• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    GORMIE: Když vynechám sběratelské kousky, nacházm nejlevnější 600-700,- Kč. To se mi zdá moc.
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    PASTEL: Jako že Foglarovky jsou výrazně dražší, než ostatní knihy? To se mi nějak nezdá.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ATUARFIK: ten aspoň není úplně na začátku! :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    ATUARFIK: čtvrtý už je také venku, vyjde v úterý-středu https://www.kosmas.cz/knihy/500750/prasina-kridovy-panacek-4/
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    PASTEL: Jen doplním, že k Prašině teď začaly vycházet komiksové sešity. Jsou venku tři. Prý se dají číst i bez znalosti knížek. Říkal syn, já je neviděla.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TRISSIE: Furt čajíček proti foglarovskému prádelnímu koši, ten mě straší ještě teď. :)))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GOLDBERRY: s Prasinou pozor na to, ze hned v prvni kapitole je pomerne explicitni smrt postavy, ktera se zdala dulezitou a "pruvodcovskou".
    To treba naseho citu hodne rozhodilo a odradilo.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    Knihovnu máme trošku dál, ale určitě se přihlásíme. Kouknu na oboje. Děkuji
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PASTEL: zkuste Chuchvalci. Příběh kluka se superočima, který vidí malé chlupaté bytustky. Hezky se to čte. Knihovna bude mít.
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    PASTEL: Do knihovny chodite?

    Pokud ho lakaji Foglarovky, mohla by ho bavit i Prasina.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    Synek 8 let, na pohádky už je velký a nebaví ho. Chce prej něco dobrodružného. Rychlé šípy by ho dle jeho slov zajímaly, ale co jsem koukala na ceny, tak celkem masakr. Říkal, že by chtěl nějakou knížku o superhrdinech. Líbil se mu komiks o Robinsonovi. Doporučíte něco, ať už komiks, nebo normální knihu?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    KUBLAJ: pořídila jsem jako audioknihu a obě děti (12 a 10) se mi na to vykašlaly... Že prý nuda :(
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    MOUNTBATTEN: Pipi (za mě nesmrtelná, cool i pro současná děcka), Klára a 11 babiček, tato série https://www.databazeknih.cz/serie/clue-3682, https://www.databazeknih.cz/knihy/dobrodruh-435966
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    YMLADRIS: Já mám rozečtenýho Gombricha a je to naprostá pecka. Sám si doplňuju (hodně velké) díry, které jsem si z dějepisu odnesl.
    Už se těšim až kluci povyrostou, aby si to mohli přečíst.
    Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře by E.H. Gombrich
    https://www.goodreads.com/book/show/37939973-stru-n-d-jiny-sv-ta-pro-mlad-ten-e
    GALE
    GALE --- ---
    YMLADRIS: Literárně to asi moc hodnotné není, ale jako dítě jsem milovala Děsivé dějiny. Komenský to není, ale tak si představuji knihu, co zaujme.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TRISSIE: to je fakt, to bude asi do dejepisu. cili to čtou jenom nerdky, ok

    tak aspon zaprudim, ze teda za poslednich 30 let nevyslo nic noveho skveleho k dejepisu?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    FIFI: Já tam asi potkala jen odrazující příklad, pančelka,co je tahá za sebou v hadu a moc šancí pro své zájmy nemají.
    Ale nebudu jim křivdit, už chodívám po poledni, kdy třídy už spíš odchází a taky věřím, že pančelka literatury ji taky miluje a děckám i dá rozchod ;-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    YMLADRIS: až na Komenského jsem to všechno měla na začátku sedmé třídy přečtené (ano, včetně toho Zamarovského a včetně všech Shakespearových divadelních her), co tam máš dál? :-)

    jinak je to DOPORUČENÁ literatura, pravděpodobně ani ne na češtinu, ale na dějepis (usuzuju z toho, že to není řazené ani podle jména autora, ani podle jména díla, ale ve skupinách antika-středověk, s výjimkou té Loukotkové, která teda má za sebou jedno dílo ze středověku a jedno z antiky). Fakt nevidím nic špatného na tom, když k suchým dějepisných letopočtům děti dostanou seznam knížek, které se v dané době odehrávají...
    FIFI
    FIFI --- ---
    MOUNTBATTEN: A to ja zase verim, ze nektere ucky pojmou Svet knihy skvele
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    YMLADRIS: Jako taková třešnička na dortu: Bohové a hrdinové antických bájí je slovník (ve smyslu encyklopedie). To si děti počtou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam