• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUDYHodinky - Jake mate? Jake chcete? O kterych snite? obrazky,rady,diskuze
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    THEODORIK: SNK809, asi deset let bez servisu, než se urvalo takový to kyvadlo nebo jak se to jmenuje, furt to jde, ale blbě, budu řešit výměnou strojku, až se k tomu dostanu.

    Na to, že stály 100 dolarů a choval jsem se k nim jak hovado, dobrej výsledek.
    THEODORIK
    THEODORIK --- ---
    Btw jaky mate zkusenosti se Seiko? Koupil jsem jedny ( SPB255J1) a jsem zklamanej - za 4 roky uz jsem byl 3x v servise. Cetl jsem ze Seiko je hit or miss tak mam asi stesti (?)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BOBASH: tak seiko/grand seiko ma obecne vysokej status, navic u tech petek je mrte limitek, takze urcite se da zabavit za mnohem mensi penize ciste v seiku, taky mam dost kousku a nosim je rad
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    PEJR: Jo, já vím, že Casia jsou "alternativně cool", stejně jako třeba svým způsobem Seiko5, i když ty už nejsou takovej ten flex typu "seru na to". Ale za dobu, co jsem nosil svoje SNK809, jsem na ně slyšel nejvíc komplimentů od lidí, co měli na ruce něco 10x až 50x dražšího.
    PEJR
    PEJR --- ---
    BOBASH: Casio maj specialni status v horology kruzich. Tema se prave zase troli zbohatlici, co urcujou svoji hodnotu podle toho co mas na zapesti/sobe
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    PEJR: urcite ale vnimam i v ramci okoli lidi co si je koupili z penez z crypta s tou uvahou ze je to investice ale nejsou to lidi co by hodinky zase tak moc resili a nosili protoze typicky maji daily apple watch. Cast z nich kupovaly veci co uplne nechteli protoze doufaly ze pak dostanou suby/gmt/daytony na kerych vydelaj, no a urcite se cast tech hodinek dostava na trh. Vtipny je ze uz sem mel nabidky od lidi co takto nakupovali ze zkusi udelat objednavku u carolinia na hodinky co chci a kdyz pridou tak jim dam XY penez za zprostredkovani a hodinky si odnesu
    PEJR
    PEJR --- ---
    SIRIUS: Za tenhle drop nemuzou ani tak cryptobros ale obchodni valka. Konkretne u tech rolad je to hodne o tom ze cinani hodne poskodili reputaci tech midtier luxury znacek. Rolady sly dolu jeste kdyz byl BTC ATH
    PEJR
    PEJR --- ---
    XMEDA: Patek, AP etc. je zas o tridu vejs nez Rolex, tam je ten scarcity faktor rozhodne vyssi nez u entry/mid tier luxury jako rolex. Nevyrabej miliony kusu rocne, ale je to ten druh znacky, kdy pokud se ptas na cenu, tak na ne nemas..
    Nakupem takovejch produktu se proste hlasis k nejaky kaste lidi. A pokud mas potrebu si ten nakup nejakym zpusobem ospravedlnovat, ale proste nejsi ten spravnej zakaznik.
    Takovyhle predmety se taky pouzivaj jako zelezna rezerva, kdyz hrajes karty tak tam hodis do banki hodinky a vsichni u stolu vi, ze to je 50k usd a tak.. proste je to nejakym zpusobem liquid asset, kterej mas doslova po ruce..
    Muzes jit do "zastavarny" kdekoli po svete a vis ze mas ten polatar vesmes kdykoli k dispozici
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    chce to este tak jeden dva vyplachy crypto bros a ceny este padnou, hlavne na modelech co si lidi nechali nacpat u dealera protoze doufali ze jim pak prodaji neco z tech popularnich co fakt chteli
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KOUDY: jo ale starbucsky uz koupis casto kolem 340 a ty taky svyho casu staly o kilo vic
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KOUDY: spoustu modelu koupis pod ja chtel sea dweller, protoze suby mi prisly maly potazmo camerony a oboje se prodavaji dost pod retail. Suby koupis +/- este neco nad retail ale uz je to treba 1k euro, GMT se furt drzi vysoko, chtel jsem pepsi ale to jsem vzdal, ty sou furt 50% nad retailem a to se me dat nechce, ale batmany uz slusne padaji kuprikladu. Explorery koupis pod retail taky. Datejusty jak kery ale v lepsim pripade se motas lehce nad retailem u mint green na jubilee, coz je zase model kde ti v butiku reknou ze je to na 3let...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Hulky jsou furt za pul mice. To je v pice.

    https://www.chrono24.cz/rolex/hulk--imod2900.htm?usedOrNew=new
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SIRIUS: Takze dneska uz rolady na chronu koupis levneji nez retail?..Kruty. To se dost otocilo za posledni tri roky. Musim mrknout.
    BOBASH: a jeste 300x to urcite zvladnu, pokud to furt bude nekdo resit..:)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KOUDY: jasne, ale zrovna datejust je model kerej padl a pokud nemas atraktivni kombo (jubilee + modra/mint green) tak uz se prodava casto pod retail, typicky bicolor verze zacinaji byt dost lezaky. A pokud bys mel hladkou lunetu, tak budes rad ze to prodas za retail. Jako jasne urcite je lepsi rolex nez koupit novy IWC ;D Ale taky se to muze otocit, sleduju to protoze rolexy este nemam a nechce se me hrat tu saskarnu u dealera takze pohyb aftermarket cen mi zatim celkem dela radost a vis jak je to s bublinama - kazda jednou praskne
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KOUDY: To spousta lidí, kteří přitom nezvládli celýmu Nyxu třistakrát zopakovat seznam všech svých aut, hodinek, holek, životních úspěchů a flexů :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    XMEDA: Rozdíl mezi Billem Gatesem a většinou lidí je, že u většiny lidí si řekneš "tyjo, ten musí bejt bohatej, má Rolexky", kdežto u Billa Gatese si řekneš "hele, to musej bejt hodinky pro bohatý lidi, když to nosí Bill Gates".

    A navíc je možný, že Gates prostě potřebuje, aby hodinky ukazovaly čas a ne jeho prachy.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    BOBASH: Vysvetlovanim lidem v cem nemaj pravdu jsem urcite na nyxu stravil hodne casu.
    SIRIUS: No treba Rolex kazdej rok zdrazuje, takze i nejaky datejusty, ktery staly pred trema rokama treba 230 budou dneska za 300 ne? Furt je muzes nechat v krabicce v mint kondici a ses minimalne chranenej proti inflaci a je to lepsi nez mit prachy na uctu /imho/..etf je samozrejme taky zpusob. To nezpochybnuju :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KOUDY: Tvoje externí validace spočívá v tom, že podporuješ to, abys byl středem pozornosti online a mohl vysvětlovat, jak ty všechny věci nemáš a neděláš kvůli externí validaci.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KOUDY: ja si myslim ze to s tim uchovanim hodnoty tak horky neni, mimo fakt par kousku (kdyz ti prodaj pepsi/daytony/titan yachtmaster, AP vybrany, pateky nekery) ale i tam je to lepsi flipnout pokud to beres jako investici, protoze proste nevis jakej bude sentiment a esli milionari za deset let budou chtit kupovat mechanicky hodinky zrovna nehlede teda na to ze ty hodinky bys mel nejak servisovat protoze ty maziva proste vysychaj. Pride me proste lepsi to nosit i kdyz treba neco vemes parkrat za rok, na uchovani hodnoty je to lepsi strelit a prachy dat do nejakyho etf
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    XMEDA: Rozumim tvymu nazoru naprosto. Ja to mam jinak no. Kdyz jsem nemel penize, tak jsem jezdil autobusem, spal v hostelech, mel na ruce stary casia a zral sunky se slevou kde bylo 80% masa. Kdyz jsem ty penize zacal mit, tak jsem si koupil pet kvalitnich drahejch tricek, protoze mi to prislo lepsi nez si kupovat levny a po deseti vypranich je menit, hostel jsem vymenil za ctyrhvezdu a do italie mi prislo blby jet autobusem, kdyz jsem tam mohl jet svym autem nebo letet..kdyz jsem mel jeste vic penez, tak mi prislo debilni mit ty penize na uctu a premejslel jsem jak investovat a do ceho aby to slo v pripade nejakyho pruseru jako je treba valka rychle vzit a nekam s tim zdrhnout, takze hodinky, crypto, zlaty cihlicky, diamanty apod mi davaly vetsi smysl nez si koupit deset garazi. Kdyz jsem zacal mit vic penez, tak jsem si zacal plnit sny ohledne aut, ktery jsem chtel jako malej kluk. Holky co jsem mel to nikdy nezajimalo. Ty byly nejvic nadseny z mercedesa v kombiku a passata v kombiku, protoze se do nich vsechno veslo a byly to krasny prakticky auta na dovolenou, daly se v nich odvezt skrine z ikea apod. Jaguar byl nahovno a nepraktickej protoze coupe/cabrio a bmw bylo zase moc hlasity a tim padem k hovnu..Takze auta stejne jako hodinky (protoze ani jedna moje pritelkyne nerozeznala rozdil mezi hodinkama festina a rolex a byly to proste hodinky) jsem si kupoval kvuli tomu, ze jsem ty veci chtel ja a holky ktery by tyhle veci zajimaly a letely na ne..zase nikdy nezajimaly me. Proto mi tvoje externi validace prisla trochu nepochopitelna, protoze externi validace je, kdyz neco delas kvuli tomu, abys mel uznani okoli, ale to, ze si vydelas nejaky penize a splnis si za ne nejakej sen nebo je dobre investujes nedelas kvuli okoli, ale kvuli sobe a jestli z okoli ta externi validace prijde nebo neprijde, ci to nekdo bude povazovat za nejakej flex nebo vytahovani..ti je prece uplne u prdele..To je jen nazor tech lidi..s duvodem proc sis tu radost udelal to nic spolecnyho nema...Proto si furt myslim ze hodinky jsou dobra investice..i v dnesni digitalni dobe..Kdybys 3M co mas na uctu narval do sesti hodinek ktery koupis v butiku a ne predrazeny na chrono24, tak muzes mit do par let 5M a ses minimalne chranenej vuci inflaci, ktera ti z tech 3M na uctu kazdej rok uzira.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam