• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    VERONIKA22: Lipobase obyčejná anebo Lipobase Repair u nás výborně fungovaly. Došlo k velkému zlepšení. Nicméně pak se to zastavilo a kůže zůstávala pořád trochu suchá na nohách dítěte. Pak jsem dělala pokus, jednu nohu mazala biodermou (měla jsem ji doporučenou od kamarádky lékárnice, dala mi hoodně vzorků), druhou pořád Lipobase Repair a po pár týdnech bylo vidět značné zlepšení na straně Biodermy. Takže teď už mažu jenom tou. Nicméně Lipobase můžu za sebe taky doporučit, ale jak už tu bylo řečeno, je to silně individuální...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    VERONIKA22: "Vazelína, petrolatum nebo měkký petrolej je polotuhá směs uhlovodíků", tj. se v těle imho teda přirozeně nevyskytuje
    "Její účinnost při zrychlování hojení ran a popálenin spočívá v utěsnění proti průniku mikrobů do rány a proti vysychání rány."
    OUBI
    OUBI --- ---
    VERONIKA22: já jsem právě dlouho používala jen čistou vazelínu z lékarny a lipobasi na obličej, nejdriv to nebylo nak vyrazně horší, zhoršení jsem přisuzovala jiným faktorum, ale pak jsem zacla pouzivat neco jineho a hnedka bylo videt zlepseni a pak mi na kozni rekli, že mám nejspis alergii na vazelinu.
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    BALAENA: jojo to já už se neptám na různá tělová mléka. ale jelikož mi někde bylo vysvětleno, že vazelína je prostě normálně tělní věc. tak se nyní divím proč vazelína nepomáhá vlastně všem, když atopické kůži prostě asi chybí toto pojivo/promašťovadlo.

    ale to co píše OUBI by mě nenapadlo, takže budu zkoušet jen na svém mrňousovi a nešířit dál.
    používám mléko pro děti s měsíč.olejem (víc druhů mlíka pro děti stejně nemají ) ale už jsem v mateřské diskuzi asi tak 10x četla, že to jiné děti nesnesly a kůži měli ještě horší. takže jak už bylo zmíněno totálně individuelní.

    ale znovu mi byla v nemocnici doporučena lipobase. tak možná zkusim ještě tu.
    OUBI
    OUBI --- ---
    VERONIKA22: Ahoj, tak třeba já jsem na vazelínu alergická, takže opravdu to je individuální ;-)
    Spíš by mě zajímalo něco více o té weledě, jakou variantu konkretné používáte?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VERONIKA22: kolikrát ti budu říkat, že tohle je vždycky loterie a u každého funguje něco jiného?
    právě jsi zjistila, že ti v porodnici přidělili exemplář, kterýmu zabírá vazelína. tak prima, ne? užívej si to a nebádej nad tím ;)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    já se chci zeptat jestli někdo používá i obyč. vazelínu lékařskou? na suchou rozpraskanou kůži? dcerce to na lýtkách praská do krve a ač zbytek tělíčka je krásnej díky weledě tak nožičky ani ťuk.
    z nouze jsem vzala vazelínu a 2 dny mazala 3x denně. a nožičky jsou jak vyměněné a přenádherné :o)

    pomohlo vám to taky někomu nebo je to jen zázrak, že to u nás zabralo?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ha - vyrobila jsem si kontaktní ekzém. Dva týdny jsem ho ingorovala a zhoršovalo se to, tak jsem ho zkoušela mazat konopnou mastí (zhoršovalo se to), kalciovkou (trochu to zabralo, ale pak se to zaseklo), pak mazala měsíc excipialem - to se dost zlepšilo.

    Ale teď jsem dostala rašelinu do koupele tuto http://pemi.cz/cs/detail-zbozi/kosmetika-13:1:138/raselina-do-koupele-nepeniva-balneo-trade-250ml-20646.html

    a po třech koupání (a soustavného mazání excipialem) je to fuč! Hurá! Nutno naznat, že jsem to odmořila dřív, než jsem dostala termín na kožním.

    Tak třeba někomu taky pomůže.
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    QUAACA: hehe, tak tos me dostala, 1 citron nebo limetka tu porad je, hlavne tedy do vareni:))
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    MEDOULKA: i citrony do čaje, jo? achjo
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    QUAACA: me uz ty citrusy nesmej pres práh:( co jsem opakovane videla ze to dela manzelovi v krku, tak jsem je uplne vyradila, i kdzy me to mrzi:(
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    já nezkušenej ekzematik jsem včera oloupala pomeranč a ruce mám zas jak před léčbou :(
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    QUAACA: ten pomohl dceři, ale syn kamarádky to má zakázáno coby alergik na lepek... to bude asi problém u té nesnášenlivosti u někoho
    UMIAKI: kde se dá koupit?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    DANCE_GIRL: případně bramborový nebo kukuřičný škrob, též s vodou
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    DANCE_GIRL: dekuju:)
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    MEDOULKA: Co se týče náhrady vajec při pečení, tak se dá použít např. psyllium nabobtnalé ve vodě, rozemletá lněná semínka s vodou nebo sojová mouka taktéž s trochou vody... případně taky nic :) Jinak na googlu hesla jako "egg replacement" nebo "eggless baking"...
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    UMIAKI: to kazdopande, az se sama nekdy divim, jak otevreni jsme:D hezka myslenka:)
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    VERONIKA22: jo promin, necetla sem vsechno...a co bio mandlovy olej s primesi jeste nejakeho treba od saloosu ruze? zkus na maly kousek kuze, to sem pouzivala v tehotenstvi a mam kuzi na brise jak mala..)
    VERONIKA22: jj, vsechno je to o palici i u deti, ani to nemusi byt nutne stres doma, jen je neco vykoleji a ty zvlast citlive to maji hned anebo kombo s alergii apod...exem taky v ruznych fazich zivota "znamena" uplne neco jineho - casto se me lidi ptaji, jaktoze ti uz nekdo nepomohl...
    UMIAKI: hezky se to cte.) ale v tom shonu s ditetem, kdyz muzes vzit rohlik a vyrazit to prave casto beru jako handicap, nemusim to resit jako medoulka, ale rada bych to vsechno omezila a moc mi to nejde:/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam