• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    ULO
    ULO --- ---
    QUANTI: já vím ;) ale teď tu představu nemůžu dostat z hlavy :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ULO: to už by si ale nekoupil nejspíš vůbec nikdo :D
    ULO
    ULO --- ---
    Teď mě napadlo, že asi nejlepší překlad by byl “chrchel”, to by splňovalo souvislost s hrdlem a současně je to zvukové skoro identické. ;)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ULO
    ULO --- ---
    JANISKA: urcite to souvisí s krkem a asi i s kloktanim (s tím slovem jsem se nesetkala), ale je to napadne podobné anglickému (ale už ne holandskému) názvu pro chrlič. Je pravda, že chuchvalec je asi zavádějící i tomu vizualu. Co jsem tak pochopila jsou to malí skřítci. Možná pro to chchchch v obou názvech je nějaký důvod.
    Úplně mimo od dětství rada používám pojmenování chuchel pro různé věci, souvisí to s Chuchlí, kde jsme se vždycky zasekli v zácpě.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ULO: A chápu správně dle google translatoru, že gorgel nějak souvisí s krkem/kloktáním? Protože k tomu by odkazovalo vyprávění (zatímco Chuchvalci odkazují spíš k vizuálu).
    ULO
    ULO --- ---
    YMLADRIS: knížku neznám, ale zaujala mě pro dceru, protože žijeme v Holandsku, tak jsem ji hledala v holandštině. Překlad Chuchvalec se mi líbí, zvukově je to dost podobné tomu Gorgel.
    Jinak moc Dekuju, v holandstine je k tomu dost výukových her na pravopis a počítání, to se bude hodit!
    MAJACHUNATA
    MAJACHUNATA --- ---
    nevlastnite prosim tu nekdo komix "Hilda se vraci", ktery je pro vas treba uz za zenitem? Uz se mi ho nedari sehnat a rada bych ho poridila
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    DZODZO: Dneska zakoupeno a příběhy jsou tam tři.

    Jinak všem díky za doporučení! Dceři (potažmo i nám) se kniha moc líbí a příběh “Anička má X, ale kde je?” jí skoro až hypnotizuje :) Až mě mrzí, že mě ta knížka v dětství minula.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    QUANTI: Kdyby to nikdo tady nechtěl pro sebe, vzala bych si hromádku č. 2 do školy 🙂
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    JANISKA: Děkuju. Ty máme a jsou bezvadný, ale zatím je to pro ní příliš roztříštěný. Tuším oblibu v (blízké) budoucnosti, ale chtělo by to ještě něco koncentrovanějšího.

    LADY_MYSKA: Projedu to, děkuju.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Mám tady nějaké vyřazené knížky, seřadila jsem je do tří skupin - (před)školní procvičování (příprava na školu + první třída) / beletrie / "populárně naučná" literatura pro děti. Za odvoz Praha-Zličín, neužil by někdo?

    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNIE: za pozornost stoji vetsina knih od Ester Stare - Kniha pocitu, Povis mi to, Nauc Edu abecedu, Aport Fousku, Az se ucho utrhne, Zvanda a Melivo, Sedik a Bubi, Koho serere vlk?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    ANNIE: Podle mě jsou pro tyhle účely bezkonkurenční knížky Zima, Jaro, Léto, Podzim a Noc od Bernerovy.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    To nove vydanie myslim obsahuje iba 2 z 3 pribehov co boli v tom starom
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ANNIE: Jsem blbec, koukám, že je v pohodě k dostání nový vydání!
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ATUARFIK: to vypadá výborně! Teď už je mít štěstí v antikvariátu :)
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    ATUARFIK: sice to nebyla odpověď mně, ale děkuju!!!
    Tohle byla moje úplně nejoblíbenější knížka, když jsem byla malá. Ale u rodičů nezůstala a já zapomněla název, pamatovala jsem si jenom obrázky a nedařilo se mi podle toho dogooglit, jak se knížka jmenovala, a tak už jsem několik let smutná, že ji nemůžu nijak dohledat a číst se svými dětmi.
    Udělala jsi mi radost!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ANNIE: Tuhle knihu neznám, takže budu možná trochu mimo mísu, ale když každodenní život pro dvouletou, co Anička? "Anička má X, ale kde?" se v naší rodině dochovalo doteď (naposledy ve verzi "Atuarfik má občanku, ale kde?" těsně před volbama :)). A hezký ilustrace.

    O malé Aničce - Lasse Sandberg | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/o-male-anicce-26781
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    Nemáte, prosím, tip na nějakou podobnou knihu jako je Péťa říká první slova (https://www.databazeknih.cz/knihy/ucim-sa-rozpravat-peta-rika-prvni-slova-485591)? Dceři budou v květnu dva roky a naprosto tuhle knížku zbožňuje, jen už se trochu očetla... Hledáme tedy něco podobnýho. Péťa je výbornej v tom, že pojmenovává každodenní život, takže lepší než zvířátka z farmy, který člověk zase tak často nepotká. O prvním dílu knížky vím, ale ten je spíš pro menší....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JANISKA: prave tam nekdo psal, ze komunikoval s nakladatelem a je to bez sance, knizka se bohuzel spatne prodava

    podle me i to "chuchvalec" je bohuzel nic moc slovo

    skoda ze nedali treba "klubicka" a roztomily obrazek, nebo neco
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam