• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    A Pod dekou (jak jsem četla v minulosti a našla jsem tam polovinu svých tipů..) skutečně není komiks pro děti, ale úžasní jsou Calvin a Hobbes (podle mě lepší jak Garfield) :)
    IRISA
    IRISA --- ---
    Snad nebudu OT, máme teď na našem neziskovém deníku soutěž o tři různé dětské knížky, poměrně praktické kousky, tak kdyby někdo chtěl robata instruovat v dopravní výchově, stolování či balení dárků (ta se mi mimochodem líbí nejvíc, škoda, že je už po Vánocích), tak tu: http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=11981 (vydalo to u nás poměrně neznámé vydavatelství MAC).
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    DINE: wow, must have!:))
    DINE
    DINE --- ---










    12 nejmenších pohádek

    Darja Čančíková - Liška a myška
    Dora Dutková - O Koblížkovi
    Juraj Horváth - Dlouhý, široký a bystrozraký
    Michaela Kukovičová - O perníkové chaloupce
    Eva Maceková - Červená Karkulka
    Radana Přenosilová - 3 malá prasátka
    Tereza Říčanová - Pták ohnivák a vlk šedivák
    Alžběta Skálová - Jak dědeček měnil, až vyměnil
    Petr Šmalec - O Smolíčkovi
    Dagmar Urbánková - O chytrém šibalovi
    Chrudoš Valoušek - O veliké řepě
    Eva Volfová - Šípková růženka

    Klasické pohádky (O červené Karkulce, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, O perníkové chaloupce, O Smolíčkovi a další) převyprávěli výtvarníci - kmenoví spolupracovníci nakladatelství Baobab. Při zpracování měli volnou ruku, ať při výběru výtvarné techniky, tak i v míře interpretace pohádky. A sázka na původní originální podání se vyplatila. Vzniklo dvanáct obrazových knížeček představujících dvanáct pohádkových světů.
    Od klasicky komiksového vyprávění Alžběty Skálové, fantastické kreslení Juraje Horvátha, přes spontánní malby Terezy Ŕíčanové, vtipnou sprejovanou zkratku Dory Dutkové, důvtipné šablony Petra Šmalce, kolážovaný "naivismus" Evy Volfové, či poetické křehké "mrázkovské" vyprávění Darji Čančíkové... Výsledek je překvapivě živý, zábavný a spontánní.
    Dvanáct sešitů propojuje jednotná grafická úprava a především společný obal: kartonová krabička, do které se dá celý poklad pěkně uložit.
    Tucet v sobě zahrnuje už více než desetiletou zkušenost nakladatelství Baobab s autorskou knihou a originální přístup k dětem.

    192 stran, 12,2 × 17,4 cm, česky
    Baobab, 2012
    269,- Kč
    Pro děti od 3 let
    12 nejmenších pohádek [ Baobab ] / Pro děti @ eshop.INTER-ZONE.cz :: komiks / fashion / street art shop
    http://eshop.inter-zone.cz/product/12_nejmensich_pohadek-Kids
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    HRABALKA: já naopak nad výrobní vášní svých dětí šílím bo vyrábí stále něco a kam to má člověk dávat, tajně to vyhazuju :-) abych se do výrobního šilenství zapojila ještě já, tak to by bylo fakt moc......
    KISSA
    KISSA --- ---
    ATOM_ROCK: boj o prvni misto jsem cetla snad stokrat, ceka doma i na me deti :) jen aby uz to pro ne nebylo moc utopicke...
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    PETJULE: já tyhle knihy taky miluju, listuju a říkám si, co všechno vyrobím, když se mi bude chtít :-)
    MIGUELITA
    MIGUELITA --- ---
    pěkná :) ...to sem zvědavá, jak seženete kufřík z Mladé fronty :)
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    Koupila jsem dcerce k 9. narozeninám tuhle knížku a dcera si jí pořád prohlíží, plánuje, kdy co udělá, ukazuje ji všem kamarádkám, je z ní nadšená...ta kniha je fakt roztomilá, plná rozkošných nápadů...tak teď ještě doplnit potřebné materiály a hurá do tvoření :-)


    http://www.popron.cz/jane-bullova-sikulka-siti-vysivani-a-pleteni-krok-za-krokem-kniha/s-722692/
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    Po nějaké době máme další doporučení na dětské knížky na našem blogu ... už jste je četli? ;-)

    Dětská kniha
    http://maaristaan-detskakniha.blogspot.com/
    FIFI
    FIFI --- ---
    ALDEMIK: ja mam patacku, ta by to nezvladla a to cte hodne. Ale zalezi na diteti, taky asi pises o klukovi..
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    ALDEMIK: jestli ho znas a vis, ze ma siroky rozhled, tak jo. ja si to nepamatuju s jistotou, ale tipla bych si, ze koncem prvniho stupne jsem Poea cetla.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Myslíte, že můžu doporučit páťákovi Jámu a kyvadlo? Jako jestli ještě na to neni moc malý a s křehkou psychikou a tak? :-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ZORBOVA: to nevím,my to kupovali pro tehdy tak tříleté dítě, teď je to encyklopedie té mladší, taky tříleté, starší už má složitější....
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    MEDVED007: a hadam, ze to tedy zajima i deti strasi sesti let?:)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ZORBOVA: máme jí doma už několik let a je notně otahaná bo je taky děsně oblíbená.....


    MEDVED007: ani jsem netušila, že to je nějaký regionalismus :-) ale rodina z matčíny strany je od plzně, takže je možné, že se to u nás doma proto používalo a já to používám dál ač jsem v plzni ani okolí nikdy nežila.


    SKOLD: já jsem jako na malé děti mluvila v podstatě spisovně , protože mám takový pocit, že někdy by tu spisovnou češtinu slyšet měli a že rodina by měla být takový základ, aby slyšeli spisovnou verzi a později poznali, že takhle je to nespisovně (neříkám nesprávně). čím jsou starší tím víc tu řeč zhoršuju. ... pro mě je spisovná čeština asi normální bo jsem ze severních čech kde byla míchanice lidí z celé republiky, třeba i od té plzně a tak vlastně všichni vždycky mluvili spisovně....manžel je z moravy, čili taky spisovná (až přespisovná) čeština.....asi víc nespisovně píšu než mluvím :-)
    GABBIANO
    GABBIANO --- ---
    SKOLD: Asi máš pravdu. Já mám regionalismy v podstatě ráda, ale tenhle nějak nejsem schopná překousnout, připadá mi, že už to hraničí s przněním jazyka. Ale třeba je to jen můj osobní problém, tak se omlouvám.

    Jinak s dětmi jsem vždycky mluvila jak mi zobák narostl, tedy nespisovně s tím, že jsem se zvlášť v jejich útlém věku snažila omezovat vulgarismy.
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    poridila jsem synovi k narozeninam knihu Mala detska encyklopedie a vsem vrele doporucuju! Je tam komplet vsechno a moc hezky zpracovany. Syn moc na knizky neni, ale tahle ho skutecne zaujala a porad zajima /a to uz ji ma vic nez mesic:)/
    SKOLD
    SKOLD --- ---
    GABBIANO: Hele, já prozměnu nerad opravuju takovýdle lingvistický pedanty (no offence ,.), ale pokud tady akcentujem nějakej dětskej aspekt, tak je naopak poměrně důležitý mluvit/psát přirozeně, pokud nejde o nějakej oficiální projev, protože tím se, když teda berem v potaz děti, oživuje jejich schopnost učit se dalšímu jazykovýmu kódu, podporuje to bohatost nejen jazykové fantazie, žejo. Taky proto jsou nejlepší pohádky, který si hrajou s jazykovou stránkou a rozvíjej v dětech tu hravost. Taky je pak důležitý, aby rodiče nebyli pedanti a s dětma mluvili přirozeně a zbytečně netrvali na spisovný mluvě, protože to je to nejhorší, co rodič dětem může udělat; druhej extrém je zas samozřejmě trvat jen na dialektu. : ))

    - první otázka do plénu, když teda už tak "rýpám" - jak mluvíte se svýma prckama? (resp. mluvili a jaký to má dneska účinky?)

    A co se týče nyxu, je jasný, že tady sice děti nečtou (a tím pádem bych tady žvatlal naprosto mimo mísu), ale pokud to není vyloženě nějaká extra brutální gramatická chyba, tak bych to nechal bejt, nebyl grammar nazi, a kochal se nad stylistickou svérázností. Ale reagoval jsem hlavně proto, že mě napadlo to téma jazykový bohatosti, normálně bych se k tomu fakt nevyjadřoval...

    - a druhá otázka, respektive postřeh na diskuzi: když už jsme u stylistiky - kolikrát jsem si říkal v literatuře pro děti a mládež, že mi tady chybí nějakej výraznej autor, kterej by pracoval s jazykem tak, jako například Aškenazy nebo třeba Vaculík v literatuře pro "dospělé". Bejt v nějaký knížce pro mládež řeč např. Vaculíkovy Sekyry, to by bylo skvělý, zatímco musím "snášet" skoro až uniformizovanou řeč Ivy Procházkové, byť jsou teda její knížky jedny z těch lepších...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam