• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KEB: to keby chces auto z bazaru tak musis porovnavat s EV z bazaru inak su to hrusky a jabka, nastrelil som si tam nejaky ojety leaf za 350k vs nejaku fosilnu lestenku za 250k a stretlo sa mi to po 2 rokoch, emisie po necelych 4, nabijanie som pouzil iba vo vysokom tarife, az si nedavam nejaku vyhodu ze by som nabijal 20 hodin nizkym tarifom
    KEB
    KEB --- ---
    Musel bych si k tomu sednout a pořádně to zadat, ale na první nastřelení proti LPG z bazaru nikdy :-D

    A to tam chybí parametr, že lidé na sídlišti si prostě nenabiji za rozumnou cenu
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FORTRESS: Mě nevyšlo nic, jsem mimo graf :)
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Mne vyšlo 17 let a 24 u uhlíkový stopy.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MESTREY: ak obmienas auta po 2 rokoch tak ne no, ale pro duchodce dobre :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    MESTREY: IMHO cokoliv pod cca 10 znamená "vyplatí" - po 10 letech už bude nejspíš mírně obouchané z parkoviště u supermarketu...
    MESTREY
    MESTREY --- ---
    DZODZO: S návratností 8 let v mém případě asi ne.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Vyplatí se mi elektromobil?
    https://electripe.cz/
    DRZEEF
    DRZEEF --- ---
    COMODOR_FALKON: na elektromobil nemas prachy :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Elektromobily je nově možné nabíjet i na čerpacích stanicích MOL - Elektrickevozy.cz
    https://elektrickevozy.cz/clanky/elektromobily-je-nove-mozne-nabijet-i-na-cerpacich-stanicich-mol
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    podla mna ten graf ukazuje ze ludia zacali cakat na Model Y, ja osobne by som tiez preferoval 5. dvere miesto kufrika v sedane, takze Model 3 je pre mna uz neaktualny
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    ABS: Nedokážu to v této chvíli ověřit, ale ten linkovaný článek...
    Ta práce se statistikou...
    Skoro level AutoForum...
    ABS
    ABS --- ---
    Jenom pro zajímavost. Byl u mne o víkendu skot, který často jezdí do Norska a říkal že spousta lidí je tam hrubě nespokojená s Teslou, kromě špatné kvality z výroby a mizerného servisu prý má hodně aut po čase problém s baterií. Koukám na Bjorn na YouTube a zdálo se mi to divné, nicméně něco na tom bude: https://www.wheelsjoint.com/tesla-sales-collapse-in-norway-audi-e-tron-takes-the-lead/
    Ono mne se to zdá super auto, ale když někdo utratí tak těžké peníze, čeká více. I tak je super to jako jasný důkaz, že lze mít vysoký podíl EV i bez Tesla a ostatní výrobci se také snaží.
    KEB
    KEB --- ---
    OMNIHASH: tak potom z toho udělat crossover elektrolejbusu a traktoru.

    Navíc pokud se rozjede agrovoltaika, tak už zdaleka nebudou potřeba takový obrovský mrchy, co akorát prasi půdu.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LAUNCHER: Vypadá to dobře...
    Tedy až na výrobce proslulého pochybnými praktikami...
    Sice v EU bude asi značná část jejich arzenálu nelegální, ale i tak bych měl problém jim věřit...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Autonomous Electric Tractor - Future of Farming | John Deere
    http://www.youtube.com/watch?v=gMaQq_vRaa8
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    OMNIHASH: problem je vzdycky spolehlivost. ono treba u zavlazovani neco na ten zpusob funguje bezne - viz
    Modern, Efficient Irrigation Systems Save Money For Farmers
    https://www.youtube.com/watch?v=O5alY311d1A
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    THEODORT: přitom zrovna tohle by se už dneska dalo poměrně levně pořešit nějakejma autonomníma minivzchuloděma - dronama, co by ten kabel drželi v dostatečný vejšce nad polem aby nepřekážel, imho to bude podstatně levnější, než baterky.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    OMNIHASH: tusim ze to bylo ve Slunecnim Meste ;)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Elektrický traktory? to už zkoušeli soudruzi v Sajuzu!

    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    COMODOR_FALKON: Tak. Hlavne trend budou mensi stroje, ktere jsou schopny obhospodarovavat mensi vymery poli. Ten trend je zrejmy a spravny. Nikoli navrat k uplne malym polickam, ale lepe strukturovanym mensim polim. Myslim ze trend budou kapotovane traktory ve velikosti zhruba traktoru 60. let s moznosti semi-autonomnim rizenim (operator sedi nekde a ma na starosti vice stroju).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam