• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    BOBASH: jako ze je macek v dozorci rade vodikovy platformy vidim jako naprosto logicky vyusteni jeho 100% pro-petrochemicky lobby, protoze vodik prosazujou prave tyto spolecnosti
    za a) vodik se vyrabi z ropy
    za b) cim vic se budou automobilky zabyvat vyzkumem a lejt prachy do slepy ulicky vodikovyho pohonu, tim pozdejc nastoupi EV samotny
    nastesti se na tuhle kundovinu uz automobilky samotny z drtivy vetsiny uplne vykaslaly

    macek je uplne smesnej, a nekdo by mu v tech jeho zvastech mel zle vymachat hubu, a to jakoze nejlepe na akademicky pude

    OMNIHASH: jako uz sem to zminoval, v zemi, kde predni vedeckou instituci vede biochemik-lekar a zaroven hlavni popirac covidu a ockovani, je mozny fakt uplne vsechno, proto uz navzdycky zustaneme zaostalou rozvojovou prdeli
    Česko se vrací mezi rozvojové země. Vláda požádala banku EBRD po 13 letech o peníze - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ebrd-zacne-po-13-letech-opet-investovat-v-ceske-republice/r~150bccb08cb611ebb0fa0cc47ab5f122/
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Mno jednou jsem viděl střešní držák na kolo uletět z kolemjedoucího auta na dálnici... dodneška všichni děkujeme bohu, že jsme jeli v druhým pruhu, a to jsme jeli 110 +- autobus.


    HERR_FLICK: :)) ve světě, kde se dávaj auta zadarmo, protože maj bouchlý dveře, bych taky rád žil...
    KEB
    KEB --- ---
    BOBASH: ty vole mě Poser, odborník na spalovací motory, je odborník na elektromobilitu...

    A tak je to v téhle posrane republice se vším. Životní prostředí řídí šéf chemicky, o obnovitelných zdrojích je odborník jaderný fyzik, zdravotnictví v pandemii řídil zpěvák, hematolog a venerolog...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ELIJEN: Ja si rikal prave :)..Me stacilo videt stare sko a pak trojku a ta auta jsou hezke, ale spatne slozene iphony.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    ELIJEN: zrovna u riche jsem si nevšiml, že by v interieru viděl nějaký vrzání nebo panel gaps, naopak interier chválil. Na podvozku něco bylo, ale tam bych se nepouštěl do debaty, protože nevim, jestli to tak tesla nechtěla :)

    A u trojek (nebo to bylo Y) munro řikal, že se jim vyrovnaj, ale mam to jenom z yt, ne z osobní zkušenosti. Navíc když si vzpomenu jak vrže kamarádův C class, tak nevim nevim :))
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    CRAZY_IVAN: Nove 3 jsou na tom lepe nez driv, ale porad se to s nemcourama neda srovnavat. Plasty tam vrzou porad a nedostatky pri assembly jsou videt i na novem S Plaid (na youtube uz se tomu treba Rich Rebuilds koukal "pod kapotu")
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    HERR_FLICK: Pozítří je na Autech na Náplavce a pozval si tam jako experta na elektromobilitu Jana Macka z ČVUT. Toho Macka, který tvrdí, že nabíjení rychlonabíječkou má 30% ztráty (takže u Ionity cca 75 kW), kromě jiných kravin, a který sedí v dozorčí radě České vodíkové technologické platformy.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FORTRESS: Já přehlíd to o nosiči kol. S nosičem kol se proboha 200 jet NESMÍ!

    A ne kvůli předpisům, ale kvůli technickým omezením tý věci, ve dvou kilech to nejspíš uletí...
    ADAM
    ADAM --- ---
    btw jsem se byl podivat v showroomu tesly a maji tam jen M3 a Y. X a S vystaveny nemaj. ptal jsem se na tazne pro model S a original neexistuje, jedine pry nekde neorigo tam jde dat.
    ADAM
    ADAM --- ---
    GOR: nevim, dobry dotaz. ale nezda se mi, nikdo na me neblika.
    imho ty LEDkovy svetla se mi vykalibruji sami. kazdopadne v aute ani nemam takovy to kolecko na nastaveni vysky svetel.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    KOUDY: dokonce ani nový 3 a Y
    GOR
    GOR --- ---
    ADAM: Hele, nejsi z tech borcu, co tvrdi, ze o kolech nevi a pak kvuli 4 fat bikum na nosici sviti i na letadla? :-D
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DZODZO: To jako ze dnesni Ska uz nemaj nelicujici bocni panely, netece do nich a vevnitr jim nevrzou plasty jo? :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    ELIJEN: na ovladani to vliv nema. vubec o tom z tohoto pohledu nevim.

    jediny, kdyz to zacina kmitat (vlivem nerovnosti ci rychlosti) - a na to ma prave hodne vliv ta vaha. cim vic to vazi, tim vic to tak nejak ma vlastni setrvacnost a citis to vic. u jednoho kola si troufnu rict, ze by to clovek nemel sanci poznat, jestli tam je, nebo neni.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    ADAM: Tam ani nejde tak o vagu jako o aerodynamiku. Musi se to strasne blbe ovladat v takove rychlosti.
    ADAM
    ADAM --- ---
    hele, ono o tom nosici na kola vubec nevs. pokud tam je 1 kolo, tak fakt vubec. to je lehky a proste jako by tam nic nebylo. (jen holt cca o litr stoupne spotreba).
    s jednim kolem bych se asi 200 jet nebal. u tezkyho auta to imho nema zadny vliv na jizdu nebo bezpecnost. (nosic ma 19kg, kolo cca 15, dohromady 34kg...)

    o 2 kolech uz malinko vim. treba na nejake nerovnosti se to trohu rozkmita a jde to nepatrne citit. ale rychlost omezovat nemusim.

    3 kola uz je hranicni, to uz jde citit vic a je lepsi trochu zpomalit.

    4 kola je blby to uz rad fakt nemam, to uz je vzadu docela znat.
    (ale i tak, kdyz jsem jel se 4ma kolama pres cely nemecko k Baltu, tak jsem vyjel jak posranej a postupne jsem si zvykal a pridaval a nakonec jsem stejne skoncil na tempomatu na 170).
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    KOUDY: to si trosku zaspal dobu, plaid nie je prva davka tm3 z roku 2017
    KEB
    KEB --- ---
    VW chce dobýt Afriku elektrickým traktorem, prototyp už vyzkoušel šéf automobilky | Agroportal24h.cz
    https://www.agroportal24h.cz/clanky/vw-chce-dobyt-afriku-elektrickym-traktorem-prototyp-uz-vyzkousel-sef-automobilky

    Jen pro zajímavost :-)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    DZODZO: No to bych byl zvedavej teda..to auto se musi rozpadnout pri takove rychlosti kdyz tam nelicuji zvenku ani panely :)

    HERR_FLICK: v nemecku i pres den bez problemu..v CR malokdy..max kdyz nekoho predjizdim a nevidim na tachac a nebo v noci/rano kdyz jsou fakt prazdny dalnice..treba hradecka je na to skvela...Pokud bude mit Adam nosic na kola a dalsi veci, tak nema podle me vubec smysl jet pres 2 kila s cimkoliv.
    NJAL
    NJAL --- ---
    HERR_FLICK: Jestli to tak vsechno vyjde tak to potom jo. Jen to teda musi vsechno vyjit, no. :-)

    Strasil tam s Nissanem Leaf, kde baterie byly po smrti po 4 letech. Ale tak podle toho jak to popisoval, to byla konstrukcni slabina. Nicmene ten prumysl repasovani baterii se bude muset rozvinout a zlevnit, a ted me tak napada, kdyz mluvil o tech strecich z vesnic - moderni infotydlimentova auta budou potrebovat duchodcovskej alligator mode ;-)))
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    NJAL: hele on blekota, jako kdyby 15 let stara
    EV ojetina, treba v tom rroce 2050, nemela bejt financne dostupna i pro nakyho chudsiho motoristu, jako. je dnes Fobie fkombiku, ze to chudak beznej motorista hrozne odsere

    blekota neco o tom, ze baterie vydrzi jen 8 let nebo 180kkm, ze stoji 600 tisic a podobny uplne zcestny hovna, pak uz sem to vypnul

    ze uz se dnes nemeni baterie kus za kus, ale opravuji jen vadne clanky, a za 30 let uz to bude totalni mainstream, jako se dnes uz nemeni veci na commonrail dieselu za 250 tisic, ale uz to umi jak on rika opravit za rozumnou castku kdekdo

    stejne jako ze prave kdejakej vesnican v roce 2050 bude mit na svy barabizne fakt za par korun solary, plus naky uloziste zrovna asi jetou baterii z EV, a bude jezdit defacto zadarmo, akorat platit nejakou silnicni dan (jako ji ted plati v palivu)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam