• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: kolikrát ti budu říkat, že tohle je vždycky loterie a u každého funguje něco jiného?
    právě jsi zjistila, že ti v porodnici přidělili exemplář, kterýmu zabírá vazelína. tak prima, ne? užívej si to a nebádej nad tím ;)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    já se chci zeptat jestli někdo používá i obyč. vazelínu lékařskou? na suchou rozpraskanou kůži? dcerce to na lýtkách praská do krve a ač zbytek tělíčka je krásnej díky weledě tak nožičky ani ťuk.
    z nouze jsem vzala vazelínu a 2 dny mazala 3x denně. a nožičky jsou jak vyměněné a přenádherné :o)

    pomohlo vám to taky někomu nebo je to jen zázrak, že to u nás zabralo?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ha - vyrobila jsem si kontaktní ekzém. Dva týdny jsem ho ingorovala a zhoršovalo se to, tak jsem ho zkoušela mazat konopnou mastí (zhoršovalo se to), kalciovkou (trochu to zabralo, ale pak se to zaseklo), pak mazala měsíc excipialem - to se dost zlepšilo.

    Ale teď jsem dostala rašelinu do koupele tuto http://pemi.cz/cs/detail-zbozi/kosmetika-13:1:138/raselina-do-koupele-nepeniva-balneo-trade-250ml-20646.html

    a po třech koupání (a soustavného mazání excipialem) je to fuč! Hurá! Nutno naznat, že jsem to odmořila dřív, než jsem dostala termín na kožním.

    Tak třeba někomu taky pomůže.
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    QUAACA: hehe, tak tos me dostala, 1 citron nebo limetka tu porad je, hlavne tedy do vareni:))
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MEDOULKA: i citrony do čaje, jo? achjo
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    QUAACA: me uz ty citrusy nesmej pres práh:( co jsem opakovane videla ze to dela manzelovi v krku, tak jsem je uplne vyradila, i kdzy me to mrzi:(
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    já nezkušenej ekzematik jsem včera oloupala pomeranč a ruce mám zas jak před léčbou :(
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    QUAACA: ten pomohl dceři, ale syn kamarádky to má zakázáno coby alergik na lepek... to bude asi problém u té nesnášenlivosti u někoho
    UMIAKI: kde se dá koupit?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    DANCE_GIRL: případně bramborový nebo kukuřičný škrob, též s vodou
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    DANCE_GIRL: dekuju:)
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    MEDOULKA: Co se týče náhrady vajec při pečení, tak se dá použít např. psyllium nabobtnalé ve vodě, rozemletá lněná semínka s vodou nebo sojová mouka taktéž s trochou vody... případně taky nic :) Jinak na googlu hesla jako "egg replacement" nebo "eggless baking"...
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    UMIAKI: to kazdopande, az se sama nekdy divim, jak otevreni jsme:D hezka myslenka:)
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    VERONIKA22: jo promin, necetla sem vsechno...a co bio mandlovy olej s primesi jeste nejakeho treba od saloosu ruze? zkus na maly kousek kuze, to sem pouzivala v tehotenstvi a mam kuzi na brise jak mala..)
    VERONIKA22: jj, vsechno je to o palici i u deti, ani to nemusi byt nutne stres doma, jen je neco vykoleji a ty zvlast citlive to maji hned anebo kombo s alergii apod...exem taky v ruznych fazich zivota "znamena" uplne neco jineho - casto se me lidi ptaji, jaktoze ti uz nekdo nepomohl...
    UMIAKI: hezky se to cte.) ale v tom shonu s ditetem, kdyz muzes vzit rohlik a vyrazit to prave casto beru jako handicap, nemusim to resit jako medoulka, ale rada bych to vsechno omezila a moc mi to nejde:/
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MEDOULKA: Pokud nemají suroviny dost škrobu na to, aby se samy slepily při pečení nebo smažení, tak se dá přidat pojivo Vajahit (ale ten má v sobě syrovátku). Je prostě se třeba inspirovat kuchyněmi, kde se pšenice a mléko obecně nepoužívá - tedy asijská (hodně široký termín) a mexická kuchyně. Kukuřičné nebo rýžové placky jsou klasika.
    Vždycky si sám sobě říkám, že se to nesmí brát jako handicap ale naopak - otevírá to nové kulinářské obzory:)
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    UMIAKI: to ano, ale pro robě potrebujes ruzne svacinky na cesty, a je mi lehce uzko z toho, ze stale jí ty "pufované" veci. Nehlede na to, ze je ji lito, kdyz to osttani deti kolem ní jedí, chtela jsem ji to zpestrit, mela chleba po pul roce a jeji nadseni bylo obrovske:)
    diky za tip, posháním ji
    add placky, mas na mysli nejake konkretni? je pro me tezke najit pojivo bez mouky, mlika, vajec..
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    cizrna mouka
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MEDOULKA: Ta směs Jizerka by měla být úplně bez brambor.
    Ale upřímně raději než dělat bezlepkový chleba, tak se na to raději vykašli a dělej něco jiného - celé kultury žijou bez pšenice a jsou šťastné:) Placky, nudle, rýže, corn flakes a spousta dalších poslouží jako příloha dost dobře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam