• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    DIVA
    DIVA --- ---
    co mi na prokrastinaci přijde fantastické :)

    akce: napadne mě "otevřu ten dokument"
    reakce: autentická potřeba něčeho jiného

    de o to že ten pocit co to ve mě vyvolá je fakt autentický! že se to somatizuje :) prostě najednou třeba se musím jít vyčůrat (dostanu hlad, žízeň, chuť na kafe, na cigáro, na sex). prostě vznikne reálná potřeba třeba močení ve vazbě na práci :)) a pak už se nedá svítit, musím čurat, protože prostě doopravdy musím :) nebo si to musím udělat (musím! jinak na to nepřestanu myslet a potřeba bude sílit)

    ono to nemůže být pravda :) nemůžu chtít čurat protože musím pracovat :)

    jak to tělo umí důsledně dezinterpretovat, zběsilost :) ačkoli mozek si ten logický přemet perfektně uvědomuje, tělo jaksi ignoruje myšlenku a velí :))

    tohle mi přijde neuvěřitelné no :)
    DIVA
    DIVA --- ---
    tak todle asi hlásím poprvé :)) ale BOOK! :D
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Kdesi jsem zaslechl že za specifické formy prokrastinace se dneska dokonce platí.

    A prý -- jedna paní povídala -- tahle prokrastinační technika dokonce zvyšuje šanci na kvalitnější zvládání budoucích problémů. Ale není to právě úplně ověřeno. Ale možná brzy bude!

    A co je nejdivnější, je spousta takových, kteří takhle tráví čas dobrovolně a ani za to od nikoho nechtějí dostat zaplaceno.

    že teda žijem ve zvláštním světě
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    CATZILLA: dtto :D
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    Mily prokrastinacni denicku, mam pred sebou otevrenou dokumentaci k nove funkcionalite, musim na ni napsat test. A uz to ctu cca od rana a ne a ne rozlousknout, co tim chtel basnik rict. A navic si myslim, ze to neni v moji kompetenci, vypada to na kolegovu aplikaci a ne moji. Jenze nejsem sto si to procist poradne, aby kdyz se zeptam sefa, nedoslo k trapasu.

    Jdu se projit do kantyny, pro kavu, a za 10 minut uz nebudu delat nic jineho nez louskat radku po radce. Verim si.
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    grazle!
    :o))**
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    Tak to zase vyslo:D
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    CATHERINE: Muj otec mi vzdycky rika, ze zkouska je od slova zkusit...nikdy nevis,) Mne to takhle vychazi uz docela dlouho...tak cekam, kdy narazim:D Ale pilirem ma byt seminarka, tak tu teorii a praxi snad ozeli...jsem idealista:D
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    GRIGORIJ: To ja se zanorila do KFC a mrknu na Pratele...zatim mi ten muj pristup ke zkouskam "to bude zase noc" vzdycky prosel, tak holt kdyz jednu zkousku ze ctyr nedam, dam ji v ramci prokrastinace v lete no:D
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    CATZILLA: tak si budem drzet palce))
    Zatim jsem si v ramci prokrastnace stihl udelat veceri, 2x mate a 1x kafe :D
    CATZILLA
    CATZILLA --- ---
    GRIGORIJ: Napodobne...tedy az na to "dorazila jsem z prace",))
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    POZITRON: ja jsem na tom dneska stejne :] Dorazil jsem z prace, jsem nevyspalej, zitra mam zkousku a jeste jsem se nezacal ucit :D Akorat je to 50 otazek...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    CATHERINE: Bohudík..
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    CATHERINE: no jasne, ja vim ... vzdyt pisu ze to byla jedna z mnoha ... navic dost jednoduchej predmet ... ale dodneska na to vzpominam :o))
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    jojo takhle sem na vejsce delal nespocet zkousek ... a nejlepsi byla jedna, kdy sem to rozhodovani ucit/neucit vyresil tak, ze sem se sel opit do hospody ... takze na zkousku sem sel s prima kocovinou, ale nejakym zahadnym zpusobem sem pul pisemky opsal a pul odtipoval .. kdyz me ta ucitelka davala dvojku s tim, ze kdyz bych sel k ustni, tak ze by to mohlo bejt i lepsi, tak sem ji malem pozvracel... :o)))
    no ale ostatni ty zkousky dopadli bidne, to je jasny... :o)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    WYNDMYLL_238: samozrejme blbe, protoze jsem se nakonec zacala ucit nekdy v pul jedny v noci...
    WYNDMYLL_238
    WYNDMYLL_238 --- ---
    POZITRON: no a jak to dopadlo? ,)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    priklad ze zivota: zejtra rano mam celkem tezkou (alespon pro me) zkousku, ze ktery uz jsem byla jednou vyhozena, je to celkem 27 otazek a co myslite? teprv uvazuju, ze se zacnu ucit. jak typicke...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NAVARA: add u dospelych neni moc prozkoumana, je s tim cela rada potizi viz
    KIWWWI:

    ale zacina se s tim neco delat. v podstate mas dve moznost - medikace (detem s ADHD se dava tusim metylfenidat) nebo urcity typ terapie, coz ale neni bezna terapie jako ze "pochopte ze chcete zabit otce a tim se vam ulevi" ale spis jako by self management - clk s odbornikem koucuje svuj zivot aby byl schopen proste plnit ukoly ktere realita prinasi, aniz by ho to neustale odvavalo nekam do prdele

    v cestine vyslo napr.

    http://www.amazon.com/Driven-Distraction-Recognizing-Attention-Childhood/dp/0684801280/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1234726239&sr=1-1

    vydal navrat domu jako

    http://www.knihkupectvi.biz/product_info.php?products_id=577

    POZOR neni to tak prokrastinace = ADD. prokrastinace IMO muze mit spoustu duvodu
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    YMLADRIS: nemyslel jsem "acceptance", ale co dal - v tvem prikladu tedy napr. koupi naslouchatek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam