• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACKXMicrostock - prodáváme fotky
    [SERVER ERROR]
    Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

    Podělte se o Vaše zkušenosti!

    Pár informativních odkazů:
    Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
    Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
    Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
    rozbalit záhlaví
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    ROENICK: výborně :-)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    VASAX: ten mam !!! naskenuju!
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    VASAX: Navrhni hvezdicky a pridam je :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MOzna by mohl spravce pridavat k jednotlivym odkazum hvezdicky podle spokojenosti, ohlasu a kvality :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    njn, jsem si na tebe vzpomel... :-)
    BTW je tu někdo oběratelem digifota a toho druhyho? tak nekolik mesicu zpet tam byl rozsahly a celkem povedeny clanek na tot tema fotobank a microstocku...
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    dobrej napad na klub, resilo se to po nekolika klubech nebo jsme to diskutovali hlavne v poste, vid Vasax :)

    na ceskou fotobanku.cz jebat? :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    Pro zajemce:
    Narazil jsem na cloveka, ktery je profi fotograf a 70 % ma z microstocku. Jak pise v jednom komentari na DPS (zdroj):

    "I’m a pro photographer and about 70% of my income comes from microstock. I love it! I shoot what I want, when I want. I currently make a full time income and all my other contracts are just bonuses.

    Like any other job, I work hard at it. It’s a full time job and there aren’t any shortcuts. With that and my photography tutorial website (http://yanikphotoschool.com) I truly enjoy the freedom microstock has given me.

    I wrote a few articles that you might find useful:
    http://yanikphotoschool.com/category/microstock-photography/

    Yanik"

    Jeho stranku jsem sice jeste detailne neprohlizel, ale vypada zajimave a k veci. Vetsinou to ale budou tipy pro lidi, kteri si tim cilene vydelavaji.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    BLOWUP: Diky. Je to opravdu neco uplne jineho, nez co se da najit v microstock bankach, ale je dobre, ze oba takhle rozdilne styly foceni maji svoje uplatneni.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BLACKX: www.situations.ch
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BLACKX: jojo, fotky z cest jsou na tohle skvele, zvlast kdyz byl clovek v nejakych exotictejsich zemich :)
    asi taky zase zkusim neco nekam nahrat :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    SHUBIN: Ja z toho nechci delat svoji hlavni obzivu, jen jsem to chtel vyzkouset :) Neco z toho muzu opravdu vyfotit jako cviceni... nekdy me takove experimentovani bavi. A pak mam ruzne fotky z cest, ktere se taky daji zuzitkovat... za tri dny se jedna fotka Amsterdamu prodala na Shutterstocku petkrat. Ze svych poslednich sedmi tisic fotek jsem ted vybral sto tricet, ktere jsou konkurenceschopne a budu je postupne nahravat na tyhle servery.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BLACKX: hele ono je to hlavne o tom, ze foceni pro microstocky je kategorie sama pro sebe. pokud chces, aby ti to aspon nejak rozumne vynaselo, tak musis protocit hodne velke mnozstvi fotek, a musis fotit takove veci, co budou prodejne - tzn. na nejake "umeni" muzes zapomenout.
    takze se priprav, ze kolem vanoc zacnes fotit velikonocni zajicky, na konci leta vanocni tematiku, a tak.
    je to dobre fotograficke cviceni - musis si vyhrat se svetlem, mit vynikajici TK...
    ale k tomu jsem se nikdy nedokazal dokopat :)
    a to co produkuju normalne je proste na microstocku vcelku neprodejne :)
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    BLOWUP + BLOWUP: To jsou zajimave informace, diky. Mohl bys dat odkaz na ukazku, at vim, o jakem umeni se zhruba bavime? (Je mne jasne, ze fotis uplne jine veci, uplne jinak a jinou technikou nez ja :) )
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NJAL: oni vychazeji z toho, ze kdyz mas excelentni data tak je muzes upsizovat, coz jsem taky s 5D delal. Ale treba scan ze stredniho formatu pri 5000dpi kterej vyprodukoval nekolikanasobne vetsi file uz nebyl pro ne vzdycky koser (filmovy zrno je halt taky sum, nekdy tvrdili ze to neni dostatecne ostry, coz je samozrejme nesmysl.

    Jejich filosofie je, ze kdo u nich chce nejakej obrazek koupit, ten muze vychazet z toho, ze s nim muze udelat cokoli od coveru pro kridu az po billboardy.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ...myslim pro majitele nizsich rad treba Canonu, o jinych znackach ani nemluve.
    NJAL
    NJAL --- ---
    BLOWUP: Te velikosti na 50M fakt nerozumim - vzdyt donedavna to bez 1Ds2 nebo 3 nebylo mozne...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Ona je to spis filosoficka otazka :-) Ja obcas davam nejaky prebytky - teda fotky ktery nekonkurujou tomu, co si obcas nekdo koupi jako umeni - na alamy.com

    Tam je sice taky mozny odsouhlasit, ze to budou nabizet jako microstock, ale ja osobne bych si u toho prisel jako ze se uz prostituuju nad unosnou miru... tech par haliru uz muzu ozelet, to se muze vyplatit nekomu kdo jich tam naflaka primo s tim zamerem nekolik tisic.
    Takze toho tam prodavam sice malo, ale zato v cenach mezi 50 a 300 $ za kus.
    Maji tam ale velmi prisny kvalitativni kontroly, zdaleka ne kazda fotka je prijata, minimalni velikost je 50MB a i v tehle velikosti musi byt ostra jako britva, bez sumu. To vede nekdy k legracnim situacim kdyz tam poslu fotku ktera ostra nikde byt nema, nebo ma velmi malou hloubku ostrosti.

    Jako obcasny kapesny je to ok, ale vydelavat si tim na zivobyti je rehole.
    BLACKX
    BLACKX --- ---
    SHUBIN: Presne :) A taky jake jsou alternativy? Fotograf se sice muze nejak propagovat sam, ale to spotrebovava cas a energii, nebo to nemusi prodavat vubec, ale to me zase pripada skoda.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    no, radsi mensi zisk z fotky, na serveru, kde se jich proda hodne, nez vic penez za fotku ze serveru, kde plati lip :)
    k cemu mi je, ze jsem ted na dreamstime dostal za fotku $1, kdyz je to prvni co se po roce prodala :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    RETAL: Prijde mi to jako svedska danova soustava... :-7
    RETAL
    RETAL --- ---
    Přijde vám to málo? Mě to přijde slušné. Síla fotobanky je v marketingu, technickém zázemí (prostor, pásmo) a spoustě klientů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam