• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MACKIEEDRUPAL - Open Source CMS
    BESH
    BESH --- ---
    Take je dost narocny na prostredky...ale co, hosting se da zmenit kdykoliv. ;)
    BESH
    BESH --- ---
    Spravne by asi melo byt receno, ze Drupal je pomaly jaxvin, ale da se mu s tim pomoct dodatecnym software nebo moduly.
    BESH
    BESH --- ---
    SAMGARR: co se tyce rychlosti, tak postaci jeden obrazek za 1000 slov: http://yfrog.com/kkdndp
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    SAMGARR: wordpress tohle a spoustu dalších věcí asi zvládne, ale přijde mi jednodušší dělat specializovaný web na drupalu, než ohýbat wordpress.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MATIPC: Jedničku bych nebral, mám s tím rozsáhlé (negativní) zkušenosti. Ad ASP... No ono je celkem jedno, v čem je co napsané, ale ASP je navázané na MS technologie a to už záleží na člověku, jak se k tomu postaví. Já bych do toho nešel, protože bych s tím neuměl :-) a člověk nemůže umět všechno, že.
    MATIPC
    MATIPC --- ---
    Děkuji za info!
    Právě že mi firmy nabízí inzertní portál postavit na
    1) vlastním redakčním systému který má jen ta firma.
    2) drupal
    3) nejdražší a kvalitní ASP.
    Jen vybrat správně. :-D
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SAMGARR: Případně plus klíčová slova "memcache", "varnish" a další lektvary :-)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MATIPC: presne jak pise DEEFHA, wordpress je dobrej na blog, Drupal na (skoro) vsechno ostatni. A co se tyce rychlosti, staci googlit "boost drupal"...
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MATIPC: Wordpress je Wordpress, na blog dobrý :-) Drupal je spíš CMF (framework) než CMS, dá se na něm postavit skoro všechno. O výkon bych se nebál, možností jak ho zvýšit je dost, i nějaké to škálování...
    MATIPC
    MATIPC --- ---
    Je drupal opravdu dobrý? chtěl bych ho na inzertní portál který bude fungovat v více zemích a bude multijazyčný... někdo říká ano někdo říká ne... bojím se toho že je pomalej tak jako např. joomla a že wordpress je rychlejší? děkuji za každý názor!
    KULHY
    KULHY --- ---
    SINC: trochu jsem to s view zkoušel, ale nepodařilo se mi filtrovat ty therms, ikdyž jsem měl za to, že to mám správně nastavený, díky .. budu ještě zkoušet :)
    SINC
    SINC --- ---
    KULHY: taky si muzes udelat view s argumentem na termin s moznosti vice hodnot, takze pak to: tvojeview/3+4+1 bude fungovat
    KULHY
    KULHY --- ---
    a na chvíli doufám poslední dotaz:

    nenašel by se nějaký ostřílenější drupalista co by si našel čas na nějakou kratší konzultaci a poradil mi jak na to či ono.. za lepší oběd, pár piv, flašku či jiné naturálie, nebo nějaký úplatek :)

    (... myslím, si že jsem dost chápavý a tak by dotyčný snad neměl mít důvod obracet oči v sloup :) )
    KULHY
    KULHY --- ---
    KULHY: vyřešeno: jen moje demence :) - nebylo funkční v mém CSSku, takže jsem editoru zvolil jeho vlastní CSS v nastavení
    KULHY
    KULHY --- ---
    KULHY: not supported in D7 :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    DARMONLOR: díky na tuhle sajtu v dokumentaci jsem nemohl přijít :) .. nicméně jsem automaticky "+" zkoušel a mám pocit, že to nefachalo, dám tomu ještě pokus .. díky! .)
    DARMONLOR
    DARMONLOR --- ---
    KULHY: Myslíš tohle? http://drupal.org/node/22273
    taxonomy/therm/1+2 - vypíše všechny příspěvky z kategorií 1 a 2
    KULHY
    KULHY --- ---
    prosím vás .. je nějak možný do cesty pro položku v menu v nějakém formátu zadat více taxonomy termínů?

    normálka je:
    taxonomy/therm/1
    taxonomy/therm/2

    dá se nějak zapsat jejich souhrn?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SINC: v dev verzi ubercartu uz ano, synchronizuje se SKU, obrazky atd...ale porad jeste nejdou synchronizovat atributy, natoz aby sli prelozit. Pro me v tomhle ohledu Ubercart velky zklamani.
    SINC
    SINC --- ---
    SAMGARR: mel jsem pred rokem problem pri pouziti modulu ubercart stock + i18n
    i18n udela pro kazdej preklad novej node, takze stock potom nefunguje, protoze ma zvlast pocty pro kazdej node,
    nevim, jestli to je uz predelany
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam