• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAOSMIČKY aneb zuby moudrosti
    MARPA
    MARPA --- ---
    CELULITIDA: Jestli máš osmičky vylezlý, tak by to zas takovej masakr bejt nemusel imho.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    CELULITIDA: hele, vsichni lidi co znam jak z ptratel tak z netu rikali ze tohle je asi nejlepsi metoda, pak si te vpotom zakroku nechaj den dva v ne,ocnic a monitorujou to a kdyz mas mega bolesti tak ti leky davaj aspon do zily a netrva to tak dlouho nez kdyz te posle s Brufenem 400kou domu...asi jsem to takhle mela udelat taky. sla jsem tam na ambulantni zakrok a potom jsem si uzila 6 tejdnu muka...takhle to mas na raz a jeste s peci doktoru...
    TURF
    TURF --- ---
    brr, prave jsem byl u zubare- 3 dny jsem trpel na hroznou bolest pochazejici od krive rostouci osmicky. byl jsem 100% presvedcenej, ze je to z ni. bral jsem algifen na bolest a i tak to bylo hrozny. jak se u zubarky ukazalo, nebylo to osmickou, ale spatnou sestkou. rozvrtali mi ji a pristi tejden budou cistit kanalky. rozhodne vsem doporucuju zajit si s bolavou drzkou k zubari, ikdyz jste si stoprocentne jisty, ze je to 'jenom' osmicka. jejich trhani (vsech ctyr) me teprv ceka, takze zatim book :]
    MARPA
    MARPA --- ---
    KULA: Když mi vyoperovávali osmičky, zjistili, že kořen u jedný roste do dásně před sedmičkou (při trhání ji vyrvali bez něj a pak ho hledali rentgenem). No, pár měsíců před operací mě probudila tak strašná bolest zubu......
    Tím jen chci říct, že možný je všechno a na kvalitní klinice by problém měli najít.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    KULA: hele, zkus to v Canadian Medical Center na Veleslavine...pravda, trosku neco priplatis ale pristup je tam spickovej...
    KULA
    KULA --- ---
    Ahoj, chci se poradit. Narostla mi osmicka v levo dole. Postupem casu zabolela, asi rustem ale posledni dobou to zacina byt husty. Vypada, ze uz se pekne vytahla ven. Problem je ten, ze me z toho boli leva pulka huby. Bolest vychazi ze sedmicky ale tu mam prevrtanou asi 5x a total bez nervu. Cili, je mozny, abych pripadne citil, ze zub je zkazeny? Nebo je to tim, jak ta osma tlaci na vsechno v okoli?
    Take bych se rad dotazal, zda zna nekdo v praze nejakou kliniku, kde me prijmou a pripadne zub vyndaji. Je mi jedno co to bude stat, hlavni je, aby se me ujali a ja se tak hrozne nebal. Nebojim se ty bolesti ale pristupu. Musim ziskat pocit, ze ten zubar to se mnou mysli dobre. Bohuzel, me zkusenosti jsou doposavad spise obracene. Tak mam z toho strach. Dalsi vec je takova, ze vcera v noci jsem nespal protoze to bolelo silene moc. Nechci s tim vyndanim zbytecne otalet. DIky
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    hele, jako celkem to da docela rozum...pac kdyz kouris tak vlastne sajes a na tahujes vsechno to svalstvo tam takze to hodne namahas...proto se treba nedoporucuje pri lecbe po vytrhnuti pit a jist brckem...opravdu se mi to vuec neosvedcilo...
    byt tebou tak si zajdu k jinymu lekari pro druhej nazor...hodne stesti;-)
    EKIM
    EKIM --- ---
    Je to nějakej ten pátek co mě moje osmička rozbolela,obědnal jsem se k zubařce,zubařka mi řekla že trhat je to zbytečné pač mám zuby dobrý ze ta bolest je tím jak mi rostou ty horní tak jdou trochu do boku a koušu se do tváře,jako obvikle časem to přestalo a jako obvikle začalo,tak trochu mám dojem že je to tím že mi opuchne držka v dusledku zvíšeného pokuřování cigaret,když jsem se zmínil doktorce nevipadalo to jako že by vůbec slyšela,ale je to možný né?co vy na to zkušení osmičkáři...
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    JOKERKA: uz je to v cajku...doktor mi rekl ze to muze byt tim ze jsem jedla neco "tvdrsiho" a bouhla se do toho...uz je to erömi:-)
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    ONITSUKATIGER: to by ti zjistili na rentgenu, kterej se vetsinou dela pred trhanim. Nezanitilo se ti to? treba ze sis tam neco vrazila? Me se jednou stalo, ze jsem sla od doktorky s novou plombou a blbe jsem si vyplachla a kus toho sajrajtu mi zustal v puse a nejakym zahadnym zpusobem se mi zapich do dasne, zanitilo se to napuchlo a bolelo to jako blazen ale pak to tak nejak "vyhnilo" protoze jsem to pak normalne vytahla pinzetou, kyz to popolezlo ven.
    MARPA
    MARPA --- ---
    ONITSUKATIGER: Někdy zabolí, ale rozhodně ne silně. To o druhých osmičkách mi nepřipadá moc reálný.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Ahoj lidicky..potrebuju poradit...nebo spis je to otazka typu "uz to nekdo nekdy z vas mel taky??"

    pred rokem a ct¨vrt mi trhali dolni osmicku...hruza des, bes...3 tejdny doma na ATB atd atd..
    pak rok klid a ted me najednou zacala ta dira ktera je srostla silene bolet...na netu jsem cetla dost sileny story ze vam muze narust i druha rada osmicek..NO TO SNAD NE! si rikam....radsi pujdu 12ti hodinovou kerku zad nez znova trhat zub...
    Tudiz...mel jste tohle nekdo nekdy? bolely vas ty diry po vytrhnuti treba az za rok??
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    Ahoj, tak já přidám také svou story.
    Pravidelná preventivní prohlídka. Paní zubařka se opět ptala: "Co osmičky. Říkám že nahoře brý, dole zazlobí jen 2x za rok a že mám místa v ústech hodně. Ovšem, byl jsem v šoku, když mi na to řekla, že místo tam vůbec nemám, dole mi křiví ostatní zuby a že je dobré je vytrhnout, dokud to nezlobí. Při akutních zánětech nemusí prý zabrat anestezie. Tak mi doporučovala, ať si to pořádně rozmyslím. Jako správnej chlap jsem odvětil, že si to určitě rozmyslím (no to určitě teda!) a když jo, tak příjdu v létě. Na to mi řekla, že to ne, že se obvykle ve vedrech netrhá, kvůli komplikacím.
    Takže brouk do hlavy, že. No ještě ten den jsem se rozhodl, že teda jo. Objednal jsem se na vstupní prohlídku a šel si vyžádat příjem k soukromému dentistovi.
    Rozhodl jsem se jen pro spodní osmičky, 2 etapy. Prní šel ven ten, který byl vidět jen z poloviny. Po dvojnásobné anestezii (ano jednou se netrefil) šel zub ven asi za 4 minuty (můžu popsat i nástroje k tomu použité :D). Dostal jsem 2 nebo 3 stehy a také pokyny, že ten den jíst jen bílý jogurt a můžu si dát jedno pivo na chlazení + podpora hojení. Po odeznění anestezie mě to rozsekalo. Horečka, bolest hlavy, bolest kloubů, bolest v ústech. Trošku slabší verze, ale v podstatě to samo i den další. 3. den jsem mohl i řídit = bylo to bré. Konzumace znesnadněna po dalších 4, 5 dní.
    Po 3 týdnech šel ven ten, který nebyl vůbec vidět. Anestezie trojnásobná (ano 2x se netrefil :D). Použití skalpelu. Zub šel ven snad ještě rychleji než ten první. Z toho jsem byl v šoku. Jeden nerozložitelný steh. Pokyny stejné. Tentokráte mě to nerozsekalo, ale na fotbal to nebylo. Bolest druhý den skoro žádná. Konzuace stížená stejný počet dní. Asi.
    Za týden šel ven i ten steh.

    Stálo mě to:
    3x anestezie navíc (2 hradila pojišťovna) po 110 Kč = 330 Kč
    asi 3x po 30 Kč :D = 90 Kč
    2x rentgen po 50 Kč = 100
    Celkem asi 520 Kč.

    Ještě dodám (sice z okolí asi nikdo není, ale ...), že jsem měl na výběr onoho dentistu (přes chodbu mé dentistky) z Prostějova nebo nemocnici v Olomouci. V Olomouci by to bylo asi úplně bezplatně, ale co jsem slyšel, zákrok tam vypadá jako operace. Takže jsem volil raději poslech rádia při výkonu, pokec a bez navlečení do operačního mundůru.

    Na závěr dodám, že jsem nosil rovnátka = měl jsem o 4 zuby méně. Věděl jsem, co to je trhání (sice ne stoliček), ale přesto jsem se bál. Teď jsem bezzubec :D, mám o 6 zubů méně a hlavně klid .).
    Takže, vůbec není čeho se bát, nejhorší na tom je ta včelka, žejo .).
    A také dentisty obdivuju, že dokáží vytrhnout tak blbě rostlé zuby.
    A také některé z Vás lituju, že za ten zákrok musí vysolit nemalé částky.
    A také některé z Vás lituju, če na zákrok čekáte dost dlouho. Fuj.
    Nejhorší na tom bylo to, že jsem s enemohl najíst, protože já jsem jedlík.

    Taky bych chtěl poděkovat rodině za podporu, že mi nosili a otvírali pivo, nosili jogurty a nechali mě v klidu odpočívat.
    A taky bych chtěl pozdravit Adélku, Janu, Petru, Lucku, Andělku a Libušku.

    Jo a antibiotika žádná, jen asi jeden prášek na bolest z domácí lékárničky. Otoky žádné, krvácení také ne. Tedy žádné komplikace. Jen strach, aby se mi ty stehy nerozjely.

    Děkuji, přepínám.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    reply CHEESS|24811408}: dik a preji brzsky klid.))
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    EUCHENIE: drzim palce:)) ja uz snad budu mit brzo klid :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    CHEESS: dam vedet, co noveho.)
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    EUCHENIE: jj, urcite to prubni..:)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    CHEESS: tak, no, nejlip kdyby mi to vzali najednou teda, no za 14 dni jdu k ty svy, tak si necham napsat zadanku a uvidime
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    EUCHENIE: imho zbytecny platit... ale urcite si tam zajdi.. mi je trhali prave proto, ze mam ty zuby srovnany a osmicky dole se mi nevesly.. tak sly proste ven... aby se mi zas nerozjely tak pracne srovnany zoubky. nahore nastesti cajk, tam mam dva staly uz vytrzeny, takze na osmicky misto bylo a vyrostly vpohode. nicmene jak to popisujes, asi to neni nic moc prijemnyho a imho to bude delat neplechu.. takbych ju radsi vyskubla.. ony ty osmicky sou stejne naprosto zbytecny zuby, kery se stejne postupem casu jen kazi a dou ven. zmetci :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    CHEESS: me bolela jedna pred 2 rokama, kdyz rostla, ted nebolej, ale roste mi jedna pres sedmicku, jakozeeee kolmo pres ni, jakoze kdyz by sedmicka rostla ze zeme, tak osmicka roste ze stromu, co stoji vedle sedmicky.) takze ji tak nejak divne prekrejva a nevejdou se, ale zatim to neboli. no asi tam zajdu a uvidim, kdyz to bude akutni, holt si zaplatim, ale vsechny 3 se mi platit nechce.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam