• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ANNAWA: Mohla bys poslat odkaz na to Lidske tělo? Takových knížek je na trhu, jak jsem pred chvílí zjistila, mraky. Diky.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BEBERA: A jeste dodám, ze je naprosto normální, ze čtete neco neustále dokola. Deti cítí u známých příběhů jistotu, nic je nepřekvapí a to je uklidňuje. Ve Waldorfske pedagogice se dokonce čte/říká ve školkách jedna pohádka dokola cely měsíc, ale to sama dobře víš. Mozna je to akorat obcas pro predcitajiciho trochu ubijejici, kdyz se nepokračuje v příběhu dal, ale zase můžeš poradně vychytat veškerou intonaci, hlasy postav atd. ;) Ja uz takhle mam několik pohádek dovedenych témeř k dokonalosti - dokonce jsme se s Jendou a Kajou dostali do stadia, kdy na jejich prosbu musím během čtení obcas zastavit a oni dorikaji danou vetu sami a maji z toho ohromnou radost. A jen pro doplnění - my jsme neustále na pohádkách bratři Grimmu a Fimfaru a vedle toho jsme takto četli snad jen Deti z Bullerbynu - a i tam jsem vynechala několik kapitol, protože jim jeste nemohou podle mne úplně porozumět (ty ze školního prostředí); pokud vynechám všechny knížky s poezii, encyklopedie a jiné spis "naučné" knihy pro deti. Děda jim jeste četl Ferdu Mravence a Kocourkov, ale to ja od dětství nemám vůbec rada, takže tyto tituly se mnou asi nikdy číst nebudou. Plus s dedou četli i pohádky od Aloise Mikulky a Devatero pohádek, ktere je podle mne moc neberou.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BEBERA: Čtu pravidelně pred usnutim po obědě a večer. Pak dle situace i během dne, plus oni sami si moc rádi prohlíží sami knížky.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Kolik času strávíte denně čtením s dětmi? Mám nějaké knihy koupené, jiné napůjčované a nestíháme to všechno učíst. U všeho si povídáme, všechno rozebíráme, něco chce syn číst pořád dokola... Četli jsme každý den před spaním Neználka a trvalo to snad měsíc, než jsme se dostali na konec... A u encyklopedických knížek se zasekneme ještě na déle...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MAGGIE: to vypadá skvěle, díky za tip.

    Já se teď chystám prozkoumat toto, architekturu miluju :-)
    D.O.M.E.K. knížka
    http://www.domek-knizka.cz/cz

    A k narozeninám příští týden dostane B od bráchy Vesmír a la Lidské tělo, které má hodně rád
    Podívej se do vesmíru – Knihkupectví Neoluxor
    http://neoluxor.cz/detske/podivej-se-do-vesmiru-vice-nez-70-odklapecich-okenek--198110/


    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Měli jsme dnes pujcenou knihu Ajdar od Marjane Satrapi a teda pecka - oba prckove (cca 2,5 a 3,5) to chtěli přečíst n-krát za sebou, jak je to zaujalo. Plus nádherné ilustrace. Takže vřele doporucuju!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Dnes jsem se po dlouhé době dostala z vidlákova do knihkupectví, hrubý národní produkt ČR je zachráněn. Mimo jiné jsem pořídila prohlížecí (věk rok a půl) http://www.baobab-books.net/jak-zvirata-spi-0 - doufám, že se bude líbit (mně se líbí).

    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Je tu někdo, kdo by mi byl schopen poradit s otázkou "Specifika edičního a redakčního zpracování u literatury pro děti a mládež"? Prosím.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: ano, stejne jako ta doba kamenna.

    Tedy zvirata jsou dvoje. Jak a kde ziji mladata je format maly.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: ale Zvířata a mláďata a Hodiny a čas to je ten větší formát, ne?
    FIFI
    FIFI --- ---
    LADY_MYSKA: jo, v Kosmasu skladem Pozor, svítí červená je.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    MARUU: Moc k sehnani nejsou. Dneska jsem se divala u nas a v knihkupectvi meli dobu kamennou, hodiny a cas, lode, popelare, zvirata a jejich mladata, jo jeste fotbal.

    Na netu jsem si nasla, ze se planuje dotisk hasicu. Letos co vysla knizka, pozor, sviti cervena, tak jsem mela problem po par mesicich sehnat ( u kosmase se tvari, ze ji maji skladem)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MARUU: to nevím, my je kupujeme, když někam jedeme, spíš bych řekla, že asi moc k mání nebudou.
    MARUU
    MARUU --- ---
    ANNAWA: včera jsem na ně koukala v Luxoru na Floře, ale měli tam jen tři druhy a právě spíš ty klučičí, tak se chystám na Václavák, jestli tam nebude větší výběr. Netušíš, jestli se daj v ČR sehnat i další díly, klidně v té angličtině nebo němčině. Ráda bych si je nejdřív prohlídla než koupim.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: jj, jsou super, my máme jednu dokonce maďarštině, tu jsem si teda musela prohlédnout i v češtině, abych pochopila některé detaily o lodích :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: deti maji tak nejak stejne ( tedy v provozu je pet dilu, jeden mam schovan na nejakou vhodnou prilezitost).
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: potvrzuju, že knížky musí být super, byla jsem zrovna v knihovně, když jsem si přečetla tvůj odkaz, nadchla se a hned po knihovnici požadovala postupně auta, popeláře, vlaky a mláďata a těšila se, jakou tím klukům udělám radost. Knihovnice se mi vysmála, že knížky z téhle řady ještě ani nezařazovaly zpátky do regálů, že se pokaždé půjčí dřív, než je ten den zařadí...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: to možná jo :-) My máme asi šest dílů.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Kata a Skubanek - dobre srozumitelne pro mensi deti a pekne se me to cte detem pred spanim, kdyz uz taky skoro spim :)

    Navic znam hlasy postav z vecernicku, takze projev ma i uroven :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: to bude chtit asi vic deti :-))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam