• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    BEBERA: Taky se bojim, ze to ma Pepi (2.5) podobně, ale leporela uz me nebavi a ona stejne chce to, co bratr. Plus málokdy mam jen ji tak, aby to šlo se ji v tomto směru věnovat jako batoleti.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LORAIN: Pro dvouleté ten poťouch není,nepsala jsem to Petrusce,ale obecně..

    ANNNA: U nás starší seděl u mě a napjatě poslouchal, mladší si část čtení hrál vedle nás s autíčky nebo roboty. Taky poslouchal,ale nebylo to pro něj tak dlouhé.

    SEBIEN: Celkově mám problém s přiměřeností pro mladšího. U prvního šel člověk se vším postupně - hračky pro mimina, knížky pro mimina, obrázky, říkadla, zvířátka, atd. Mladší naskočil do rozjetého vlaku,celou dobu vypadá,že se chytá,ale občas se objeví nějaká hluboká díra v základních znalostech. Ve čtyřech mi tvrdil,že se malí koníci rodí z vajíček, tuhle nedávno nám před autem proběhla srna velká jak kráva a intenzivně se hádal,že to byl zajíc. Vidím v tom nedostatek toho nekonečného ukazování si v leporelech...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNNA: on si ho četl sám. začal koncem prázdnin mezi první a druhou třídou
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANNNA: rodiče četli, pardon
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    BALAENA: mně PP rodiče čelo od 5 let :-) Ale u nás se zatím u pětileté nechytil ani Hobit...


    SEBIEN: máme děti podobné od sebe, a teď je to dost mizérie. Starší už chce náročnější, které mladší neusedi. Teď zrovna hledáme dost obtížně, co by udrželo obě holky... Naposled se relativně trefila Heidi. Bavila obě, jen starší by zvládla půl knihy na posezení, mladší 2 kapitoly :)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Muz zkousel male davat cist Maskaradu od Pratchetta a zatim neuspel.
    Ale mala se zacetla do Valkove a uz ma snad pulku serie prectenou. Mam v planu vyzkouset Draci srdce, co se tu psalo nedavno. V hledacku mam jeste Hranicaroveho ucne.
    Kocici valecniky precetla a byla spokojena, do zakonu smecky se nejak moc nehrne.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    BALAENA: no, mojí starší jsou čtyři, do druhé třídy daleko :-). Ale obrázkovýma knihama ze Středozemě občas listujeme, části příběhů vyprávíme, možná to do druhý třídy stihneme :-).
    Ale co do tý doby?! ;-)
    Ale jo, třeba ta Hilda je fakt super, tipy odsud si sbírám, ale jak k tomu máme i tu 2,5letou, musím to nějak kombinovat, aby to snesly obě (takže mladší skoro nezná říkanky, protože skočí rovnou na Macourka a Hildu :-)).
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SEBIEN: tu ani neznám. Pan Sova byl fajn. Myška a pohádková polívka jsem kdysi už jen prolétla v knihkupectví. Mezitím mi robě odrostlo z cílovky k Pánovi prstenů (vážně, poprvé ho četl ve druhé třídě)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    BALAENA: měli jsme Sedm pohádek pro malé myšky, ty byly fajn, ale Strýček Slon nějak neprošel...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---



    SEBIEN: vim, vim potkavam jej v knihkupectvi a maji zatim hromadu.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    SEBIEN: ostatní knihy téhož autora
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    GORMIE: Kvak a Žbluňk jsou super, beru tipy na podobný věci! :-)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    LADY_MYSKA: taky jsem to před vánoci nestihla, ale už vyšel dotisk, tak mi ho snad zas tak rychle neyprodají :-)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    LADY_MYSKA: omlouvam se, rok ve skolce ma vyjit v kvetnu a bude i rok na vsi :-)


    SEBIEN: pred vanoci jsem byla uplne vydesena, kdyz byl vsude vyprodan. Nakonec se mi jeden vytisk domu podarilo sehnat a stale nachazime nove veci.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    LADY_MYSKA: Rok v lese se mi líbí moc, teda v regále, mám ho v plánu koupit co nejdřív, tak mě těší pozitivní reference
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FUNTL: celkove ma E. Stara zajimave knizky
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    PETRUSKA: http://www.65pole.cz/clanky/56-chrochtik-a-kvikalka-na-ceste-za-blyskavym-prasatkem
    Je to i krásně ilustrované. Dá se přečíst na jeden zátah nebo rozdělit.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    BEBERA: Poťouch byl u nás taky hodně oblíbený. A líbil se i mně :-) Ale nevím, jestli by to kluci dali ve věku 2 a 4 .
    Když byli malí měli rádi takové ty Krtek a rybka apod.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    RYBKA: A ještě 100 nejznámějších pohádek pro unavené rodiče - krácené verze klasických pohádek.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BEBERA: tak porad je dobre se na neco tesit.
    Ja se tesim
    Poštou havraní - Pavel Čech, Radek Malý | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/240717/postou-havrani/
    a nasledne na Divku, ktera upijela mesíc a pak snad vynde Mycelium ( coz neni az tak pro deti, ale ja se tesit muzu ;-)) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam