• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    Viry, bakterie, houby, háďátka, roztoči, hmyz...cokoli co otravuje život (nejen) našim rostlinným spolubydlitelům a my si s tím nevíme rady. Máte osobní zkušenosti a tipy pro prevenci či kurativní zásah??sem s tím;-)
    rozbalit záhlaví
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    PERUAN: prysec a stavel, jedovate je oboje, mamka ma evidentne cit pro ingredience.....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    PERUAN: To první vypadá na nějaký štavel a to druhe vypadá jak nějaký druh pryšce .. štavel budiž, pryšec asi bude blejt http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2008030024
    PERUAN
    PERUAN --- ---
    Dobry vecer ahoj prosím o jakekoliv info ohlledne techto 2 rostlin - mamka je mozna primichala do polivky. a POS - pover of suggestion na maxx a je ji blbe z toho, co to moze byt a je ji blbe :(
    díky predem mnohokrát !



    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    LEMS: nema na nu registraciu, nie je na to otestovany. z neonikotinoidov zabera na nu dobre tiakloprid (Calypso 480 SC, Biscaya 240 OD), vyborny efekt ma vcasna aplikacia metoxyfenozidu (Runner 240 SC), z bioracionalnych insekticidov ma istu ucinnost azadirachtin (NeemAzal TS).
    AKHIBARA: s tym by som sa obratil na nejakeho profesionalneho arboristu....
    LEMS
    LEMS --- ---
    LIBRIUM: diky!ucinek teda uplne famozni. jen se jeste uplne diletansky zeptam proc se mospilan nevyuziva i treba na klinenku jirovcovou?
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    Zdravím, mám tady něco na Jírovci, podle atlasu jsem to určil na fytoftorovou kořenovou hnilobu. Tusíte někdo jestli se dá strom ještě nějak zachránit (koruna je zatím v pohodě). Je to tam cca 5 měsíců.



    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    LEMS: aspon 2 hodiny, najlepsie by bolo ak by neprsalo tak 12 hodin, ale za 2 hodiny je uz väcsina acetamipridu absorbovana rastlinnym pletivom.
    LEMS
    LEMS --- ---
    plz jak dlouho po postriku Mospilanem by nemelo prset? v letaku to neni.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BLANITCHKA: tak nam to chytlo taky ovocny stromy v sadu a siri se to.. pomohlo ti rady tady z klubu?
    viz
    LIBRIUM:
    LIBRIUM:

    dekuji
    SASOS
    SASOS --- ---
    LIBRIUM: díky, kouknu, co z toho bude pro mě dostupnější a stříknu to.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SASOS: alternativne by sa dala pouzit aj kombinacia Talent 6 ml/10 l + Ortiva 10 ml/10 l vody postrek, takisto aplikovat za sucheho veceru, celkovo 3 aplikacie v priebehu mesiaca.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    SASOS: Tercel, davka 2.5 g/l vody, postrek vecer po zapade slnka ked nema prsat aspon 12 hodin, opakovat o 10-14 a 28 dni.
    SASOS
    SASOS --- ---
    mám dotaz na postup ošetření ouškatosti azalek. Letos se mi to na jedné velké azalce ve stínu rozjelo opravdu hodně, takže jsem zvolil prvotní ošetření v podobě posbírání všech napadených listů a když toho bylo lokálně moc, tak jsem prostříhal i jednotlivé části korunky. Co prosím použít na následný postřik. Někde jsem viděl Dithane, jinde Acrobat MZ. Máte s tím někdo zkušenost?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DENDROBATA: vlastnosti tych pripravkov sa nemenia podla toho kde sa nachadza sklenik predsa.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    No a když mám skleník přilepený k baráku? Jedná se vlastně o zimní zahradu ..
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    a zrovna tech puklic se insekticidem muzes zbavit dost spolehlive..
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DENDROBATA: a inak preco nechces silou mocou insekticid? su aj specificky ucinne a bioracionalne... holt na skodce, ktore maju vysoku fekunditu su insekticidy optimalne.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LIBRIUM: No tak to teda pěkně děkuju .. Jaké mají stadia přezimování, byl pul roku klid a teď jsem je objevil na Agave..
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DENDROBATA: pinzeta, vatova tycinka s technickym liehom a lovit mechanicky.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Citrusy, puklice a skleník .. existuje možnost jak toto řešit bez dávek insekticidů?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DENDROBATA: vyzera ako zacinajuca infekcia Gloeosporium taxicola. tis ostrihat na zdrave drevo, osetrit postrekom Horizon 250 EW 0.8 ml/L + Ortiva 1 ml/L vody, osetrenie zopakovat o 7 a 14 dni (3 x celkovo).
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Tisu začaly žloutnout jehlice, začínají od konce, pak zhnědnou a odpadnou až odumře celá rostlina... Nějaké tipy co s tím? Obávám se nejhoršího ... Další fotky zde http://imgur.com/a/dmogh

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam