAK jednat.
    Jinými slovy hypotéza - co když pod tlakem selhává sekundární funkce? A s tím se lze naučit pracovat - konkretizovat si pro sebe řešení pro tyto situace - "fintu" pro sekundární funkci.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Mno... to bych ženě asi ukazovat neměl.

    SITH
    SITH --- ---
    MART1NKA: hah, me ted vyslo tohle

    Personality type: “The Architect” (INTJ-T)
    Individual traits: Introverted – 56%, Intuitive – 81%, Thinking – 83%, Judging – 81%, Turbulent – 64%
    Role: Analyst
    Strategy: Constant Improvement
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    16 personalities ma celkom pekny test :) a preklady do mnoha jazykov.
    Free personality test, type descriptions, relationship and career advice | 16Personalities
    https://www.16personalities.com/


    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    SATOO: no počkej, na to, abys byl INFP, nutně potřebuješ být umělec? Mám kamarádku INFP, a ta tedy žádná umělkyně není a ani k tomu nemá sklony...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Jednou za cas si udelam MBTI test a zaujalo me, jak se mi pomalu meni vysledek.
    Prvne mi vychazelo ENTP, pak se to pomalu prehouplo na INTP. Prikladala jsem tu ruzny nalade...
    A ted vychazi INTJ. Rekla bych, ze to souvisi s tim, jak poznavam opravdovou sebe a zahazuju sebe, jaka bych si byla sympaticka.
    Napada vas k tomu neco? Mate to nekdo taky tak?
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    ELIZHANNAH: Tomu Se a Si moc nerozumim. Kdybyste to nekdo chteli pitvat, rad si to prectu.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Funkce...
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    HITOMI: jo, pobavilo mě totéž :))
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ELIZHANNAH: "A relationship characterized by mutual misunderstanding..." me vzdycky pobavi :)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Vzájemné vztahy mezi jednotlivými MBTI typy. Stačí kliknout na váš typ a ukáže se vám, v jakém typu vztahu jsou k vám jednotlivé ostatní typy.

    Type Square
    https://falconnl.github.io/TypeSquare/
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Which Drug You’re Most Likely To Enjoy Based On Your Myers-Briggs Personality Type

    Here’s Which Drug You’re Most Likely To Enjoy Based On Your Myers-Briggs Personality Type | Thought Catalog
    https://thoughtcatalog.com/...oure-most-likely-to-enjoy-based-on-your-myers-briggs-personality-type/
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    BONDA: Myslím že je to hodně o tom "mít pravdu".
    Okolo sebe vídám neustále situace, kdy někdo tvrdí že "něco nějak je, má být, nebo bude" jen pro to, že si něco myslí.

    Hodně lidí s tím má problém. U části jedinců to vede až k popírání reality v případě vyvrácení pečlivě utvrzeného názoru argumenty a důkazním materiálnem.
    Ještě jsem neviděla vytočenější Jčko než to, kterému bylo dokázáno, že nemá pravdu.
    Přitom je to úplně zbytečný.

    BONDA
    BONDA --- ---
    SAT_ANN: No tak to máme asi všichni. :) Nikdo asi nechce plnit příkazy, aniž by chápal jejich smysl. Příkaz se pak zdá spíš jako demonstrace moci a připravení o svobodu. Leda to snad zvládá někdo, koho těší poslušnost sama o sobě, ale takových dětí hádám moc není.
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    BONDA: Funguje když má pro to co říká poměrně jakýkoliv důvod. Sama máti se doteď veřejně chlubí, jak jsem byla chytrý dítě a dalo se se mnou domluvit.
    Funguje vysvětlení situace, nebo případnejch reálnejch důsledků, co se může stát, pokud se požadavek nesplní.

    Situace:
    Musíme na nákup/ukliď hračky rozhtahaný po pokoji
    - moje reakce - "nechci"
    - když nenakoupíme nebude oběd/ rozbiješ si tlamu neco něco zničíš tím že na to šlápneš
    - moje reakce - "ok teda"

    Bohužel reálná situace byla, že nejčastější odpověď na můj pokus o pochopení situace byl od matky "protože jsem to řekla".
    Načež vidím rudě.
    BONDA
    BONDA --- ---
    SAT_ANN: To je dobrá reakce. Můžu se prosím zeptat, jaký přístup by Ti vyhovoval? Třeba že by matka řekla: "Mám problém - potřebuju, abys byla v tu a tu dobu připravená, máš nějaký nápad, jak to v klidu zařídit?" Nebo ještě něco jiného? - Ptám se proto, že sama mám tendence taky na určitých věcech trvat za každou cenu (protože já "jedu" na hodnoty a v jejich zájmu obětuju někdy nečekaně hodně, i vzájemnou harmonii/ pohodu/ pohodlí/ dobrou náladu/ existenciální zajištěnost).
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    SATOO: nj, puberta. Taky se děsím toho, až do toho vstoupí puberta, to asi bude stát za to.
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    ELIZHANNAH: Ono to nejde az tak generalizovat, ty podobnosti jsou ale super :)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    SAT_ANN: no jo, moje máma je taky ISFJ, ale uklidním tě, oproti ní jsem velmi velmi mírná :) Ona se dopálila podstatně rychleji než já a z nicotnějších podnětů :)) To bude asi to Fe :D
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    YMLADRIS: Jeste hodne pomaha hospodska "intelektualni" debata s lidmi ne FJ, zakoncena idealne lehkym punkem, jako snidane nekde dvacet kilaku za prahou v nadrazce. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam