• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOHNY115MBTI - osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    LODBROG: Pretože INFj je z veľkej väčšine ženský typ :)
    2NDREALITY
    2NDREALITY --- ---
    INTP
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Have fun :)


    JOEWERE
    JOEWERE --- ---
    Zdravím, existujou nějaká setkání, srazy či podobně, kde by se dalo pokecat s lidmi s podobným zájmem?
    LENKA_
    LENKA_ --- ---
    Právě vyšlo o MBTI knižně česky, rozebírá se tam, jak rychle otypovat druhé a je tam hodně i o extravertním a introvertním cítěním: https://www.kosmas.cz/knihy/253899/jak-rychle-porozumet-druhym/
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Zapomeňte na INTJ, ENTJ apod. Psychologové stvořili nový test osobnosti – VTM.cz
    https://vtm.zive.cz/...j-apod-psychologove-stvorili-novy-test-osobnosti/sc-870-a-195116/default.aspx
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    KU13AR: dobry, akorat to cele kazi to ze v tom clanku nejsou vubec zadne odkazy na puvodni zdroje. jsou aspon v te knize?
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    DAWYT: to mbti je slozitejsi koncept, kdyztak omrkni co je to to P a J
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    YMLADRIS: Není to spíše naopak? Exxx myšlení a cítění spíš ven? Resp. Informace sbírají a analyzují na základě okolí? Kdežto Ixxx to berou spíš ze sebe?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ELIZHANNAH: ExxP znamena, ze jeho dominantni parketa je extrovertni "prijem" (percieving). Se jsou zpravidla pohybove nadani, stale v akci, velka potreba svobody, stale na prijmu, vsechno vnimaji. Telo. Ne jsou zpravidla mnohem vic v hlave, generuji napady, originalni mysleni, ...

    Exxp znamena, ze citeni/mysleni dotycneho je obracene dovnitr a odehrava se v jeho vnitrnim svete ("to ale prece kazde citeni/mysleni tak jak jako? no jako jo, to by bylo na dyl..."). Co se tyce Ti, tak ti jsou tzv. lini, nepredrou se, jejich princip je minimalnim usilim k maximalnimu vysledku - jako ze vtipne dle sve vnitrni logiky. Jde jim vice "o pravdu" nez "o lasku". Fi ma jako hlavni potrebu neco jako integritu - ziti v souladu se svymi hodnotami - coz jsou casto takove ty vselidske hodnoty jako Neublizovat

    nevim zda je ti to k necemu; asi se to neda vysvtlit ve 2 odstavcich
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    Když z někoho poměrně jasně cítím, že je ExxP, ale celým typem si nejsem jistá, jak odliším, co z těchto typů – ENTP / ESTP / ENFP / ESFP – je? Na co se zaměřit, co pozorovat?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ELIZHANNAH:
    MART1NKA: Certifikovaná paní není psycholog? Protože ti se tak v prváku na vývince učí, že postupem doby dospělému člověku třeba klesá extroverze (když je mi 20 a když je mi 40 je prostě zřetelný rozdíl)... no a samozřejmě se osobnost nemění s časem jenom v tomhle.
    DIVA
    DIVA --- ---
    YMLADRIS: tohle je hezky shrnuto, tak neak to prave bude .)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jung videl vyvoj cloveka idealne jako individuaci, rozvijet svuj potencial. od zacatku je dane, zda jsi slunecnice nebo borovice .. semenacek. Ale je otazka prubehu zivota, do jak uzasne slunecnice/borovice se rozvines (metafora stromu kosaticiho se)

    co se tyce mbti, je tam jasna posloupnost tech funkci (nebo potreb, jak se to vezme)

    treba ENTP: v detsvi jede na max Ne. kolem puberty se vice rozvine Ti. Porad je Ne dom funkce, ale Ti vice se uplatnuje. V mlade dospelosti se vice dovyvine Fe (ENTP trochu zmoudri a zacne vice resit harmonii ve vztazich atd) a t d.

    funkce jsou kdyztak popsane na wikipedii
    DIVA
    DIVA --- ---
    Ja se se svym mbti postupne taky presouvam, ale v zadnem pripade (bohuzel?) nejde o cilenou korekci. Jsem zretelne P a verim, ze by mi prospelo malicko v tom smeru zabrat, naopak posun od E do I me ponekud znepokojuje a lavirovani na hrane T a F sleduju s pobavenim .) kontrolu nad procesem nemam to vim jiste
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SATOO: Jo, aha, v reakci na "snažím se rozvíjet a stát se lepším člověkem" mi "takže se přetváříš" vyznělo tak, jak jsem to popsala.
    Každopádně to, že lidi neumí na ty věci o sobě odpovídat pravdivě tak už nějak je, no. Málokdo se sám vidí takovej, jakej opravdu je.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    SAT_ANN: asi im zavidim :)
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    SATOO: Ono jde o to, že realita je subjektivní. I když to tak nějakejm typům nepřijde :-)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    SATOO: Ja nepretvaram predstavu. Ja sa snazim o sebapoznanie. Predstava je vrstva nad skutocnostou. Ked niekto tvrdi, ze k sebe dokaze byt objektivny, tak mi to smrdi, pretoze je bud genius, budhisticky mnich co cele dni medituje, alebo sam sebe lze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam