• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATESISKOKettlebell - ultimátní posilovna do ruky
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    RADAR_PIBTL144: no vzhledem k tomu že sem málem chcíp jen při rozcvičce dneska tak to asi u mě hned ze startu nebudou žádný AC/DC, ale lehkej Elvisův ploužák myslim dám...:-) Těšim se, škoda že se necvičí nekde na Praze 6, nebo v karlíně... páč doma nemám kde, takže se budu muset dokopat jezdit do gymu... nicmeně prostor bez těch nablblejch pakostů ve vopnutech tričkach se zlatejma řetězama a starym bavorákem co vyřvou jedno vopakování 120kg na benč že si u toho připoserou trenky a pak řešej jak budou zas ledovat rameno, pro mě bude jako balzám na duši...
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    WOJTYLA: Krev, pot a rock and roll :)

    Jinak květnový ETK je beznadějně obsazen, další termín bude 15. 6. - bude vypsaný na webu příští týden.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    tak v nedeli se chystám do Hardstyle gymu na Enter the Kettlebell.... dneska sem si dal rozcvičku ráno ... tešim se na to, mám dojem že to je to co hledám...

    co mám čekat?
    STENNY
    STENNY --- ---
    RADAR_PIBTL144: Pokud to nebude 7.,8., 14. nebo 15., tak bych se taky zjevil :)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    KABIS: Beru na vědomí :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    RADAR_PIBTL144: ja pak akorat posledni vikend jedu na dovcu, takze to bych taky nedavala, ale jinak se tesim taky :)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    KABIS: Ok :) červen bude rozhodně, jen asi spíš ta druhá půlka... :) Těším se na viděnou s oběma ;)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KABIS: Tak to se tam nejspíš potkáme. :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    RADAR_PIBTL144: klidne druhou nebo treti,ale hlavne v cervnu ;)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    KABIS: Nojo, Kabis sem slíbil, že ho uděláme první neděli :)) Tak jo :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    RADAR_PIBTL144: pockej, s tim cervnovym pocitam, tak snad vyjde ;)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    MAGUMI: Stejná tréninková filozofie, ale tematicky se to kreje víceméně jen v detailech. Tréninkové programy z ETB/ETK jsou celkem dost kompatibilní, mimochodem (záměrně, samozřejmě :)

    JEREMIUS: Plánujeme ;)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    RADAR_PIBTL144: Ten Enter the Movement míváte i v Brně?
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    RADAR_PIBTL144: Díky moc. :) Na ETK určitě hrozně rád přijdu, jak moc se to překrývá s Enter the Barbell? Na seminář o mobilitě bych šel stopro, chtěl bych vydržel dlouho zdravý a funkční.
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    MAGUMI: Lehké až střední TGU (3 - 5 opakování/strana) denně, swing s KB cca o 30% TH dvakrát týdně. Doporučuju hodit dvěma kostkama a swingovat 2 - 12 minut, 10 - 20 swingů v sérii s krátkým odpočinkem.

    Co se termínů týče, ještě jeden ETK budeme dělat do léta, nejspíš v 2. polovině června (dle toho, jestli se rozhodneme jet s Kulichem na raw svět...).

    Taky by se Ti mohl líbit náš seminář Enter the Movement, kde se věnuju cvičení na rozvoj mobility, propriocepce, vestibulárního systému, reflexivní stability: lezení po čtyřech, stojky, převalování, prvky z Primal Move a Original Strength :) V prosinci byl první termín a byl to mega úspěch, během nebo po prázdninách připravuju další termín.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    TAURUS: Díky moc, to zní dobře. Jedenáctého už mám nadhoz :), ale budu sledovat další termíny.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    MAGUMI: začít čím jiným než TGU a swing. Tj. zajít na začátečnický seminář, buď do KB5 nebo železné koule. Úplné základy techniky + doplňující mobilizační cviky je třeba naučit se s trenérem.
    http://www.kb5.cz/kurzy-a-seminare/kettlebell-kb5-minimum-brno/
    Enter the Kettlebell seminář - 11. 05. 2014, Praha | Železná Koule .CZ
    http://www.zeleznakoule.cz/enter-the-kettlebell-kveten-2014-praha/
    Enter the Kettlebell seminář - 18. 05. 2014, Brno | Železná Koule .CZ
    http://www.zeleznakoule.cz/enter-the-kettlebell-kveten-2014-brno/

    Následně už budeš schopen si techniku autokorekcí vypracovat. Doporučil bych buď program KB5 minimum, nebo Simple & Sinister. Pro tvoje účely -- koordinace a propriocepce -- bych já osobně doporučil ten simple and sinister... tgu a jednoruční swing s lehčí vahou (začít 12 kg, pak 16 kg). Má se cvičit denně, nezabere moc času, neměl by tě vyšťavit a mělo by to jít uregenerovat.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    ICEMAN8241: Osahal jsem si to v neděli a je mi jasné, že si budu muset zajít někam naučit techniku, a pokud možno se poradit, které konkrétní cviky by mi mohly být k užitku. Chtěl bych to mít jako doplněk k velké čince, hlavně kvůli koordinaci, zapojení menších svalů, případně jako nástroj při mobilitě, a tak tady nahlas přemýšlím, jak to skloubit a přitom se úplně nevyšťavit. :)
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    MAGUMI: Konkrétnější odpověď zúžím na radu, abys nepodlehl dojmu, že je to jednoduché cvičení a zvládne to každý na první pokus. Já začal máchat s kettlbell a výsledkem bylo, že jsem si zhoršil bolesti zad. Jednoduše jsem to dělal blbě i přes hromady nakoukaných swingů na YouTube. Po semináři jsem se pokorně vrátil hezky na začátek a je po problémech.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    ICEMAN8241: Doufal jsem v malinko konkrétnější odpověď, ale i tak díky. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam