• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSProkrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
    Prokrastinace, otálení před započetím práce nebo během dokončování nějakého úkolu, je v populaci studentů vysokých škol poměrně rozšířena. Myslím, že trpící prokrastinací by měli dosáhnout společenského uznání jejich svízele. Škoda jen, že se k tomu asi nedokopeme...
    rozbalit záhlaví
    ROTTWEILER
    ROTTWEILER --- ---
    KIRITKO: Koupil jsem si jeho knihu Konec prokrastinace, asi více ze zájmu než kvůli reálnému aplikovaní, ale bohužel mě moc nepotěšila a rozhodně ji asi nikomu nedoporučím. Přijde mi, že je to takový výcuc z jiných a zdrojů, a že pro čtenáře jako jsem já, který už na toto téma četl celou řadu knih, nic nepřináší. Plus přístup, kdy na každý problém zřídit lístek mi taky není zrovna sympatický. Asi to bude fungovat, ale rozhodně netoužím být otrokem lístků, kde každý slouží k nějakému účelu a věřím, že existuje lepší způsob. Knihu bych tedy doporučil pouze čtenáři, který nikdy nečetl nic ze sekce o seberozvoji v opačném případě mu asi nepřinese nic nového, ale i v tomto případě bych doporučil jiné knihy věnující se seberozvoji a to hlavně ty, z kterých autor čerpal. A pokud někdo touží aplikovat zmiňované nástroje lístků a zjistit o čem autor vlastně píše, tak se stačí podívat na to video z WebExpo, kde mimochodem je zmíněno přes polovinu obsahu celé knihy. Plus vydat knihu jako čtverec taky není moc praktické pro čtení. Celkem tedy zklamání. Snad pouze ilustrace se mi líbili.

    To kdyby někdo o té knize uvažoval.
    KOFIII
    KOFIII --- ---
    KIRITKO: nejdřív jsem kliknul na ,,watch later"...pak mi došlo, že to není nejlepší způsob a video shlédnul. A dává smysl...doporučuju...
    KIRITKO
    KIRITKO --- ---
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, potřeboval bych rady... no, prostě trpím slabou vůli, nedisponuji dostatečnou pílí, bohužel asi trpím i ADH, a tudíž i když se pokusím se sebou něco dělat, tak mne hned vše rozptýlí... nemáte někdo rady, jak se z těchto sraček vyhrabat? Vidím, že nejsem úplně neschopný, ale prostě takto to už dál nejde...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    POZITRON: hehehe já si šel nechat uznat potvrzení o tom, že sem kripl, páč sem nestih odchodit tělák, dvě hodiny před začátkem státnic.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    chcete vedet, co je vrchol prokrastinace? tenhle semestr jsem tak dlouho odkladala zapis predmetu, ze jsem si VUBEC NIC nezapsala. ale nastesti u nas jeste obvykle v prosinci na chvili odemknou sis, tak si snad zapisu aspon konzultaci k diplomce... (ze ktery uz mam regulerni trauma)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    hahahahá...uspěšně sem prprokrastinoval dobu, kdy se dalo přihlásit k odborníkovi na prokrastinaci. Ještě že je na to zvyklej, a vzal mě po termínu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    .. no to předchozí je spíše takové to obecné nadávánínavšechno, než o prokrastinaci. ale u mě osobně odkládání všeho dosáhlo už úplně epických rozměrů. dokonce jsem odkládal i moment, kdy začnu psát do tohohle klubu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    The Willpower Instinct: How Self-Control Works, Why It Matters, and What You Can Do To Get More of It (Google Talk)
    Authors@Google: Kelly McGonigal - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=V5BXuZL1HAg
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Konečně dělám to, na co jsem za svých vysokoškolských let neměla nikdy čas!

    Výchozí situace: za srpen už mám odpracováno víc hodin, než kolik bych měla mít (ale můžu si to vybrat v září). Příští středu musím odevzdat několik kvartálních review, které mi zaberou hodně času, a do kterých se mi ale fakt hrozně nechce.

    A proto jsem dnes odpoledne, když miminko spalo, a mohla jsem tedy v klidu pracovat, usoudila, že naprosto nezbytně je potřeba uklidit ve všech kuchyňských skříňkách, umýt je zevnitř i zvenku, a vůbec provést vánoční úklid o čtyři měsíce dřív :-)

    JO! Vždycky jsem chtěla takhle aktivně prokrastinovat, ale během studií jsem měla kvůli práci tak málo času, že na prokrastinaci nezbývalo :-)
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    ANGEL333: ja jednou dlouho odkladal pravidelnou kontrolu u zubare, nemel jsem zadny problem, ani strach ze zubare, spis to byla opravdu prokrastinace a celkova letargie zpusobena stresem/depkou z prace... vymstilo se mi to, coz me zase trochu nakoplo k vetsi aktivite. Tenkrat by mozna byvalo bylo lepsi nejakeho odbornika vyhledat, mozna bych se z toho byval vyhrabal rychleji a snaze
    SYNDROMOW
    SYNDROMOW --- ---
    MILUNI: nachazim se dneska ve stejne situaci, snazim se k tomu dokopat ale jak rika TAURUS: asi to necham na pondeli pokud si neprodlouzim dovolenou
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    tomu se odborně říká KOPR...
    MILUNI
    MILUNI --- ---
    dneska to fakt nejde .... sedim s rukou na mysi a cucim do monitoru a vubec nevim, co tam je. Okolo me papiry na zalozeni a spousta prace, zitra odjizdim na dovolenou a vubec nic se mi ani trochu nechce... Proste to nejde
    ANGEL333
    ANGEL333 --- ---
    dostala se vam nekdy prokrastinace do fyzickyho zdravi? jak sem si tady totiz taknak precetl par prispevku (na vsechny nemam cas, chapeme, zj..), mam z nich vetsinou takovej dojem, ze berete prokrastinaci jenom jako takovou malou nerest, bez ktery by to sice bylo lepsi, ale takle se to taky nakonec nejak uhraje, tak co..

    a jestli se to nekomu stalo, zajimalo by me, jestli je to dlouhej proces - dostat se z toho ve stadiu, kdy cloveka telo dokope k tomu, aby to uz po tech letech trvalyho stresu kurv* zacal resit, a aby si prestal nalhavat, ze nepotrebuje pomoct a zvladne to sam..

    .. btw, v patek na me myslete - nejradsi bych si na hlavu pustil pultunovy kladivo :-/
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    TAURUS: nevadi, ono v nem nic moc objevnyho neni. To co si z nej pamatuju, jsi uz asi docela dobre shrnul TAURUS
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    FRAKTALEK: jo to je ten co mám už čtrnáct dní otevřenej v jednom tabu browseru a ještě jsem se nějak nedostal k tomu ho přečíst....
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    TAURUS: a o tom je ten clanek, ktery jsem sem daval (FRAKTALEK)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    INUSHKA: nic neviděla, nic nezažila... vnitřní život je také důležitý, nicnedělání prospívá myšlenkám a duševnímu posunu víc než neustálá frenetická aktivita
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE: ale teda přiznávám, že jsem za tohle nasazení zaplatila syndromem vyhoření, kvůli kterému jsem rok nebyla schopná dopsat diplomku a naučit se na státnice. A poté, co jsem s nožem na krku (zbýval mi už jen jediný termín) ty státnice udělala, tak další rok jsem se dávala do kupy.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    INUSHKA: já bych hned měnila aktivitu za prospaný dopoledne!
    akorát miminátor má, co se matčina spánku týká, poněkud odlišné názory :-(

    je to zlo, já už skrze to dítě, práci a domácnost ani nemám pomalu čas prokrastinovat :-) pomalu se vracím do svého vysokoškolského modu, kdy jsem trávila kolem 60 hodin týdně v práci, do toho dva obory na dvou různých VŠ, a narozdíl od svých spolužaček, kteří ve zkouškovém leštily zadní stranu vodovodních kohoutků, já jsem prostě věděla, že když v půl osmé přijdu z práce a zkouška je v devět ráno, tak do toho času mezitím musím nacpat něco a) učení b) cestu do školy a c) něco spánku, a na prokrastinaci prostě nezbylo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam