• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KACHITA: pardon ze odpovim trochu jinam. Fajn kniha o budovani sebehodnoty u ruznych povah deti (lidi) je Milovat nestaci od Mikove. Pro dospele. Jako ze ujasnit si, jake potreby vyplyvajici z jeho povahy ten sedmiletak ma, kde se mu (asi) sráží jeho impulsy a potřeby s okolím, jak ho podpořit v tom aby mohl být sám sebou, že má hodnotu tak jak je. Víc se pochopit, že nejsem např. divný protože jsem úplně jiný než sourozenci a pod. Mluvit s ním o tom, že lidi jsou různí, diverzita je pro lidstvo bonus atd. Najít silné stránky a pomáhat mu zažívat v tom úspěchy
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    FIFI: Blbá Vendula mi připadá jako celek super, vyloženě nadšená jsem ale z ilustrací.
    U Noemi Cupalový mi trochu vadí, že didaktickej podtext je takovej... hodně přímočaře vystupující, ale tím, jak se v týhle knize manifestuje tak trochu experimentální formou (v rámci těch paralelních různě barevnejch odstavců), tak se mi to zdálo snesitelný :)

    Jinak nominace na Magnesii mě letos celkem překvapily. Skoro jako by hlavním klíčem pro výběr byl vizuál, ne literární kvality. Je mi jasný, že u titulů jako Myko tu výtvarnou a textovou stránku prostě oddělit nejde, ale i když právě porovnávám knížky, co letos vyšly, v rámci podobnejch kategorií (typu umělecká nonfikce), připadá mi, že prostě výtvarno dominuje.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    LADY_MYSKA: Tahle knížka je fantastická (odhadem tak pro děti 9+), jen trochu škoda překladu, jsou tam opravdu hodně prapodivný kalky. Autorka překladu není překladatelka a tohle byl myslím její knižní debut, říkám si, že škoda, že to alespoň v Meanderu neprošlo důkladnější redakcí.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    KACHITA: Supermáňa třeba?
    Je to knížka Ester Starý, která ukazuje holčičku, která má pocit, že úplně všichni okolo jsou hrozně výjimečný, jen ona ne. A (nepřekvapivě) zjišťuje, že je taky výjimečná. Je to i pro menší děti, ale u sedmiletýho kluka by mohla být výhoda, že si ji dokáže už pěkně a bez problémů přečíst i sám.
    FIFI
    FIFI --- ---
    LADY_MYSKA: Kniha pocitů se fakt povedla, je to bestseller, tady je i ukázka: https://www.kosmas.cz/knihy/501996/kniha-pocitu/
    doporučuji zakoupit co možná nejdříve, nejsem si jista, zda bude dotisk, je to dost nejasné.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GENEVIEVE: no nove vysle Vajicko ;-))) ( no knizka uz pomerne stara). Kazdopadne za pozornost stoji Kniha pocitu
    Kniha pocitů - Jak se vyznat v sobě a v ostatních - Ester Stará | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/kniha-pocitu-jak-se-vyznat-v-sobe-a-v-ostatnich-491816
    IDLE
    IDLE --- ---
    QUANTI: Díky!
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    LADY_MYSKA: jo tak! Jasně :-). Nám bylo doporučený i nově vyšlý Vajíčko, ale je k němu CD a já prostě nemám kde přehrát CD. A na spotify jsem to nenašla, což mě mrzí...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GENEVIEVE: ja nepisi o tom, ze by vadilo, ale jak se ty vyborne knihy opakuji nekolik let
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    LADY_MYSKA: moje dítě má sotva dva, takže o existenci klubu vím chvíli, omlouvám se, jestli nosím dříví do lesa, ale dobré věci snad nevadí, že se zopakují no...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GENEVIEVE: a pritom knizky od Ester Stare se tu doporucuji min. 4 roky
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    IDLE: Plus střídání text/komiks je ve Ztřeštěném domě na stromě.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    IDLE: Zrovna dneska jsem to viděla někoho řešit na fb a od stejných autorů teď vyšla Supermáňa.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Předloha stejnojmenného filmu od studia Ghibli, který můžete taky zhlédnout 18. 4. v Aeru (ale japonsky s titulky, takže pro děti spíš starší).

    IDLE
    IDLE --- ---
    GENEVIEVE: Jo, tu můžu potvrdit, taky se u nás chytila velmi rychle.

    A myslím, že jeden z důvodů, proč se ujala, jsou "bubliny" v ilustracích - krátké velké texty, které si mládě přečte samo v pauzách mezi tím, co rodič čte hlavní text. Znáte někdo další podobně řešené knihy? Máme ještě Chrochtíka a Kvikalku - stejná autorka, jiná ilustrátorka - která to do určité míry splňuje taky, a z naučných má podobné "bubliny" Vesmírníček, ale uvítám tipy na další.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Mládě dostalo od kamarádky tuhle knížku a je tak super, že ji musím doporučit dál.
    Má speciální písmo pro dyslexii a je krásně ilustrovaná. Příběh o kocourkovi a čepici a je to moc milý a velmi pěkně udělaný.
    Šedík a Bubi - Knihkupectví Dlouhá punčocha
    https://www.dlouhapuncocha.cz/eshop-sedik-a-bubi.html
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    GALE: ja clanek zatim necetla, ale Zirafi maji… jsem kupovala, kvuli krasnym ilustracim. Jsem v knihkupectvi jen lehce nakoukla a neslo odlozit
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Tak o chlapci a sikane Jsem Vincent a nebojim se
    Jsem Vincent a nebojím se - Enne Koens | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/jsem-vincent-a-nebojim-se-501776
    GALE
    GALE --- ---
    DZODZO: Na základě tohoto článku jsem koupila Žirafy mají velikánské srdce a ta kniha je nádherná. Ilustrace na mě působí až magicky, příběhy se točí kolem zajímavostí ze světa zvířat. Už se a ni těšíme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam