• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    GHOSTDOG: pohlednice jako příloha by byl skvělej bonus :)
    nebo je?
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    Tento týden vychází moje dětská knížka nazvaná Soví pošta. Netradiční cestopis vypráví o plyšové sově, která navštíví deset evropských měst. Je inspirovaný cestami po Evropě s mým synem a také postcrossingem. Města a zážitky plyšové sovy kromě slov popisují i úžasné ilustrace od Kateřiny Brabcové.

    Pokud si Soví poštu prolistujete v knihkupectví či knihovně nebo ji pořídíte svým dětem, dejte mi vědět, jak se líbí vám. Díky a cestám do neznáma zdar!

    Soví pošta | Albatrosmedia.cz
    https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77618181/sovi-posta/
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Já v pondělí večer: "Hele, muži, měli jsme tenhle měsíc nějak moc velké výdaje, další příjem až za čtrnáct dní, musíme se uskrovnit."
    Já v úterý večer: [viz obrazová příloha]
    :)

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    a jinak na nástěnce v sex výchově a v hlubinách diskuse jsou další tipy [sexuální výchova : pro vaše děti i pro vás. Přijďte nás poučit, přijďte se posunout.]
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    TAPINA: u mého syna fungoval Sex education seriál a kniha. Asi to má být pro starší ale mne to ze vzdělávacího hlediska přijde skvělé.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TAPINA: dobre hodnocene byva toto, ale necetla jsem

    Respekt: Všechno, co kluci potřebují vědět o sexu a lásce - Inti Chavez Perez | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/respekt-vsechno-co-kluci-potrebuji-vedet-o-sexu-a-lasce-419552
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Co byste doporučili pro desetiletého kluka za knížku na téma dospívání, sex, penis a jeho údržba? :o) Kluk je držka ukecaná a nezdráhá se doma pochlubit, co za témata řešili s kamarádama, takže mám možnost korigovat ústně některé zkreslené představy a základní informace podat, ale i tak si myslím, že není od věci, když si přečte ucelený souhrn. Já měla taky informace od rodičů i z knížky a obojí mi dalo hodně.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    BONEMINA: jo a mrkněte i na Mravenčí chůvu a aktuálně probíhající projekt Proctene leto!
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    BONEMINA: Poptala bych se taky ve škole (třeba to inspiruje ke vzniku nějakej novej klub!)/v lokální knihovně. A doporučuju (asi přes tebe, jestli ještě nesplňuje věkový limit) FB skupinu Nezletilí kritici, kde může svoje dojmy sdílet s dalšími dětmi/dospívajícími a přečíst si, co naopak doporučují jiné holky a kluci. Případně se tam může zkusit zasíťovat i do off-line světa :)
    HANELA
    HANELA --- ---
    BONEMINA: nic mě nenapadá, ale co kdybys vznesla dotaz přímo do knihovny, jestli by o něčem nevěděli?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Sice si zacal chodit cist do Ustredni knihovny, ale v ramci dobre dosazitelnych knihoven jsem nasla akorat vytvarne dilnicky, deskohrani a divadylka. Taky jsem objevila ctenarsky krouzek v Karlinskem DDM, ale syn by radsi neco, kde by ten kontakt nebyl primy.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    BONEMINA: co mistni knihovna?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Prosim, vite nekdo o nejakem online klubu mladych ctenaru? Syn by rad zapadl do nejake skupiny deti kde to, ze je vasnivy ctenar, bude vyhoda a ne duvod k posmechu. Na setkavani nazivo se (minimalne zatim) stydi a ja nejsem schopna najit nic jineho nez ruzne knizni kluby ve smyslu "objednejte si z naseho katalogu".
    FIFI
    FIFI --- ---
    GOLDBERRY: Ano, pratelila, dochovala ho doma, aby nemusel do LDN.

    Vcera jsem si ji jeste nasla na FB, ma tam s nim nejake fotky. On zemrel nekdy v lonskem roce.
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    FIFI: Vidis, dekuju za info! Ona se s nim zrejme pratelila a jezdili spolu po skolach, v te detske knizce je moc krasny doslov ve forme rozhovoru s nim.
    FIFI
    FIFI --- ---
    GOLDBERRY: Vcera od stejne autorky vysla dalsi kniha, ta ale neni pro deti.

    https://www.kosmas.cz/knihy/510118/modre-nebe-tome/ - je tam i ukazka textu, jsou to takove zapisky a vzpominky na letce RAF, tohoto

    Podlézáte Číně a Rusku, vzkázal letec RAF Lom Zemanovi. Vrátil mu pamětní list - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/chovate-se-vlastizradne-vzkazal-zemanovi-valecny-veteran/r~47a7cc0e394c11eba7deac1f6b220ee8/?
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    MAGGIE: Autorka si to vydala sama a neni to zadna vysoka literatura, ale nas syn to naprosto miluje a prijde mi to vyrazne lepsi, nez takova ta produkce pro deti typu vezmeme obrazky ze serialu/ filmu,+ spatne prelozime text, kterou pachaji nekteri komercni nakladatele.
    Obalka moc hezka neni, ale pricitam to tomu samovydani.Ilustrace jsou v podobnem duchu a nejak zvlast me pooravde neurazeji, proste oersonifikovana letadla :-).
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    GOLDBERRY: věřím, že to bude kvalitní kniha, ale proboha, co ten přebal? to je hrůza
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ANDREJKA: pokud knihovna ma, tak toto je super obrazkova knizka vysvetlujici jak roste faktorial (k te matice). syn to mel rad
    Pohádka z cukřenky - Masaičiró Anno | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/pohadka-z-cukrenky-25043
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    chystáme se teď do Prahy, a tedy i do knihovny. nějaké must-read pro šestileté kluky? ideálně od českých autorů, protože ty jinde neseženeme, ale není nutností. má rád dopravní prostředky, sport, mladšího bráchu a matiku :D
    děkuju!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam