• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém

    Pomohla vám tato diskuze při léčení exému?

    22 hlasy od 22 respondentů
      Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

      Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)



      1) Vyloučení dráždivých látek
      čistící prostředky, které jsou dráždivé
      vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
      oděvy ze syntetických materiálů a vlny
      omezit pocení

      2) Omezit kontakt s alergeny
      vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
      domácí zvířata
      pyl z rostlin

      3) Péče o kůži
      sprchování vlažnou vodou
      pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
      rozbalit záhlaví
      JOHNY115
      JOHNY115 --- ---
      OUBI: no smysl to dava teoreticky, vsechno co tam maji na vnitrni uziti se pouziva ... jen myslim ze snizovat pH za 430,-/mesic je predrazene ... stejne tak se to da resit lacinym umeoctem co vydrzi mesice, sem tam mlady jecmen a vyradit ze stravy ty vylozene silne kyselino-tvorne potraviny ... a pomuze to myslim jeste lepe :) jinak k tematu, resit pH je pro me osobne primarni lecba a neobesel bych se bez toho, tak to stoji za pokus :) ... probiotika sem cetl vicekrat, ze at uz sou sebelepsi tak maji efekt jen malokdy a kdyz tak velmi slaby, jde o velmi specificke pripady a vetsine to nedela nic
      OUBI
      OUBI --- ---
      Objevila jsem http://www.protopan.cz/
      Jesli s tim mate nekdo nějaké zkušenosti tak se prosim o ně podělte :-)
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      VERONIKA22: Nebo se na to vykašli úplně... bambucké máslo je tuk a to tě bohužel jen vysuší. Zkus něco mastného z Herbavery - já mám hodně dobré zkušenosti s konopnou vazelínou - stojí pár korun a je fajn:)
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      UMIAKI: zkusím ještě zajít do nějakého místního bio obchodu zda by neměli něco lepšího. a díky za osvětu. na zahraničních serverech neumím nakupovat :o/
      TORUVIEL
      TORUVIEL --- ---
      OUBI: No některé ty masti jsou dost malé...a drahé...Nechci vědět, kolik tisíc už jsem dala za masti...
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      VERONIKA22: To je totiž úplně jiná věc - tělové máslo z makadamovým ořechem je tělový krém, není to bambucké máslo. Bambucké máslo třeba Saloos, nebo spíše přes amazon velké balení...
      OUBI
      OUBI --- ---
      TORUVIEL: Jojo to je mi jasny, že to na promazavani nebude. Jeste kdyz je to tak mala masticka :D
      MAKU
      MAKU --- ---
      VERONIKA22: ne vždycky to zabere, někdy je potřeba koupat v Imaverolu a ten je jen na předpis veterináře. Konec OT :o)
      TORUVIEL
      TORUVIEL --- ---
      OUBI: Imazol jen když je ekzém s plísní, kvasinkama. Na normální promazávání ne e.
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      MAKU: já pro změnu vždy platila obrovské peníze za léčení plísně morčat u veterinářů a až nyní se dozvím, že to jde podomácku? zpětně díky :oD
      MEDOULKA
      MEDOULKA --- ---
      OUBI: imazol mi doporucila doktorka, kdyz dcerka jako mimino mela zausima praskliny mokvajici - predzvest exemu. Nijak to nepomohlo, ale ani neuskodilo.
      MAKU
      MAKU --- ---
      OUBI: hmmm, Imazol jsem mazala na morčata. ale když měly plíseň. Že by to bylo i na exémy vůbec nevím.
      OUBI
      OUBI --- ---
      VERONIKA22: Ja promastuju delanym kremem: Ambiderman plus olivový olej a je vybornej. Hydratuje a zaroven promasti.
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      OUBI: já to teď promašťuju vazelínou a krapííííťánek se to lepší ale hlemýždím krokem. na sledování potravy nemám výdrž. ekzém jsem měla na obou rukou na jedné to zmizelo po sudocremu a na druhé to furt je.
      OUBI
      OUBI --- ---
      VERONIKA22: Mě bambucké máslo taky nepomohlo. Je moc mastny.
      Jinak mi kamaradka doporucila mast Imazol. Mate s tim nekdo zkusenost?
      Uz tyden nejim pecivo a cervené maso a zdá se že se to zaclo trochu zlepsovat :-).
      VERONIKA22
      VERONIKA22 --- ---
      já bych se chtěla zeptat jakou barvu má mít bambucké máslo. mám to z DM a zklidnilo mi svědění ekzému ale vůbec nevyléčilo snad ještě vícrozjelo. ale viděla jsem drahé bambucké které je do hněda ( tělova ). hádám, že to je asi lepší přírodnější barva než to z DM ( makadamiové ), které je totálně bílé jako mastička z lekárny :o/ a podezírám ho, že je až moc upravené :o(
      VYKUTALENA
      VYKUTALENA --- ---
      Grešík | Grešík
      http://www.gresik.cz/

      Jinak nasla jsme tento supr obchudek. Maji tam vse potrebne pro ekzematiky a muzou i dobre poradit.
      VYKUTALENA
      VYKUTALENA --- ---
      OUBI: Nebo rakytnikovy olej podporuje hojeni kuze. Je dobry ho i pit
      JOHNY115
      JOHNY115 --- ---
      OUBI: kokos treba :) viz. Kokosový olej
      OUBI
      OUBI --- ---
      Ahoj, nemel byste nekdo tip na nejaky telovy olej? potrebuju poradne promastit..dneska jsem byla v dm a nak jsem se tam moc nevyznala v tom velkem vyberu. Ale nasla jsem tam bylinnou koupel z řepíku. Ma pry protizanetlive ucinky. Mate s tim nekdo zkusenosti? diky :)
      TORUVIEL
      TORUVIEL --- ---
      VERONIKA22: Já bych to zkusila a vidělo by se...
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam