• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DZODZO: sportovní vzhled střechy, svažující se... už v 60s v americe byly čtyřdvéřové kupé, jestli mě pamět neklame
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    viete niekto preco sa to vola "coupe" ked to ma 4 dvere? to uz aj u tych automobilov sa pouziva nejaky newspeek? sa v tom stracam :)

    Škoda Enyaq Coupé RS iV: Najkrajšia Škoda súčasnosti prvýkrát naživo
    https://www.youtube.com/watch?v=UhjV7jzvKtw
    CUKI
    CUKI --- ---
    JIMIQ: Přesně tak si to představuju. Interval je ideální řešení, ale jinak prostě zapínat jen omezení zhora nebo zdola. Tak jak píšeš, tak to bylo i v té Corse. Jen jsem měl pocit že je to běžné. No já mám "full manual" takže nemám představu :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: Opel Corsa 1.4? v automatu. Byl vybavenej vším co jde, ale máš pravdu tohle auto "vymýšlel perverzní úchyl" pod to bych se podepsal.
    Z venku velké uvnitř malé auto co jelo jak hlemýžď. V kopcích sem se bál že se to rozsype.

    Tedy nemůžeš nastavit interval teplot, kdy to nic nedělá? Jen konkrétní teplotu? a pokud je to níž tak to topí?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Proc by nemohli bejt dve volby? V zime chci topit na 22 a v lete chladit na 26. Jako jo, muzu to kazdej pulrok prestavovat :D
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: Co to bylo za Corsu?

    Každopádně když mají auta automatickou klimu, tak nemají žádný další ovládání topení, prostě nastavíš teplotu a tu to udržuje. Nemáš nastavení teploty pro klimu a sólo ovládání topení k tomu. A jestli jo, tak to vymýšlel perverzní úchyl.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: Hele nemám zkušenosti s nových aut, natož těch elektrických.
    Ale prostě jsem nastavil 25°C a teprve pokut to překročilo, tak sepla klima. Ne že by mi nebylo příjemnější míň, ale pokud lezeš často ven, 2x zdravý ani příjemný to není. Jsem si ale 100%ně jist že pokud teplota byla pod 25°C tak to nedotápělo. A přijde mi to běžný, ale třeba není, v tom se fakt vůbec nevyznám.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: Jak při vypnutém topení? Jakože nastavuješ teplotu klimatizace a ještě tam máš ovládání topení? Co je to za volovinu?
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOBASH: Aha tak ta co jsem viděl na nastavenou teplotu při vypnutém topení jen chladí. A pokud si vzpomínám opel corsa kterej jsem měl půjčenej v Izraeli to měl taky tak.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CUKI: Samozřejmě to udržuje nastavenou teplotu, ať už topením nebo chlazením. Takže když nastavíš 28°, bude v autě 28°.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JYRKA: A co je na tom špatně? Přepokládám že až dosáhne teplota 28°C začne to teprve chladit. Mám kamaráda jehož žena klimošku zdravotně nedává, tak to mají nastaveno právě tak.

    Nebo to pak bude dotápět? To snad ne, nebo ano?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: S měnitelným převodem řízení to klidně může fungovat. Aspoň u normálního auta se kterým se jezdí v poklidu...

    PSYCHO: ... nicméně u čehokoliv sportovního to nechápu. Představa, že s tím jedu byť i jen mírně bokem a potřebuju dát kontra. Bych asi umřel.
    ICS
    ICS --- ---
    DZODZO: Toyota celkově krade se inspiruje kde může...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    "Se standardní baterií má mít kupémobil dojezd kolem 200 kilometrů, což postačuje pro městský provoz. „Vybitá baterie je snadno a rychle vyměnitelná kdykoliv a kdekoliv buď za nabitou nebo za range extender,“ říká Hofman." - takze by po nociach jazdili po sidliskach vymienaci baterii, aby mali rano ludia do prace nabite baterky? :)))
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Pekny koncept pro utopii roku 2500. Tohle si nedovolej zavest ani v Cine :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    DZODZO: zase řekněme to, že ta toyota bude mít drive by wire a bude možné mít měnitelný počet otáček volantu, to u tesly bohužel nejde
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    PSYCHO: tak toto je suv, napr. u toho konceptu lexusu lf-z sa to da este ospravedlnit
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: Jinak klimatizaci nastavenou na 28 stupňů vidím poprvé :)
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    DZODZO: Nejenom Toyota, co jsem koukal na upcoming EV, tak z kategorie roadster to ma velky procento. Mam pocit, ze mj. i Ioniq6
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam