• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FIFI: tak ono to je na prd ve celem skolstvi. Syn menil skolu a tak nejak jsem doufala, ze se srovna, dcera by si pomalu mela rozmyslet, na jakou stredni skolu. Bracha ma letos maturovat a tedy tez primacky na VS
    Nehlede na fakt, ze praxe bude chybet taky na mnoha mistech
    FIFI
    FIFI --- ---
    LORAIN: mas pravdu, jezecek dupalek je klasika genetickeho cteni https://www.kosmas.cz/knihy/183748/jezecek-dupalek/

    LORAIN: je mi lito prvnaku i druhaku.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    FIFI: Starší syn dostal tehdy od mojí babičky knížku Ježeček Dupálek. Miloval ho. Dvojčata ho čtou teď ve 2. třídě a moc si to nepochavlují. Prý se jim to špatně čte. Ale musím potvrdit, že i jim nesmírně ten druhý půlrok v první třídě a teď se k tomu přidá ještě i první půlrok ve druhé třídě. Mám pocit, že se to nedá dohnat :-( A to zrovna čtení trénujeme pocitvě denně.
    A prvňáci a jejich rodiče jsou na tem ještě mnohem hůř!
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    PUKPUK: a další věci od něj. U Artur a Marcy jsou od něj nejvíc jako Hilda.
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MESANFARON: Možná ještě tohle, i když je to asi pro řídící
    trochu starší děti, než Hilda:
    Thompson Craig Kosmo knedlíci | Komiks | Nakladatelství Paseka
    https://www.paseka.cz/thompson-craig-kosmo-knedlici/produkt-7590/
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MESANFARON: u nás frčí Záleskautky
    MESANFARON
    MESANFARON --- ---
    Doporučil byste mi někdo, prosím, něco podobného jako Hilda? Nechci už ji číst stále dokola. Děkuji.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    FIFI: Od Evy Horákové Do pohádky se zvířátky a Moje maminka je nej, ty jsme doma ještě neměli.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: nn, normalne cteme, zvladaji to.

    dekuji vsem za tipy.
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    Ja som kúpila Danda má hlad https://www.databazeknih.cz/knihy/danda-ma-hlad-194931
    Syna baví, snaží sa. Aj mne sa páči.
    FIFI
    FIFI --- ---
    RYBKA: a co jsi tedy koupila?
    FIFI
    FIFI --- ---
    RYBKA: verim, ze nektere deti se budou od starsich sourozencu cteni ucit.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    FIFI: Já už objednala. Prvňákovi zmasírovanému staršími sastrami to naštěstí secvaklo, takže čteme :-) Stát se tohle, když byla v 1. třídě nejstarší, byli vychom v háji...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    JANISKA: dík, věděla jsem,že existuje, ale to bylo tak vše. Sekce "pro chytré hlavy" vypadá dobře, dnes vyzkoušíme.
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    COQUINE: můj syn (3 roky) třeba většinu knih, které jsou spíš o textu než o obrázcích, zatvrzele odmítá (včetně většiny zde zmíněných - Lindgrenové, Salmely, Boba a Bobka, Žofky). Tak možná i zvážit, jestli nemáš podobný exemplář, protože my bez obrázků nedáme ani ránu. Kolikrát na mě i zvýšeným hlasem, že "před spaním bude PROHLÍŽECÍ knížka, ne povídací!".
    That said, Alfreda Löbela vzal na milost (Kvak a žbluňk a hlavně Sedm pohádek pro malé myšky), dokonce se u toho i smál nahlas. Ale teda třikrát a dost. Hodně populární i bez obrázků byl dlouho a opakovaně kocourek Damián od Macourka (jsem ráda za inspiraci, že bych zase něco od Macourka měla pořídit :). Pak Mach a Šebestová, ale to asi hlavně proto, že je tam jak hodně textu, tak hodně obrázků. A kupodivu velmi kladně přijal i Panáček, pecka, švestka, poleno a zase panáček (dal to jednou celé na pokračování a asi padesátkrát jsme četli kapitolu číslo 12, ke které se v pravidelných intervalech vracíme).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    FIFI: aha, tak to jsem na jaře koupila, aniž bych věděla, co to je, nějaké Disney princezny v akci v Tescu :-) ale je pravda, že prvňačkám se to četlo hezky a hodně to pomohlo přesunout se k souvislým textům.
    FIFI
    FIFI --- ---
    TRISSIE: knihy psane velkymi tiskacimi pismeny= kapitalkami

    Treba zde :
    genetická metoda (výsledek hledání) | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/hledej/genetická%20metoda
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    FIFI: co je "kniha psaná genetickou metodou"?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam