• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AILASGamebooky - Sci-fi & fantasy
    KEB
    KEB --- ---
    SLAVIDAN: já neznám osobnic krome FF.
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    SLAVIDAN: jasně, ale mám k té knížce malinko rozporuplný vztah - nelíbily se mi obrázky a občas to bylo zbytečně nudné (víceméně celá první třetina pojednává o sbírání veteše a praní se s potkany). Ale jako celek to hodnotím pozitivně, a navíc je na tom vidět to obrovské nadšení, s jakým knihu vytvořili
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    Scorpion Swamp (Puffin Adventure Gamebooks): Amazon.co.uk: Steve Jackson, Ian Livingstone, Duncan Smith: 9780140318296: Books
    http://www.amazon.co.uk/Scorpion-Swamp-Puffin-Adventure-Gamebooks/dp/0140318291
    :D
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    Fighting Fantasy (Literature) - TV Tropes
    http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Literature/FightingFantasy

    Znáte?
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    KEB: PRAWITZ: Znáte gamebook Ve službách Reginalda?
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    KEB: Někdy může pomoci psát si použité odkazy a udělat si z nich strom. :)
    KEB
    KEB --- ---
    PRAWITZ: viz zargozský labyrint v čarodějovi :) Jen úplnej debil by si nevšiml, že už jednou křižovatkou prošel desetkrát. Chápu, že je to problém udělat to aspoň trochu obtížné, ale zase to neudělat otravně obtížné. Správnou cestu napoprvé jsem našel jen u Ketherského bratrstva, už nikdy jsem ji nezopakoval :DDDD
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    PRAWITZ: K Lonewolfovi existoval i multiplayer gamebook, ale mě to minulo... měli to ve Fantasyobchodu.
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    SLAVIDAN: přesně tak - já sám to vnímám jako obrovské plus - koneckonců to má být zábava a ne zkouška trpělivosti, že
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    PRAWITZ: Ano. Lone Wolfe se dá teoreticky projít na první pokus. Povedlo se mi to u prvního dílu a myslím u 12. U FF je něco takového takřka nemožné. :)
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    Jinak co se týče debaty "náročnost" - někdy mi to přišlo vysloveně samoúčelné, prostě jedna jediná správná cesta a čau, a když podesáté zjistíš, že zase nemáš něco životně důležitého, protože jsi nedodržel přesně předepsaný sled víceméně naprosto nahodilých odboček a rozhodnutí, tak to dost otráví a spíš se nabízí otázka, proč se s tím trápit po jedenácté. V tomhle mi třeba LW přišel mnohem lepší, že hráče ta knížka stejně nějak posunuje k cíli, a dá se dohrát klidně na několik způsobů - všechny cesty vedou do Holmgardu, a umírá se na blbost a ne na rozmar autora
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    SLAVIDAN: netuším, anglické vydání jsem nikdy nečetl - ale je to dost možný:D bohužel jediná ilustrace přímo z knížky kterou jsem našel byla hrozná plachta, tenhle obrázek z obálky má alespoň jakštakš normální velikost
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    KEB: Masky zamru jsou co jsem si všiml nejhůře hodnocené z celé serie; závěr je jak od munchkina.

    Já jsem si je kupova/ dostal je jako nové; pár mám z antikvariátu. Jinak ale nemám rozhodně všechny, i když jich mám většinu. Asi nejoceňovnanější z toho co nemám je Černokněžníkva krypta.
    KEB
    KEB --- ---
    SLAVIDAN: Nejtěžší byla NAJDI SMRT za psio tam jsem se nikdy konci ani nepřiblížil :D

    Tam jsem nedošel. Já hrál sérii po samurajův meč. Démony z hlubin a negarta jsem měl pouze půjčený.
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    KEB: Já nedohrál mj. Masky zmaru, to je nejtěžší gamebook ze všech. Jinak rakeoplán poutník - to je loterie - ruská ruleta s pěti plnými komorami a jen jednou prázdnou. :)
    KEB
    KEB --- ---
    Vzbouřená planeta / Fighting fantasy (18) --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info//kniha/4040-vzbourena-planeta

    Tohle jsem nikdy nedohrál. Z té básničky a obrázku jsem prostě nedokázal nikdy nic vyčíst :(

    A raketoplán poutník, toho jsem taky nedohrál...

    Co vy máte za hříchy?
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    KEB: Tak to ti doporučuji i Hlavu smrtihlava, ta je moc dobrá, je to přímé pokračování. Jinak Negart má i slabší díly, člověk si může ale vybrat. :)
    KEB
    KEB --- ---
    DARKMAREK: SLAVIDAN: Taky by mne to zajímalo. Hrál jsem tedy jen jednoho negarta, ale hodně dobrý (ostrov vyhnanců) a všeobecně jsou na negart dobrý ohlasy.
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    PRAWITZ: V originálu je to Horrible Monster? :D
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    DARKMAREK: Co ti na Negartu nesedlo? Hodnotíš tak všechny knihy od nich?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam