• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    BEBERA: ty medvedi vypadaji dobre, diky za tip!
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    MAGGIE: ANNAWA: Děkuju. Pořád mám pocit, že mu toho nestíhám přečíst tolik, kolik bych chtěla.. :( Máme teď doma knížku "Z čeho to je? Začínáme s pokusy" a na jedno polední spaní mladšího vyjde vždy jen 1 dvoustrana + pokus, takže knížka na sakra dlouho :(

    Včelí medvídky dostal syn od tchýně a má je strašně rád. Teď je s paní na hlídání čte už potřetí :) Tchýně tvrdí, že ve školce je milují všechny děti, prý nejoblíbenější knížka...
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    ATUARFIK: Taky jsem pořídili, je to krásná knížka a skvělá je hlavně před spaním, jak nám někdo poradil.)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MAGGIE: nakonec jsem to riskla a Ajdar rovnou objednala narozeninám, co má B příští týden.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: před usnutím po obědě i večer, někdy občas přes den, při cestě vlakem a podobně. Taky to všechno nestíháme :-) B taky střídá různá období, někdy chceš spíš encyklopedie, jindy beletrii. Momentálně jsme do "zblbnutí" četli Včelí medvídky, které jsem ani neplánovala, ale někdo nám je dal a B na nich slušně ujel.

    MAGGIE: já koupila tuhle, před Vánoci ji tu někdo doporučoval, a spokojenost naprostá http://knihy.heureka.cz/podivej-se-do-sveho-tela/ Bart ji má tedy od dvou a půl, oblíbil si ji hned, i když některé věci zatím třeba nečtu do podrobností.

    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ANNAWA: Mohla bys poslat odkaz na to Lidske tělo? Takových knížek je na trhu, jak jsem pred chvílí zjistila, mraky. Diky.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BEBERA: A jeste dodám, ze je naprosto normální, ze čtete neco neustále dokola. Deti cítí u známých příběhů jistotu, nic je nepřekvapí a to je uklidňuje. Ve Waldorfske pedagogice se dokonce čte/říká ve školkách jedna pohádka dokola cely měsíc, ale to sama dobře víš. Mozna je to akorat obcas pro predcitajiciho trochu ubijejici, kdyz se nepokračuje v příběhu dal, ale zase můžeš poradně vychytat veškerou intonaci, hlasy postav atd. ;) Ja uz takhle mam několik pohádek dovedenych témeř k dokonalosti - dokonce jsme se s Jendou a Kajou dostali do stadia, kdy na jejich prosbu musím během čtení obcas zastavit a oni dorikaji danou vetu sami a maji z toho ohromnou radost. A jen pro doplnění - my jsme neustále na pohádkách bratři Grimmu a Fimfaru a vedle toho jsme takto četli snad jen Deti z Bullerbynu - a i tam jsem vynechala několik kapitol, protože jim jeste nemohou podle mne úplně porozumět (ty ze školního prostředí); pokud vynechám všechny knížky s poezii, encyklopedie a jiné spis "naučné" knihy pro deti. Děda jim jeste četl Ferdu Mravence a Kocourkov, ale to ja od dětství nemám vůbec rada, takže tyto tituly se mnou asi nikdy číst nebudou. Plus s dedou četli i pohádky od Aloise Mikulky a Devatero pohádek, ktere je podle mne moc neberou.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    BEBERA: Čtu pravidelně pred usnutim po obědě a večer. Pak dle situace i během dne, plus oni sami si moc rádi prohlíží sami knížky.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Kolik času strávíte denně čtením s dětmi? Mám nějaké knihy koupené, jiné napůjčované a nestíháme to všechno učíst. U všeho si povídáme, všechno rozebíráme, něco chce syn číst pořád dokola... Četli jsme každý den před spaním Neználka a trvalo to snad měsíc, než jsme se dostali na konec... A u encyklopedických knížek se zasekneme ještě na déle...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MAGGIE: to vypadá skvěle, díky za tip.

    Já se teď chystám prozkoumat toto, architekturu miluju :-)
    D.O.M.E.K. knížka
    http://www.domek-knizka.cz/cz

    A k narozeninám příští týden dostane B od bráchy Vesmír a la Lidské tělo, které má hodně rád
    Podívej se do vesmíru – Knihkupectví Neoluxor
    http://neoluxor.cz/detske/podivej-se-do-vesmiru-vice-nez-70-odklapecich-okenek--198110/


    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    Měli jsme dnes pujcenou knihu Ajdar od Marjane Satrapi a teda pecka - oba prckove (cca 2,5 a 3,5) to chtěli přečíst n-krát za sebou, jak je to zaujalo. Plus nádherné ilustrace. Takže vřele doporucuju!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Dnes jsem se po dlouhé době dostala z vidlákova do knihkupectví, hrubý národní produkt ČR je zachráněn. Mimo jiné jsem pořídila prohlížecí (věk rok a půl) http://www.baobab-books.net/jak-zvirata-spi-0 - doufám, že se bude líbit (mně se líbí).

    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Je tu někdo, kdo by mi byl schopen poradit s otázkou "Specifika edičního a redakčního zpracování u literatury pro děti a mládež"? Prosím.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: ano, stejne jako ta doba kamenna.

    Tedy zvirata jsou dvoje. Jak a kde ziji mladata je format maly.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LADY_MYSKA: ale Zvířata a mláďata a Hodiny a čas to je ten větší formát, ne?
    FIFI
    FIFI --- ---
    LADY_MYSKA: jo, v Kosmasu skladem Pozor, svítí červená je.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    MARUU: Moc k sehnani nejsou. Dneska jsem se divala u nas a v knihkupectvi meli dobu kamennou, hodiny a cas, lode, popelare, zvirata a jejich mladata, jo jeste fotbal.

    Na netu jsem si nasla, ze se planuje dotisk hasicu. Letos co vysla knizka, pozor, sviti cervena, tak jsem mela problem po par mesicich sehnat ( u kosmase se tvari, ze ji maji skladem)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MARUU: to nevím, my je kupujeme, když někam jedeme, spíš bych řekla, že asi moc k mání nebudou.
    MARUU
    MARUU --- ---
    ANNAWA: včera jsem na ně koukala v Luxoru na Floře, ale měli tam jen tři druhy a právě spíš ty klučičí, tak se chystám na Václavák, jestli tam nebude větší výběr. Netušíš, jestli se daj v ČR sehnat i další díly, klidně v té angličtině nebo němčině. Ráda bych si je nejdřív prohlídla než koupim.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: jj, jsou super, my máme jednu dokonce maďarštině, tu jsem si teda musela prohlédnout i v češtině, abych pochopila některé detaily o lodích :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNAWA: deti maji tak nejak stejne ( tedy v provozu je pet dilu, jeden mam schovan na nejakou vhodnou prilezitost).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam