• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze

    Pro nekoho je to soucast ruky, pro nekoho jen modni doplnek - Hodinky vsech druhu a tvaru!..podme se o nich pobavit (pripadne zaslintat :)
    rozbalit záhlaví
    EZOP
    EZOP --- ---
    FINSON: Ja za nim byl minulý týden.. Opravám se snaží vyhnout, říkal že aktuálně dělá do 10 servisů za rok.
    Bědoval na podhodnocení práce hodináře, dokonce mi ukazoval i nějaký inzeráty na vedoucího hodináře někde v servisu s nástupem za 28k. Musím rict ze se docela rozpovidal i o sobě. Je vidět ze tu práci má rád, ale jak tady zaznělo, nevypadal moc dobře.
    Řemínky mu jedou dobře, chystám se tam ještě jednou v blízké budoucnosti.
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    FINSON: ma velky vyber reminku.
    FINSON
    FINSON --- ---
    AMSTERDAM: To je fakt, nevzpomněl jsem si na něj hned - do Nymburka má smysl za ním zajet. Pokud je teda pořád v kondici a práceschopný.
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    FINSON: ale ten Frydl ma dobry jmeno, na Chronomagu to nekdo nedavno chvalil.

    Lepsi Frydl v Nymburce nez Volavka v Karline.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TOMMY_: To je zlý, pamatuju ho "jenom" jako obézního :-(
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    FINSON: jojo, vim.. ja jsem na nim byl na Florenci jednou.. ale uz si to moc nepamatuju, je to davno. Pak mam zkusenost jen z toho Nymburka, ale kupoval jsem jen reminky.. Nicmene posledne mel na webu ze je dlouhodobe nemocnej.. a kdyz jsem ho videl na zivo, trochu me to vydesilo.. ma tak 160Kg a nejaky vredy na nohou a rukou.. jako zdravyho cloveka si takhle nepredstavuju.. ale vim ze na chronomagu se na nej peli ody..
    FINSON
    FINSON --- ---
    TOMMY_: Jo aha, Nymburk - no prostě někde na východ od Prahy :-)
    On byl zavalenej i na tom Florenci, ale stálo za to si na něj počkat, nějaký (dvoje nebo troje) mechanický Seika mi spravil / seřídil a byl fajn...
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    FINSON: Na Florenci uz neni dlouho.. Parkrat jsme za nim byli v Nymburku ( kolin ne ). Byl dlouho nemocnej. Kamarad tam neco servisoval, a myslim ze ok.. jen to dlouho trvalo ( rok cca? ) jinak jako eshop na reminky a stezejky je to zlatej podnik.
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    BOBASH: Na SEIKA jedine Kodytek!
    FINSON
    FINSON --- ---
    VOJTAM: Jo, pan Frýdl ve zlatnictví Janka, tam jsem chodil předtím. Už tam není. Má být myslím v Kolíně, ale tam jsem za ním nejel.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    PEJR: I kdyz ted koukam a internety pravi ze i 3 minuty za tyden. Tak to asi bude v ramci technolgie. Zkusim casteji nosit, jestli je to stabilni.
    PEJR
    PEJR --- ---
    XMEDA: Automaty co jdou napred vetsinou znamena ze jsou zmagnetizovany..
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    DOTCOM: Já jsem svoje Seika nesl někam k metru Florenc (jen přes silnici). Tehdy ne něj pěli všude ódy, ale je to už možná 5 let...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Zlaty Casia, kde si baterku vymenim za 2min doma, vydrzi cca 7 let, za mesic uhnou o par vterin..

    Ad Seiko - Seiko 5 automaty 6309-8230 kdyz jsou za tri dny chodu asi o minutu a pul napred, ma vubec smysl to resit, nebo to je v ramci technologie a veku cca 40 let ocekavatelne? Asi pred 15 rokama byly u hodinare rozchodit ze stavu nehybna mrtvola, ale od te doby krome asi roku noseni spis lezely ve skrini. Jinak se natrepanim normalne natahnou a bez pohybu na stole bezi asi den.

    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FINSON: K Volavkovi jsem zkusil přinýst Seika SNK809 a tvářili se na to jako na kosmickou technnologi se kterou neumí nic dělat...
    FINSON
    FINSON --- ---
    AMSTERDAM: Uff tvl. Tak to jsem měl kliku. Myslím, že si teď radši prověřím i ty baterky.
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    FINSON: mohu poreferovat, že hodinář Volavka je ale neslušný hodinář.

    Přinesl jsem k nim jednoduchý Timexy Expedition na výměnu tlačítek u chronografu.

    Leželo jim to tam dva a půl měsíce, když jsem je urgoval, kde to je a proč mi nedali vědět sami, byli na mě hnusný, že si mám volat sám (čas jimi určený byl 14dní, nezavolali mi sami od sebe ani jednou), postupně jsem se tam musel dovolat třikrát, aby se mi dostalo odpovědi "makáme na tom" a pokaždý přednášky, jak je otravuju.

    Když už to konečně měli ( což sem se taky musel dozvědět vlastním přičinením, nebyli mi ani schopní říct, že už to teda po dvou měsících mají hotové ( čtyři pushery k digitálkám a sklíčko ), tak jsem to tam teda šel vyzvednout, byli na mě protivný ještě na rozloučenou.

    Byl jsem z toho jednání tak perxplex, že jsem si ani nezkontroloval, jak to teda udělali. Odjel jsem s tim z Prahy do zahraničí, kde teď žijem, vyndal sem to z to jejich igeliťáku a zjistil, že ty pushery, co tam dali, nejsou ani nový, ale vzatý z jinech hodinek, co maj asi na náhradní díly. Dali mi tam místo uplně rezavejch tlačítek jen trochu rezavý tlačítka.

    Motivaci to s nima ještě řešit už sem neměl. Karma je kurva a nějak to zařídí.

    Hodinky dostala na hraní dvouletá dcera, má z nich radost. "Svítí, svítí". Tak aspoň něco.
    FINSON
    FINSON --- ---
    Slušný hodinář by měl být i Volavka v Karlíně, ale osobně jsem u něj měl na seřízení jen Orienty a jinak u něj akorát měním baterky.
    OKULTICH
    OKULTICH --- ---
    DOTCOM: nedavno jsem si nechaval servisovat Alpinisty v http://hodinarstvi-vysehrad.cz/
    generalka strojku (hodinky se taky zpozdovaly) + vymena jednoho tesneni cca 4k
    + pul roku cekani
    TOMMY_
    TOMMY_ --- ---
    DOTCOM: Mam zkusenosti jen s hodinarstvimi ktere konci :D a nebo v liberci a nebo ted v Jihlave. V praze asi o nicem nevim.. ale tohle nezni jako nic komplikovanyho. To asi muzes zaexperimentovat.
    BACCARA
    BACCARA --- ---
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    TOMMY_: je v tom Valjoux 7753, mel bys tip na nejaky provereny hodinarstvi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam