• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIEkzém
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    No tak jsem byla na kožním - a jak střídám kožaře celý život, tak to je fakt jako s instalatérama - každý říká něco jiného.
    Rannou adolescenci jsem strávila s Lipolotio s močovinou, což jak se zdá jiní kožaři vůbec nedoporučují. Na Locoid mám už vytvořenou resistenci, tak mám nějaký jiný topický kortikosteroid, no snad to aspoň zabere na tu šílenou svědivost - který samozřejmě přijde v noci v plný palbě.

    Jinak se mi celkem osvědčilo promazávat celé tělo surovým kakaovým máslem i obyčejným sádlem...
    ale ta pokožka hlavy, to je děsný - vzhledem k tomu, že učím, tak to vypadá fakt jako bych měla vši když si do tý hlavy pořád hrabu, achjo
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    EWOKK: navlasatou cast pouzivam sul z mrtveho more ale mirne redeni - jinak sou vlasy mastne , mam ve vlasech ekzem od mala a zadny z pripravku ktery byl primo na vlasy ( kortikoid ) mi nepomohl takze mam bud kratke vlasy nebo resim prirodni cestou jako ta sul, med, koprivovy oplach a tedy vetsinu casu mam podstrihane vlasy temer do pulky hlavy abych tam nemela tak moc teplo ¨coz pomaha asi nejvic .
    OUBI
    OUBI --- ---
    EWOKK: Mam to jen trochu u krku a pouziju tam na noc proste trochu kortikoidu co mam namichanej od doktora jen na tu kuzi a druhy den umeju vlasy. Druhy den to namazu jeste jednou a vetsinou je to pak dobry. Jinak mi neprijde vubuc spatny obcas sem tam pouzit kortikoid. Lepsi nez to cely rozskrabat aby se do toho dostala naka infekce. Jinak na oblicej pouzivam ten protopic. Je dobry ted v zime. Pac trochu pali a venku prijemne hreje :D. Me staci 2 krat namazat a je to ok. Jinak drive jsem mela na oblicej predepsany kortikoid Opthalmo hydrokortizon - je to hodne slaby kortikoid.
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    Ahoj, jsem mam atopický ekzém celý život, celý život s ním bojuju. Teď se mi opět vrátil do stejných míst - po delší odmlce.
    Mám ekzém po celém obličeji, nejvíc to bolí a pálí kolem očí, a pak klasika v loketních jamkách a na krku.
    Co je teda ještě horčí je, že mám ekzém po celé vlasaté částni hlavy - příšerně to svědí a dělají se mi velké strupy - co používáte na vlasatou část pokožky? Mám dliuhé vlasy skoro až po pás a zatím myju jenom rotzokem jedlé sody a pak propláchnu octem s vodou..je to trošku lepší, ale přecijenom - nemá někdo nějaké tipy?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    SAMANOVA006: Radši bych ani nezkoušel žádné další ultra super duper alternativní věcičky... už nějak přestávám vidět smysl:/
    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    UMIAKI: A co umývat obličej lávovou zemí?
    Lávová zem - čištění problematické a citlivé pleti bez tenzidů - Zajímavosti - Lavanda.cz - přírodní kosmetika a aromaterapie
    http://www.lavanda.cz/lavova-zem-cisteni-problematicke-a-citlive-pleti-bez-tenzidu/t-131/
    Ještě jsem to teda (jako ekzematik) nezkoušela, ale zatím jsem slyšela samou chválu..že by to právě mělo obličej vyčistit, ale nezbavit přirozeného kožního mazu...a taky v tom je spousta minerálů dobrých na kůži, jak tak koukám..
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    OUBI: Protopic nedokážu používat. Nikdy se nedokážu přes počáteční podráždění dostat do udržovací fáze.
    OUBI
    OUBI --- ---
    UMIAKI: zanicenej flekatej oblicej resim protopikem a kvalitni spanek.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    PantheDerm Winter potvrzuju jako výborný!:)

    A mám jeden takový asi biologický příspěvek do diskuze. Pořád se mi dokola zaněcuje a praská obličej. Napadlo me, že se možná děje toto - kůže na obličeji je suchá, já ji přemažu něčím mastným, jenže tím zruším přirozenou obnovu pokožky. Pak mám na pokožce obličeje něco jako mastný film, který ale musí obsahovat i starou odumřelou epidermis a zároveň i spoustu prachu z města a bakterií, které se tím vším živí. Pak stačí pár hodin a obličej začne být podrážděný. Já se trošku škrábnu a už to jede...
    Bojím se, že kdybych se umyl nějakou jakkoli jemnou čistící emulzí, tak se zbavím i kožního mazu. Řešíte to nějak nebo to je jenom moje teoretická a špatná úvaha a funguje tam něco jiného?
    KENKA
    KENKA --- ---
    UMIAKI: Já používám hydratační pleťovou masku od avéne (mám vyzkoušenou i tu od biodermy na citlivou pleť) a změna okamžitá od prvního nanesení o 100% k lepšímu, stačí jednou týdně, navíc mě masky neštípou což je velké plus. Od a-dermy exomega emolienční krém na tělo i obličej, pociťuji obrovský rozdíl v tom jestli se budu xkrát denně patlat excipialem a má kůže bude pořád šustit, nebo jednou denně tímto. Cenově je to nepříjemné, ale výsledek stojí za to. Jinak do mrazu taky ten pantederm.
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    UMIAKI: alverde si uz zminovala, ale stejne zkusim ja uz druhym rokem pouzivam kdyz jdu ven detsky ochranny balzam proti vetru a chladu http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cms/servlet/segment/cz_homepage/alverde/produkty/produkty_alverde_baby/164424/135054_balzam_proti_vetru.html
    nanesu chvilku pockam a pak prebytek kapsnickem odsaju ( ale to jenom abych se min leskla )
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    BALAENA: Ten Miller vypadá dost dobře, nechám si to objednat v lékárně. Dík.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    UMIAKI: v zimě používám na dítě i na sebe (oba atopici) Excipial s mandlovým olejem (provozní mazání) a PantheDerm Winter (vyloženě na ven)



    obojí je záležitost kolem stovky plus mínus.

    ale jako obvykle platí, kolik atopiků, tolik použitelných kombinací, čili pokud se to u tebe neosvědčí, nic nového pod sluncem...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Co používáte na obličej teďka v zimě? Letos mi nefunguje nic... nějak se mi podařilo docela slušně zvládnout ekzém na těle, ale krk a obličej pořád ve stejném rytmu: 1 den v pořádku, druhý den suchý, třetí den praskne, čtvrtý den zánět, tři dny hojení, a tak dokola...
    Zkoušel jsem infadolan (používám nejvíc), calciovku, bepanthen plus, indulonu, alverde krémy z DMka, vazelínu, lipobase repair,...

    Paní v lékarně mi samozřejmě pushovala věci od Biodermy, A-dermy, Avéne, La-Roche - ale já tomu prostě nevěřím. Přijde mi, že jejich složení je krutě chemické a za tu cenu... Ale asi už bych zkusil i tohleto - přece jen se mi ale doma válí kosmetika za pár tisíc, kterou jsem jen vyzkoušel a nefungovala, tak se mi další prachy neutrácí nejlíp:/
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    IKSIK: spis s vybouchlymi kamny, co se vune tyce :)
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    TOMINO_I: To je neutrální informace. Jestli rád voníš jako ryby, tak si to na sebe maž. :)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    IKSIK: A to je dobre nebo spatne? :P
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    STANDART: Podle názvu si troufám odhadnout, že to bude smrdět rybinou. :)
    STANDART
    STANDART --- ---
    DARUMA: proti svědění mi velmi spolehlivě zabírá Ichtyo care, skvělá mast/pasta za pár korun.

    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    IKSIK: jo, díky..vidím to tam.je fakt, že Ty to máš takové spíš rovné..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam