• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    THURINGWETHIL: Jojo, Barnabášek se nám taky moc líbil ;-)
    Dětská kniha: Balázs Zágoni - Barnabáškova kniha
    http://maaristaan-detskakniha.blogspot.cz/2014/01/balazs-zagoni-barnabaskova-kniha.html
    THURINGWETHIL
    THURINGWETHIL --- ---
    ANNNA: Už tu v minulosti proběhla (myslím, že mám tip odsud): Barnabáškova knížka https://www.kosmas.cz/knihy/182425/barnabaskova-kniha/, jsou to sice jakoby jednotlivé kapitoly/ příběhy, ale jinak to myslím zadání splňuje a je moc laskavá a milá.

    A jinak, naše děti (skoro 6 a 4) ještě baví Mach a Šebestová (ze soudružky učitelky dělám paní učitelku, jinak v pohodě), Žabka Márinka, knížka Vousy na mašličku http://www.databazeknih.cz/knihy/vousy-na-maslicku-17644 (u poslední pohádky v knížce pravidelně brečím, což se při hlasitém čtení těžko maskuje), Trnkova Zahrada a nedávno jsme přečetli celého Hobita (zejména u čtvřleťáka mě překvapilo, že trval na tom, že musíme číst dál a dál každý večer).
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    SEVERINE: toho lakaji na mince
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    SEVERINE: si z nich něco vyrobí, ne ?:)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    IBERIA: nj, ale co s perlama u kluka .. hm :-/
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    Doporučuju projekt městské knihovny (Praha) sbírání perel. Nevím, jak se to přesně jmenuje, ale funguje to tak, že se dítě/zástupce dítěte zaregistruje, dostane seznam knih k přečtení a knihy postupně pročítá. S každou zapůjčenou knihou dostane seznam otázek (porozumění textu) a za jeho správné vyplnění dostane perlu a za vyplnění nadstavbových otázek knihovnickou minci. Z perel pak čtenář dostane na konci roku náhrdelník a za mince si bude moci koupit nějakou drobnost. Zatím čtu s pětiletou Malého poťoucha, protože mnoho knih pro malé děti v seznamu nebylo, ale paní knihovnice mi říkala, že tam určitě tituly pro menší doplní, že je o projekt zájem i u předškoláků.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    MAARISTAAN: hezký, je fakt, že jsem se koukala na ukázku a chtělo se mi z toho spát hned :-)
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    MARKYSHA: Nakladatelství Kniha Zlín ji rozdávala knižním blogerům a dělala "výzkum".
    Tady jsou výsledky: http://www.knihazlin.cz/...m_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2015-12-14-TestKralicek
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ANNNA: Neboj tahle fáze přejde, já s ním udělala dohodu, že přečtu dvě kapitoly omílané knížky (Vítek nebo Ferda mravenec) a jednu kapitolu z nové.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANNAWA: My jsme zatím ve fázi: "...takže měla na zádech místo sedmi teček patnáct. Ta brečela! Hotovo, konec knížky." - "Ještě jednou od začátku!!!"
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    EUCHENIE: Znám, ale to nebylo ono, mě bavilo to zkoumat, přemýšlet, jestli to bylo takhle nebo úplně jinak....
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    MARKYSHA: Sek a Zula znáš? To si pamatuju ještě z mýho dětství, tak jsem poskočila radostí, když jsem to objevila v knihovně.)

    KOMIKS: Jaderné zbraně pravěku neboli Sek a Zula - Neviditelný pes
    http://neviditelnypes.lidovky.cz/...li-sek-a-zula-frp-/p_kultura.aspx?c=A101224_203544_p_kultura_wag
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA:
    MARKYSHA: mě dinosauři nikdy nelákali, ale teď mi to vlastně přijde docela dobrý :-D
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    BEBERA: Tak to já jsem do pravěku fanda, takže teď jsem v sedmém nebi:)
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: Však já neříkám, žes ho tlačila, ale že já jejich přání tímto směrem spíš kvůli sobě cíleně ignorovala...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: ja ho do nich netlačila, dvě děti je minulý, tak teď holt to nevyslo. Ale nakonec to neberu ukorne, ona historie Zeme je taky zajimava.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: Dinosaurům se vyhýbám, jednak mě to nebaví, druhak mi přijde zbytečné, aby se děti učily jména desítek vyhynulých tvorů... Dinosauří knihy a encyklopedie jsem přecházela tak laxně a jména četla jen na vyžádání, spíš si je prohlíželi sami... A v knihovně se podobným stojanům raději vyhýbám, to už raději osmdesátou knihu o rybách...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: B zrovna přibral dinosaury, chce číst o hodinách, které se naučil trochu, takže taky nestíháme.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ANNAWA: Mám už strašně dlouho stejný pocit. A ještě je to umocněno tím, že kromě čtení si ještě musíme prohlížet encyklopedie ryb, zvířat, bagrů, máme teď doma dvě knížky jen o žralocích... Plus malý má rád jiné knížky než starší a musím čas půlit :(
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    FUNTL: vidíš, Pippi už vytáhnu pro Bartoloměje. Akorát můj pocit je, že prostě nestíháme číst všechno, co podle mě stojí za to a co by i on rád.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam