• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: můžeš napsat článek o roli elektroniky, automatizace a kontinuity v autech. Třeba jenom porovnání řešení z těch tří fotek tady může být zajímavý:)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: U některých aut funguje při dostatečně dlouhým podržení jako nouzová brzda.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: elektronika už teď nezatáhne ručku za jízdy, ani když se o to pokusíš
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TOMBRIDER: "Já jsem debil, co neumí používat auto, přiznává, že ho vlastně ani moc používat nechce, ale já vím líp než konstruktéři, který se tím zabývají celej život, jak má vypadat ovládání auta"

    Jo, z toho pramení moje řeči o autistických arogantních ajťáckých idiotech.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: U elektrickýho auta se to dá zjednodušit, protože tam nemáš nic jako běh motoru na volnoběh a tím pádem vlastně ani startování. Takže můžeš mít tohle:



    Startovací tlačítko není, protože nestartuješ, péčko není, protože není převodovka, je jen ručka. Neutrál musí bejt vždycky.

    Jednodušší už to fakt nejde.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Mazec. Víc jájínkovství jsem dneska na nyxu ještě nečetl...
    Každou větu začal slůvkem Já
    Každou větu končil slůvkem -já Jenom já.
    Jenom jáJá, já, já, jenom já, jenom já
    Já, já, já, jenom já, jenom já
    Já, já, já, jenom já
    Já stačím si sám
    Sry už mám pátek..
    (A JÁ, teda Nko používám relativně často, když potřebuju zašíbrovat s autem. Bez startování motoru. Nebo když potřebuji otočit kolem, když je auto na zvedáku)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Ručka je z bezpečnostních důvodů, musíš mít možnost jí zatáhnout nebo povolit i bez toho, kdy ti tak usoudí elektronika. Tvoje máma může zapomenout, že tam je.

    A N tam musí bejt jednak třeba kvůli tý myčce, druhak proto, že potřebuješ (opět z bezpečnostních důvodů) polohu voliče mezi R a D.

    A všechno to musí mít nějakou kontinuitu, takže to nemůže bejt najednou úplně jinak, než to bylo, protože opět bezpečnost.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: přebývá ručka, protože se stejně zatáhne při P, a přebývá N, protože není potřeba na nic než na tahání (a to ještě po omezenou dobu, což třeba moje máma neví:), takže to může být v pátém levelu menu, někde tam kde maj bavoráky blinkry:)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: BTW, ty jsi podle stylu argumentace nějakej UX designér, nebo něco?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: No tak to pak nechápu, kde je problém. Na povel STŮJ je tam P.

    Na povel "vypni motor" (často nastane, že chceš aby auto stálo, ale nevypnulo motor) je tam Start/Stop.

    Ručku nemusíš používat, protože je u moderních aut automatická (a i u starejch, kde je manuální není nutná mimo stání v prudkým kupci).

    Co je na tom složitýho?
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: no na chci tu jednu volbu STŮJ! A je mi jedno, že když otvírám vrata, tak si auto zařadí P a zároveň ručku. Pro mě je důležitý, že stojí, a nepotřebuji na to tři tlačítka. Teď na to samozřejmě používám P.

    Po Praze jezdim na elektrokole, páč je to nejrychlejší a člověk se protáhne a neřeší parkování. Autem jen když to fakt nejde jinak.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: A nikdy třeba někde nestojíš a nečekáš na někoho? Když třeba vjíždíš někam, kde jsou vrata a ty je musíš otevřít nebo potřebuješ někomu něco vyndat z kufru, tak pokaždý vypneš motor?

    Poslední dotaz – ty opravdu normálně běžně jezdíš autem? Jakože máš svoje vlastní, používáš ho víc než třeba jednou za 14 dní na chalupu?
    MINER
    MINER --- ---
    MINER: já v kolonách nečekám, kolony čekají na mě:)
    MINER
    MINER --- ---
    MINER: navíc já v kolonách nestojim, vyhýbám se jim
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: přesně tak, buď stojim na brzdě nebo když je to na dlouho, tak vypnu motor
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Jako jestli to není čistej trolling, tak musím říct, že jsem naprosto fascinován tvým uvažováním – já jak jsem zvyklej na lidi, který používají auta tak, jak byly vymyšlený, tak to nedokážu vstřebat.

    Jak může někdo používat auto a nepotřebovat u automatický převodovky P?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: A když stojíš v koloně, tak furt stojíš na brzdě, nebo pokaždý vypneš motor?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: To není nadávka, pokud někdo není schopnej pochopit, že jedním tlačítkem se vypíná motor a jiným se uvede převodovka do režimu, kdy auto stojí, tak si myslím, že nemůže mít IQ přes 70.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: tak pokud to udělá samo, tak tomu do ideálu přebývají pouze 2 tlačítka a i to třetí je tam jen pro strýčka příhodu:)

    Nicméně dokázal bych žít i s tím, přičemž bych všechna ta tlačítka krom D/R ignoroval:)

    Vyřešeno.
    Nyní můžete zavolat Chucka Norrise, ať si to přečte:)
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: hele, bacha, maximální povolená nadávka ja autista!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: tak v tom případě zvládne i zmáčknout nejdřív jeden čudlík a pak druhej čudlík.

    a nebo jí kup tu ID.4, ta je pro mentálně postižený ideální, má jen jeden čudlík a jedno otáčítko.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam