• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CROPPCAINDOOR CYCLING || SPINNING ||
    indoor cycling/spinning .. doplním posléze... nadšenci a nadšenkyně sem! tipy triky kontakty na dobré a doporučené bike centra . . .
    [SERVER ERROR]
    rozbalit záhlaví
    HANYONLINE
    HANYONLINE --- ---
    VEKERA: mohu se zeptat kde jezdiš? kde máš hodiny?
    VEKERA
    VEKERA --- ---
    Jsem gold level schwinn cycling instruktor a trošku to uvedu na pravou míru. Schwinn cycling vychází s venkovní silniční cyklistiky. Samozřejmě jsou tam zamontované prvky které trošičku tu hodinu dělají zábavnou. Někomu přijde že schwinn a spinning je to samé ale věřte mi denně se setkávám s klienty kteří jsou velice překvapení jaký je vtom rozdíl, a je vtom rozdíl. Já bych to malinko popsal tak že schwinn ve své formě tak jak byla vymyšlena je trénink.
    A malinko v bodech
    - schwinn cycling má 8 terénů a spinning jenom 5
    - povolené techniky jsou rovinka v sedele, kopec v sedle, kopec nadsedlem, rovinka nad sedlem + combinované rovinky a kopce a pouze v 2 případech (terénech) jsou povolené sprinty
    - žádné fixy se v schwinn cyclingu nepoužívají
    - schwinn cycling vychází z čistého cyklistického pohybu, neboli to co se nedělá venku by se nemělo dělat ani vevnitř.
    - sprinty alá rozjedeme nohy na co největší otáčky neplatí, sprint je nejnáročnější terén jak fyzicky a technicky věřte mi že člověk v něm maximálně vydrží 10s jinak by zkolaboval.
    - schwinn by měl zachovávat pravidla otáček to jest 60-80 RPM kopce 80-100- rovinky nad sedlem, 80-110- normalní rovinky v sedle
    - důležité je zahřátí a to je minimálně 10 minut

    To je v zkratce asi vše.

    Trošku k obtížnosti.
    Ve své podstatě pokud člověk jede tak jak má tak lidi co jezdí spinning na schwinn cyclingu umřou. Je to z důvodu že instruktoři často jezdí silově a né vytrvalostně z čeho cyklistika vychází. Schwinn cycling je vytrvalostní trénink a ta se tady také buduje. Samozřejmě na schwinn cycling může každý, není to limitované pouze je dobré aby instruktor věděl o zdravotních problémech svého klienta a podle toho se zařídil.

    Závěrem bych řekl pokud někdo chce zažít opravdu efektivní trénink schwinn cycling je dobrá volba, samozřejmě i spinning ale je důležité jezdit s tepovou frekvencí!!! a hlavně vyhledávat si kvalitní instruktory. Denně se setkávám s instruktorama kteří ani nemají certifikace a pokud mají mají jen zakladní. Pro zajimavost kurz trvá základní 2 dny. Co vás za 2 dny naučí? Já jezdim 8 let a řeknu že jsem možná před polovinou vědomostí které bych ještě mohl znát.

    Jak zde v článku psal informace o schwinn cyclingu Mrnousek- můžete si přečíst článek o schwinn cyclingu na http://www.aerobicstyl.cz/

    pokud by někdo chtěl více informací napište mi zprávu.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    MRNOUSEK: mala a spatne vetrana mistnost byla ve fanaticu na Miraku, to byla fakt katastrofa. Prestala jsem tam chodit prave kvuli tomu prostredi, smrdelo to tam uz na recepci. Tak doufam, ze na Flore nezklamou
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    MRNOUSEK: no tohle se jmenuje schwin cycling primo, ale jaky maji kola, to netusim a asi to ani nepoznam
    MRNOUSEK
    MRNOUSEK --- ---
    HANYONLINE: me tam spinn extra nevyhovoval - mala, relativne spatne vetrana mistnost, kola nejsou zrovna v nejlepsi forme... lip mi sedla ymca - spinn, nebo kbely - schwinn
    HANYONLINE
    HANYONLINE --- ---
    MRNOUSEK:
    MIDORI:
    tak to sem rada ze to pisete.. sem se tam zitra taky chystala.. chodim tam na squash, ale spinn jsem tam jeste nevyzkousela.. jedina vyhoda ze jezdej už od 7:15 :)
    MRNOUSEK
    MRNOUSEK --- ---
    MIDORI: prave hitfit je pripad, kdy to nazvou spinning, ale jedou prvky schwinnu... a kola maji pritom spinnery....
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    MRNOUSEK:
    HANYONLINE: Diky. Jdu to dneska zkusit do Hit fitness na Floru
    MRNOUSEK
    MRNOUSEK --- ---
    Jinak drive byl schwinn a spinn to same, Jen v roce 2001 se trhnul zakladatel spinnu (Johnatan Goldberg) od spolecnosti Schwinn a pokracoval pod svou znackou. Problem je, ze ma na spinning ochranou znamku, takze Schwinn musel prijit s necim trochu jinym aby nemusel platit licenci. Ma vlastni kola, ale jsou hodne podobna spinnerum, rozdil se extra nepozna, protoze i spinnery mivaji ruzna riditka a upnuti sedla... Oba programy ale vychazeji s cyklistiky, narozdil od programu napr X-bike nebo Tomahawk, ktere jsou ale vice rozsirene na Slovensku nez u nas... u tehle dvou se vice zapojuje i horni polovina tela (napr x-bike ma pohybliva riditka)...
    MRNOUSEK
    MRNOUSEK --- ---
    BECKO: na spinningu by se to ani delat nemelo
    BECKO
    BECKO --- ---
    MRNOUSEK: No tak to po mě teda nikdy nikdo nechtěl.. u nás na vesnici se to asi nedělá .)
    MRNOUSEK
    MRNOUSEK --- ---
    BECKO: jedes dvoujku/trojku ve stoje a fixujes horni polovinu tela aby se co nejmene (idealne vubec) nehejbala...
    BECKO
    BECKO --- ---
    MRNOUSEK: Fixy?
    HANYONLINE
    HANYONLINE --- ---
    MIDORI: přečti si mojí poslední větu.. :)
    a jak píše mrnousek... ty fixy, ty by nemeli překročit par vterin a někdo je jede třeba i 15 sekund v kuse :) napr ve fittopu si na tom ujíždej.. jedina pořádná instruktorka je Tereza.. st: 18 - 19, čt: 19 - 20
    MRNOUSEK
    MRNOUSEK --- ---
    ve vysledku je schwinn a spinn dost podobne, rozdily jsou jen v drobnostech, ktere ale normalni clovek nemusi postrehnout, protoze spousta spinn instruktoru pravidla spinnu porusuje. Jednim takovym specifikem je, ze ve spinnu nemaji byt fixy, zatimco schwinn je povoluje. Jenze jsem zazil x hodin spinnu, kde se fixy jely...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    HANYONLINE: tohle jsem si taky nasla na netu, ale spis me zajima, jestli je to treba vetsi makacka nez spinning nebo naopak a jestli je jinej ten zpusob jizdy a tak..
    HANYONLINE
    HANYONLINE --- ---
    MIDORI:

    SCHWINN Cycling je nesmírně účinný kardiovaskulární trénink.

    SCHWINN Cycling se skládá ze tří odlišných, avšak neoddělitelných složek:

    1. odborně vyškolený instruktor vlastnící mezinárodně platný certifikát S.C.I.
    2. propracovaný systém vzdělávání
    3. speciální stacionární kolo Schwinn® IC bike

    SCHWINN Cycling posune indoor cycling na další úroveň a to na základě vědeckých poznatků a pevného spojení s cyklistikou.

    Řekla bych, že když člověk ví jak jezdit a jezdí s tepovku tak v tom moc rozdíl nevidim...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Jakej je rozdil mezi schwin cyclingem a spinningem, krome toho, ze se tam hlida tep?
    CROPPCA
    CROPPCA --- ---
    nějaké doporučení na fitko v ově? sem zas přestehovana tak sbíram reference
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Máte někdo zkušenost se IC v Letňanech na zimáku?
    JIRA666
    JIRA666 --- ---
    SASH: skončila mi permice v jiném fitku a vracím se na místo činu. První lekce krankingu mě moc nevzala, ale včera jsem byla potřetí a začíná mě to bavit;)
    Btw. včera jela lekci dcera chlapa, co ten spinning/kranking vymyslel. Prý měla jet 3 lekce po sobě, ale už po té první se mi zdálo že vypadá docela vyřízeně. By mě zajímalo, jestli to zvládla až do konce, budu se muset zeptat;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam