• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: konečně mám čas ti napsat :D Jaký je rozdíl mezi tankováním LPG a CNG? LPG je skoro jak benzín, akorát to na konci pšoukne a zasmrdí plyn.

    Co si myslíš o mild hybridech? Je to k něčemu? Na mě to působí dojmem, že se nsaží srazit emise za každou cenu a to auto je narvaný elektrickýma serepetičkama, kvůli kterým je drahý a který jak začnou odcházet, tak servis musí být černá díra na peníze. Tudíž do jetého mildhybridu bych nikdy nešel. Jaká je realná versus papírová spotřeba?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Mám, a tak mi to připomíná, že bych si měl udělat další (aka napsat do Škodovky že chci něco na plyn). Měl jsem nějakou dobu zpátky na test Octavii G-Tec, a předminulej tejden Golfa eTSI (mild-hybrid).
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: chtěl jsem se tě zeptat máš reálný zkušenosti s autem na CNG a mildhybridem? Zajímá mě pár věcí a nevím, kde se zeptat :-)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    OMNIHASH: Já primárně nesrovnával auto vs. chození, ale obecně myšlenku chodit každej den někam 2x40 minut.

    COMODOR_FALKON: Jaká trasa zahrnuje Baranďák ve špičce, trvá půl hodiny a dá se ujít za 40 minut? I kdybych vybral nějaký místo, který se fakt reálně obejít dá, tak takovou trasu nenajdeš. Jako že je ježdění autem po městě často nesmysl je pravda, ale jediná trasa, kde mě napadá reálná šance, že by to byl takhle malej rozdíl, by bylo něco jako od Hlaváku do Ječný nebo tak.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LA_PIOVRA: Skoro cokoliv, co zahrnuje Baranďák ve špičce...?
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Servis elektromobilů má být levnější. Plány údržby ale mohou skrývat drahá překvapení

    https://zpravy.aktualne.cz/...ac1f6b220ee8/?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OMNIHASH: znas v Praze trasu, ktera by byla
    - bud 2x30 minut v zacpe na Magistrale
    - nebo 2x40 minut prijemne prochazky pesky
    -------------------------------------
    Ja se priznam, ze neznam a to bydlim v centru, jezdim po praze hodne autem i po ni chodim hodne pesky.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    BOBASH: no asi tak 5x zabavnejsi nez stravit 2x30 minut v zacpe na magistrale
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Vidíš, papuče jsem si včera koupil a navoskování by parketám prospělo!
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: navoskuj parkety, kup pořádný papuče a můžeš se klouzat :-D
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Nebo to zkus na ženskou, co má děti, musí je vyzvednout ze školy/školky, uvařit, nakoupit nebo jakejkoliv shit matky vlastně dělaj.

    Jako já do práce pěšky chodím, ale u mě je trochu jiná situace. Auto se nevejde do výtahu, MHD mi po chodbě nejezdí a koloběžka i kolo by rušily sousedy :-))
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: tak pokud sedíš cel den v práci na zadku, tak to smysl dává. Ušetřiš za fitko atd. Zkus tohle vybalit na někoho, kdo v práci stoji nebo chodí.

    DZODZO: tak teď už to srovnání nedává smysl vůbec, ale to je asi stejně jedno.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Jako jezdit do práce MHD nebo na kole, tomu samozřejmě rozumím. Ale vstávat o půl hodiny dřív, abych tam šel pěšky? Hele... fakt ne :)

    A to jsem jeden čas dojížděl do práce v Praze z Pardubic vlakem. Ale tam nebyla alternativa a ve vlaku se dalo pracovat. Strávit denně hodinu a půl chozením pěšky? Well...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    mam rodinu a v tom mrazu a desti so mnou jazdi aj 7-rocne decko autobusom do 25 km vzdialeneho mesta, naproti tomu niektori hnilovia z nasej vesnice vozia decka autami aj do skoly co je tuto 500 metrov cez cestu, to nie je o casovo narocnej praci alebo rodine, s tym na mna nechod, vsetko sa da ked sa chce

    u nas v praci mame obmedzene parkovacie miesta, takze cip na zavoru dostali len zamestnanci, ktori "si to zasluzia", ja som bol jeden z nich, ale prenechal som to jednemu zelenacovi co jazdi v ramci mesta, lebo sa mi proste neoplati mat parkovaci cip ked som v meste autom raz za mesiac... a takych co maju cip a jazdia autom v ramci mesta je tam 6 z 8... to nema co spolocne s casovo narocnou pracou, ktoru mame vsetci stejnu, alebo rodinou, to je len vec vlastnej pohodlnosti
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: 40 minut 2x denně příjemná procházka? To zkus vysvětlovat někomu, kdo má třeba časově náročnou práci... nebo rodinu... nebo cokoliv :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KEB: domace stresne solary nie su dotovane z POZE ale z emisnych povoleniek uz si to zapamatajte :D
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    mrazivych dni som moc nezazil a ano chodim tak aj v dazdi (mam dazdnik), denny priemer podla krokometra je 7,5 km aspon sa potom nemusim citit previnilo, ked si vecer dam chipsy
    KEB
    KEB --- ---
    DZODZO: šrotovné a solární tunel je srovnání jak cihly s melounem.

    Na šrotovné mohl dosáhnout i plebán že solaru je akorát drazsi elektrika
    KEB
    KEB --- ---
    DZODZO: je vidět že v práci sedíš na prdeli. Mě představa 45minut pěšky po noční dost děsí. Na kole jediná možnost. A vůbec výdrží ti tvoje nadšení i v dešti a mrazu?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KEB: 5 km je zrovna trasa ktoru prejdem pesi za nejakych 40 minut, alebo na bajku za 10, az sa teraz zasa zacne chodit do skoly, tak budem od skoly do prace chodit peso 6 km tam a naspat, je to taka prijemna prechadzka

    BOBASH: uvidime ako bude pokracovat prepad predaja aut ako USA upada viac a viac do recesie, ktora je este horsia ako ta v roku 2009, kedy musela z bryndy vytahovat automobilky vlada... ostatne aj u nas fungovalo srotovne, ale paradoxne plebsom viac vadia dotacie na solary :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KEB: Já se přiznám, že já do obchoďáků furt jezdím, ale vždycky cestou odněkud někam. Na běžný ad hoc nákupy mám všechno taky kolem baráku...

    Ale já to mám navíc trochu nestandardní tím, že kvůli testování aut musím často někam jet jen abych někam jel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam