• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JOHNY115: sponky samozrejme patri do retezu!
    JOHNY115
    JOHNY115 --- ---
    hmm ... doted sem porad trochu pochyboval o prokrastinaci jako odlisnosti od obycejne lenosti ... kdyz sem si ale v pracovni pauze bezmyslenkovite zacal serazovat na milimetr presne vedle sebe spinaci sponky vysypany na stul ... tak me asi po dvou minutach v hlave sepla vzpominka na to video o prokrastinaci jak tam tridi ty psaci pera .. a rekl sem si: sakra! :D
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    VANEK: Hm, další "moderní porucha", kterou ve slabé míře pociťuju. Jako prokrastinace mi připomíná přehnanou pohodlnost, tak impostor syndrome mi připomíná přehnanou skromnost.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Ostatně VŠ diplom, coby potvrzení, že se člověk naučil dělat i věci, co ho nebaví, viz tento výstižný příspěvek [ BALVAN42 @ Prokrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější ] :-)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    FORINTI: Tohle se stává, když se člověk učí něco, co ho nebaví. Vůbec mám dojem, že většina prokrastinace vzniká tím, že má člověk dělat něco, co ho vlastně nebaví -- a výsledky ankety to taky naznačují.

    Samozřejmě, těžko najít studium, při kterém by se člověk neučil něco, co ho nebaví.

    A pak je tu ještě otázka, jestli se má člověk v životě prostě vyhýbat věcem, co ho nebaví, a dělet jen to, co ho baví. Nebo jestli je správné naučit se dělat a dělat i věci, co ho nebaví.
    FORINTI
    FORINTI --- ---
    Jojo co může počkat do zítřka, může počkat i do pozítří:-)

    Má učební morálka povážlivě klesá. Přistihla jsem se, že ještě včera jsem se učila tak 2 hodiny a pak měla 2 hodiny přestávku, dnes už se interval povážlivě snížil na 1:40 učení a přes 2 hodiny přestávky, která je rozdělená na jídlo a přestávku po jídle na "strávení jídla".....projetí internetu, abych zjistila, že všechno co je TAM, je zajímavější než TO co zrovna musím číst já....

    Pak se zhruba tak 20min nutím abych znova začala a venku je TMA.....SAKRA
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ECLECTICA: a stejne se flakas, tak co z toho :p
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    NAVARA: a proto v zadne firme nepracuju. :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ECLECTICA: samozrejme ze neni... stejne tak si ve vetsine firem nemuzes po obede dat slofika a mrte dalsich odlisnosti...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Tak me napadá, není vlastně množství práce, kterou vykonáváme, pro člověka nepřírozené? Docela by to chtělo srovnat s nějakými kulturami lovcu a sběraču...
    VANEK
    VANEK --- ---
    http://www.lidovky.cz/rady.asp?t=KLIMES
    OTÁZKA (Jan Novák, Č. S.)
    Následující není vtip: Jsem opravdu líný. Strašně rád odkládám všechno na další den a to se opakuje. Něco udělám jenom pod tlakem. Na poslední chvíli. Není na tento problém nějaká jednoduchá finta? Nebo nelze najít něco na internetu - co s tím mám dělat? Děkuji.
    ODPOVĚĎ (15.01.2009 10:44) [... o prokrastinaci nic, dost obecnosti]
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Takze, v ramci prokrastinace si jdu precist dosavadni diskusi.
    VANEK
    VANEK --- ---
    CONTINUITY: "Máme pocit, že si úspěch nezasloužíme" - jojo, prokrastinace nic není, zato http://en.wikipedia.org/wiki/Impostor_syndrome ...
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    NAVARA: Haha, přesně to se mi stalo -- knihu mám doma, přečetl jsem asi 2 kapitoly a dál se zatím nedostal :D
    KAFKA
    KAFKA --- ---
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    JOHNY115: Uz jsem to nejak resil jinde, ale GTD je jenom dalsi slabe receno konika...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam