• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    BOBASH: Uzivatel video odstranil. O co se jedna?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    AXTHEB: U normálních budíků to k tomu IMHO moc nesvádí, protože jsou v různé míře utopené v různých krytech...

    Tohle vystupuje a vypadá relativně křehce..
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    COMODOR_FALKON: A jakej je rozdíl v tom vzít dlažkou normální budíky a tohle?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BOBASH: Ty jsi nikdy nepotkal nikoho komu někdo objel auto klíčem....?

    Mno tak tohle bude podobné...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SEJDA: Protože proč by sis někam pokládal telefon a zase ho sbíral, když tam můžeš mít displej, kterej se ti automaticky spáruje s telefonem v kapse? Navíc telefon nebude umět tak dobře zobrazovat údaje o tom skútru a tak...

    COMODOR_FALKON: A co by z toho jako měl? Půjde někdo ukrást budíky z normální motorky? Tohle je úplně to samý, taky ti to k ničemu nebude – mělo smysl krást rádia a navigace, dokud byly příplatkový a dokud byly jako celá jednotka, obsahující nejen displej, ale i řídící jednotku atd., takže jsi mohl z Octavie vytáhnout Columbuse a dát ho do Octavie kde bylo předtím jen rádio.

    Od doby, co je displej jen displej a vlastní počítač je jinde, tak je to úplně k hovnu.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    SEJDA: To taky... Zajímalo by mne, jak zabezpečí, aby jim ho někdo nevzal dlažební kostkou...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    COMODOR_FALKON: za zase nechapu, proc tam davaji display do standardni vybavy, kdyz by si tam kazdy radeji polozil vlastni mobil, ktery si po zastaveni radeji sebere
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KEB: A taky to má bizarní deklarovanou spotřebu...
    KEB
    KEB --- ---
    BMW uvádí na trh nový elektroskútr CE 04, vypadá jako z komiksu | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/bmw-uvadi-na-trh-novy-elektroskutr-ce-04-vypada-jako-z-komiksu

    A cena? Jinak mi to zrovna do města přijde moc velký
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Modelovej rok 2024 taky může znamenat, že to půjde na trh v lednu 2023, Američani jsou v tomhle hovada.

    Ale čas samozřejmě mám, současnýho benzínovýho Challengera vyrábějí už asi 13 let a ještě nějakou dobu budou. Si myslím, že v druhý půlce dekády jako mírně ojetej kousek by to mohlo bejt fajn :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Zas este mas par rokov na nasetrenie penazi, tak by to mohlo vyjst
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    Obávám se, že už mám vybranej elektromobil, a že mě bude dost bolet zjištění, jak bude drahej :)

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=291&v=l7Bp730y53o&feature=emb_logo
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Jak to vidí FSD...
    Hacker shows what Tesla Full Self-Driving's vision depth perception neural net can see - Electrek
    https://electrek.co/2021/07/07/hacker-tesla-full-self-drivings-vision-depth-perception-neural-net-can-see/
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    To bude poprask az sa auta a baterie za par rokov zacnu vyrabat z recyklovanych materialov, na vrakacoch sa povaluje bez uzitku plechov a kovov

    Analysis: When do electric vehicles become cleaner than gasoline cars? | Reuters
    https://www.reuters.com/business/autos-transportation/when-do-electric-vehicles-become-cleaner-than-gasoline-cars-2021-06-29/
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: asi jsi zapomněl to video, ale tipuju, že jsi chtěl poslat tohle od munra: https://www.youtube.com/watch?v=3Bab6CttkEY

    to jsem viděl, proto jsem CRAZY_IVAN psal, že na rozborky VW motorů čumim :)
    pořád to nemění nic na tom, že to video o modularitě tesla motorů neni zajímavé, protože já bych si třeba nemyslel, že to takhle dělaj, myslel jsem, že maj úplně jiný jednotky vzádu a vepředu.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Jinak tady máš teardown motorů od VW. A hned na začátku tam říká, že VW to má vyřešený jinak než Tesla kvůli tomu, že jeden motor můžou cpát do spousty různých aut různých koncepcí, kdežto Tesla ho má v kuse s úchytama, takže ho může použít jen pro 3/Y nebo něco jim velmi podobnýho, kdežto VW ten motor může nacpat třeba do lunochodu.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Možná už jsem alergickej spíš na Komodora než na Teslu :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: je to zajímavé řešení a bylo by to zajímavé řešení i kdyby to dělalo VW (sám čumim na rozborky motorů VW a munro poukázal na pár zajímavostí v jejich motorech). Prostě zajímavé video, který sem comodor plácnul bez nějakýho popisku ve smyslu TESLA JE NEJLEPČÍ VW SE TŘESE.

    Comodor: Podívejte jak Tesla řeší motory, zajímavé
    Bobash: VW JICH VYRÁBÍ TOLIK, ŽE NEMUSÍ MÍT TAKOVÉ ŘEŠENÍ
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Hele kdyby to bylo něco, co má Tesla fakt zajímavý a nikdo jinej to nedělá (octovalve, megaodlitek zadní části auta), tak by mi to přišlo zajímavý. Ale tohle mi fakt nepřijde jako nic světobornýho.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: občas mam pocit, že ti ta tesla leží fakt hluboko v žaludku :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam