• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FEDAJKIN: Řídí to nabíjení podle aktuálního odběru v síti. Takže nemusíš mít jistič dost "velkej" na to, aby ti mohlo jet nabíjení naplno zároveň se vším ostatním – wallbox si pohlídá, aby nepřekročil odběr, a přizpůsobuje se tomu, co vypínáš/zapínáš. Takže přijedeš domů, pustíš myčku, troubu, rychlovarku atd., elektromobil nabíjí jen trochu, a až to vypneš, jede zase naplno.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    FEDAJKIN: bere proud podle toho, kolik vyuzivaji ostatni spotrebice, takze ti nebude vyhazovat pojistky (resp. Nemusis navysovat hlavni jistic v dome, a tim platit drazsi tarif)
    + nektere si umi i nastavit odber jen v urcitou hodinu (levny tarif)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    BOBASH: V čem.je ta chytrost? :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FEDAJKIN: Určitě chceš něco s chytrým řízením odběru, jako má třeba OlifeEnergy. A pak akorát záleží jestli na jedno nebo na dvě auta.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    WARBABY8: Jaký typ sis vybral (jaké máš auto) a instalujes si sám?
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    FEDAJKIN: zrovna řeším. Co by tě zajímalo?
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Dobrá tabulka od bjorna - zimní test dojezdu

    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Řešil jste někdo wall box domů/do práce? Klidně se podělte nebo nasdilejte odkazy.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    COMODOR_FALKON: tohle je snad nejmarnější video, co sem si kdy na youtube pustil, a to jsem viděl hodinovou smyčku Baby Sharka!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    COMODOR_FALKON: Jo, s Frantou Dvořákem jsem se bavil, taky mi neřekl, co to bylo, ale nějaká Čína.

    Jinak do toho Berlína jedu částečně proto, že mě tenhle článek nasral. Třeba to s tím Mnichovem a centrálou vs. zmínka v článku o tom, že "to tam nechali". Dobrá manipulace...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Jo, těch 98,7 kWh je asi maximální kapacita, já to nějak hluboce nezkoumal.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Global Plug-In Car Sales: 900k In December, 6.5 Million In 2021
    https://insideevs.com/news/564639/global-plugin-car-sales-december2021/

    pluginy celkem 907k v prosinci, 6,5M za celý rok
    bev v prosinci 665k (11% všech aut), celý rok 4,6M (6,1% všech aut)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Akcelerace Electric - Videoblogy - lži o elektromobilitě včera i Dnes
    https://youtu.be/L2r2GHXvShA


    Berte to s rezervou, ale dle odpovědi na můj comment to prý hoši z iDnes (s kterými mluvil, ale odmítli jmenovat auto) jeli v nějaké číně za cca milion…

    Aiways U5 stojí zhruba 900k a Aiways má centrálu v Mnichově…
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: v konfiguratore v plnke vidim Usable Battery Capacity: 91 kWh, si to budes nejako odomykat?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIGHTHUNTER: Tak já už tam mám 27 kWh. Ale Fernie je hovado a měl to minulej tejden, takže určitě po elecrodadovi, takže to by to vysvětlovalo.

    No já jsem zvědav, jestli dám ten Berlín bez nabíjení, když se nebudu omezovat.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    BOBASH: ElectroDad v tom videu ukazuje v čase 27:35 dlouhodobou spotřebu za posledních 4600 km od novinářů taky 25 kWh :-)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Jenomže on má skoro 100 kWh (98,7 kWh přesně).

    Ioniq žere minimálně stejně, spíš víc, a má menší baterku (v obou případech beru tu větší z možných, kupovat si jakejkoliv elektromobil s menší nabízenou baterií považuju za nesmysl).
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    no tak pri spotrebe 27kWh a 88kWh baterke 400km neda ani mach e, to mi nevychadza podla toho dlhodobeho priemeru
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: To teda fakt nedá. V ekvivalentním režimu dá tak 300-350, s bídou.

    Samozřejmě, DÁ SE S NÍM UJET 400 KILOMETRŮ. Ono se s ním dá ujet i 500 kilometrů. Ale s Mach E se taky dá ujet 600 kilometrů. Pokud pojedeš do kila a bez topení...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    400km da ioniq 5 s podstatne mensou baterkou co sa vie aj nabijat vyssimi vykonmi, takze rychlejsie, mali by vo forde trochu potunit ten drivetrain az to nie je tak zrave
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    PEPAZZ: Jinak jsem teď koukal na dlouhodobej průměr za posledních asi 1 200 km (takže tak poslední 2-3 zápůjčky, čili leden) a je tam 27 kWh/100 km. Což na znamená realisticky necelých 400 km na nabití, hádám, že v mixu město / okresky / okresky HODNĚ RYCHLE (vím že týden přede mnou to měl id FERNIE co píše na Autíčkáře a chválil jak to driftuje / dálnice.

    Tak uvidíme, jestli dáme Berlín najednou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam